Нашите впечатоци со BlackBerry KEYone на MWC

Само вчера, уште еден од новите уреди со потпис на BlackBerry протече на мрежата и денес сакаме да ги соопштиме впечатоците што ги чувствуваме при користење и тестирање некое време на штандот на компанијата, кој треба да биде нејзин предводник за оваа година, BlackBerry KEYone . Вистината е дека впечатоците кога го имате во вашата рака се донекаде контрадикторни за личност која никогаш немала BlackBerry со физичка тастатура во џеб, но не поради тастатурата овој уред најмногу ме изненади, ако не големата тежина на сетот го одбележа мојот прв впечаток.  

Во овој случај, компјутерот има 4,5-инчен екран со резолуција 1620 × 1080, осум-јадрен процесор Qualcomm Snapdragon 625, 3 GB RAM и складирање на 32 GB може да се прошири со microSD картичка до 2 терабајти, Најновата верзија на оперативниот систем Android Nougat 7.0 има задна камера од 12 MP, која фотографира навистина добро, а на предната страна има сензор од 8MP. Во прилог на ова, ги наоѓаме сите можни врски во овој нов уред кој се обидува да го подобри 0% удел на пазарот што фирмата го има денес според последните спроведени студии.

Оваа нова опрема нè изненадува со имплементација на сензорот за отпечатоци во местото каде што се наоѓа празно место и со можноста за движење низ тастатурата како да е дел од екранот, т.е. Осветлена тастатура QWERTY реагира на допир без притискање на копчиња и му овозможува на корисникот да се движи како да е виртуелен. На кратко, обновен облог за фирма на која и се потребни своите верни следбеници да бидат на овој сегашен пазар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.