Кој е најдобриот мобилен телефон со најдобра вредност за парите на пазарот?

Најдобар мобилен со цена со квалитет

Ерата на врвни уреди е повеќе од завршена, брендови како Huawei веќе го презедоа водството пред блокбастер како што е iPhone. Тоа е затоа што квалитетот на ниската и средната класа се смири. Затоа секој пат кога е Почесто е да се запрашаме кој е паметниот телефон со најдобра вредност за парите на пазарот.

Толку многу што се појави вистински пазар за ефтини телефони со способна моќ да ги придвижи огромното мнозинство на апликации што ги користиме денес. Ние внимателно ќе анализираме кој може да биде најдобриот мобилен телефон пазарна вредност за парите.

Бидејќи е доста комплицирано да се избере единствен терминал, на крајот успеавме да успееме во две варијанти на цени, еден што не надминува максимум 200 евра, и друг што не надминува максимум 300 евра. Покрај тоа, ние ќе додадеме „бонус“ со кој сметаме дека е најдобра цена за квалитет на мобилниот телефон Низок, последниот, како што се очекуваше, е телефон со многу ограничувања, но го исполнува главниот услов да биде исклучително ефтин. Значи, и без понатамошно одложување, ќе го поминеме првиот од овие терминали што немаме друг избор освен да го препорачаме за неговиот квалитет и цена.

Најдобар мобилен со квалитетна цена до 200 евра

Мото Г 5 во златна боја

 • Екран: 5,0 инчи, FHD (1.920 x 1.080 пиксели)
 • Процесор Окта-јадрен Snapdragon 430 со 1.4 GHz
 • RAM меморија: 2GB / 3GB
 • Внатрешна меморија: 16 GB
 • MicroSD: до 128 GB
 • Верзија на системот: Андроид 7.0. Нугат
 • Камери: 13MP / 5MP
 • Batería 2800 mAh
 • Димензии: 144.3 x 73 x 9.5 mm
 • тежина: 145 грама
 • Otros: Двојна SIM, Bluetooth 4.2, A-GPS, 4G LTE, сензор за отпечатоци.

Во овој случај ќе започнеме со 5-тата генерација на Lenovo Motorola Moto G. Овој опсег на уреди се претстави многу добро за јавноста. Толку многу што Moto G стана вистинска институција во светот на ефтини уреди, со чиста верзија на Android која нуди повеќе од соодветни перформанси. Затоа не може да недостасува во нашиот пакет препораки, особено затоа што чини помалку од 200 евра и нужно ќе мора да зборуваме за тоа.

Motorola MotoG 5 црна

Овој уред доаѓа стандардно со Android 7.0 скоро непроменет, што ќе осигури дека телефонот нема слама што го успорува и нè принудува да размислиме за промена на уредот за кратко време. Панелот е а 5 инчи со FullHD резолуцијаЗатоа, ни нуди повеќе од доволно карактеристики ако она што го сакаме е да консумираме секакви аудиовизуелни содржини. Материјалите и дизајнот не заостануваат, имаме метална шасија која обезбедува цврстина и леснотија во исто време што нè облекува доста добро, навистина е тешко да се каже дека станува збор за сметан „ефтин“ телефон. Од друга страна, во задната камера имаме 13MP што ќе ни даде доволен квалитет за фотографии и 5MP за селфи.

Благодарение на неговиот читач на отпечатоци, ќе имаме многу од сите технологии што може да се побараат од телефонот денес. Како негативна точка ја имаме нејзината батерија од 2.800 mAh, што ќе биде фер да помине низ еден ден на употреба без премногу помпа. Земете го од 199 евра во ова ЛИНК.

Најдобар мобилен со квалитетна цена до 300 евра

Пред и профил на Huawei P10

 • Екран: 5,2? со FullHD резолуција.
 • Процесор: Kirin 658 Octa Core 4 × 2.1 GHz и 4 × 1.7 GHz
 • GPU: Мали-T830MP2
 • RAM: 4 GB
 • Меморија: 32 GB внатрешна меморија + microSD до 128 GB
 • Задни камери: 12 Mpx / 8MP
 • Предна камера : 8 Mpx
 • Платформа: 7.0 Нугат со ЕМУИ 5.1
 • Батерија: 3.100 mAh.
 • Големина: 146.5 x 72 x 7.2 mm
 • тежина: 142 гр
 • Otros: Читач на отпечатоци, поврзување со USB Type-C

Huawei стана бренд со многу добра репутација, толку многу што во Шпанија е фирмата која продава најмногу. Неговата политика на строги цени и квалитетни материјали служи за постигнување пресвртница на овие карактеристики. Во овој случај, во однос на претходниот терминал, наоѓаме многу мало зголемување во однос на големината на екранот, имаме 5,2 инчи со резолуција од FulHD повеќе од доволно за да се консумира содржина како што рековме погоре. Дизајнот на Huawei е неспорен, како и квалитетот на неговите материјали.

Huawei P10 е ефтин

Друг аспект што може да ја оправда вашата набавка е фактот дека нема ништо повеќе и ништо помалку од 4 GB RAM меморија придружена со нејзиниот процесор кој достигнува до 1,7 GHz Само-изработено, ова ќе обезбеди апсолутни перформанси со која било апликација во Google Play Store, без сомнение тоа е терминал што ќе ги покрива потребите на огромното мнозинство на корисници дури и без да се плеткаме, зошто ќе се залажуваме. Во овој случај во однос на камерата ќе ја најдеме 12MP што треба да работи за основни фотографии, Но, ние се сеќаваме како и секогаш дека во овие терминали со среден опсег, фотоапаратот е хардвер кој претрпува најголем пад во перформансите во споредба со терминалите со ноторно повисока цена како што се Galaxy S8 или iPhone 7. Може да го набавите од 265 евра во ова ЛИНК.

Најдобар мобилен ценовен квалитет под 100 евра

Meizu M3 Note - Квалитет и цена

 • Екран: 5,5 инчи FullHD
 • Процесор: MediaTek Helio P10, четири јадра од 53 GHz A1,8 и уште четири од 53 GHz A1
 • GPU: Мали-T860
 • RAM: 2 / 3 GB
 • Складирање: 16/32 GB внатрешна меморија, може да се прошири со microSD до 128 GB
 • Камери: 13MP / 5MP
 • ОС: Андроид 5.1 шекерче со Flyme 5.1
 • Батерија: 4.100 mAh
 • Мерки: X x 153.6 75.5 8.2 mm
 • тежина: 163g
 • Otros: LTE 4g, читач на отпечатоци се наоѓа на предната ...

Meizu е кинески бренд што направи добар вдлабнатина во Амазон, на овој начин буквално го продаде својот Meizu M3 Note во куп, добар, убав ефтин терминал, вграден во разгледувани материјали премија да му ја грабнеме ефтината слика, додека ние останавме под 150 евра со карактеристики што можат да бидат повеќе од доволно за повеќето корисници. Како негативна точка, фактот дека работи прилично стара верзија на Android, со сопствен персонализиран слој прилично груб и непријатен за употреба, што нè принудува да инсталираме дури и Google PlayStore во зависност од тоа во кои прилики. Идеално за оние кои не сакаат да трошат, но однапред ги знаат своите ограничувања. Земете го од 125 евра во ова ЛИНК.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.