Најдобрите игри за 2016 година за Android, според Google

најдобри-игри-2016 година

Во мојот претходен напис ви ги покажав најдобрите апликации за 2016 година за Android, според Google. Меѓу сите нови апликации што стигнаа до Google Play Store, момците од Маунтин Вју ја истакнаа Призма. Во рамките на рангирањето на најдобрите игри за 2016 година за Андроид, претставената апликација е Clash Royale, апликација која успеа да ги закачи скоро сите, без оглед на возраста и која стана успех сличен на оној на Pokémon GO. Подолу ви ја покажуваме класификацијата креирана од Google, класификација која се состои од следниве категории: конкурентни, иновативни, игри од независни развивачи, најсимнувани, најстимулативни, најнеодоливи, најдобри визуелни и најдобро семејство.

Најконкурентни игри за 2016 година

 • ФИФА мобилен фудбал.
 • Само танцувај сега.
 • Heитнички камен
 • Лордовите Мобилни.
 • Асфалтен екстремен.

Најиновативни игри за 2016 година

 • Покемон ОДИ.
 • Царува.
 • Се соочи со.
 • Изгубени во Хармонија.
 • Патеката.

Најдобрите инди-игри за 2016 година

 • Ролинг небо.
 • AbyssRium.
 • Никогаш сам: издание на Ки.
 • Vlogger Go Viral.
 • Мини метро.

Најмногу преземени игри за 2016 година

 • Супер сага од фармите херои.
 • Clash Royale.
 • лизгање.io.
 • Покемон ОДИ.
 • Флип нуркање.

Најпредизвикувачки игри за 2016 година

 • Војна на Starвездите: Галаксија на хероите.
 • Ултимативен пламен на нинџа.
 • ООК трки 2.
 • Возач на сообраќај.
 • Гладен свет на ајкули.

Најнеодоливи игри за 2016 година

 • Зборувајќи Том: Одете по златото!
 • Gardenscapes - нови хектари.
 • Искачување на ридот MMX.
 • ББТАН за 111%.
 • Најдобри пријатели засекогаш.

Најдобрите визуелни игри за 2016 година

 • МОБИУС КОНЕЧНА ФАНТАЗИЈА.
 • ДОФУС Допир.
 • Супер фантомска мачка.
 • Авантурата на Алто.
 • Три соба.

Најдобрите семејни игри за 2016 година

 • Кралство Дизни Магик.
 • Допир на животот: Одмор.
 • Доктор Маша игри за деца.
 • Роблокс.
 • YouTube Kids.

Преку следниов линк можете директно да пристапите до делот каде што Гугл ги состави сите најдобри игри од 2016 година и каде што можете директно да ги преземете. Дали се согласувате со оваа класификација? Дали мислите дека недостасува или станува збор за игра? Оставете ни ги вашите мислења во коментарите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.