Најдобрите апликации за фотографирање на неделата

најдобри слики

Фотографиите станаа најдобар начин за овековечување на патувања, семејни оброци, родендени, забави, заштедувајќи го моментот засекогаш. Благодарение на напредокот на технологијата, можно е брзо и лесно да се развиваат фотографии. Денес ќе ви го покажеме најдобри апликации за печатење на најдобрите спомени, и од дома со само една апликација.

Апликациите за оваа недела

Хофман

Фотографии за печатење на апликацијата Хофман

Компанијата која успеа да стане една од лидери на пазарот, од 1923 година се иновира и повторно се измислува. Креаторот на Хофман бил Германец кој побегнал во Валенсија во 1923 година, започнувајќи фотографски бизнис, почнувајќи да создава традиционални албуми, дури во 2005 година тие започнале со дигитално искуство, дозволувајќи производство на дигитални албуми. Во моментов фабриката продолжува во Валенсија и продолжува да се обложува на технологија и фотографија, така што Хофман продолжува да биде лидер во фотографските производи.

Хофман не престана со иновации, во моментов нуди производи кои ги надминуваат традиционалните фотографии. На овој начин, секој производ може да се персонализира со само неколку кликања: чаши, постери, загатки, слики. висококвалитетни перничиња, корици и дигитални албуми. Во 2013 година мобилната апликација се појави на пазарот што ви овозможува да креирате оригинална меморија на удобен и едноставен начин. Треба само да ја изберете фотографијата и производот што сакате да го креирате. Во последниве години, перничињата станаа еден од најпопуларните производи.

Како да ја користите апликацијата Хофман?

Hofmann е достапен и во својата верзија за Android и за Apple. Тоа не е апликација која тежи премногу, што овозможува да се преземе на кој било уред. Апликацијата ви овозможува да печатење фотографии, креирајте албум, дизајнирајте календар, персонализирајте кригла. Не е неопходно да се пристапи на веб од мобилниот, се може да се направи, со што значително се подобрува корисничкото искуство и се промовира удобноста во секое време. Тоа е еден од најмногу преземени апликации во Шпанија и ги има сите производи што може да се најдат на веб. Нема ограничувања, креирајте и дизајнирајте секогаш кога ви е потребно и направете вашите спомени да станат нешто незаборавно.

печатете фотографии онлајн

Во последниве години, Хофман исто така инкорпорираше а дел за подароци што им овозможува на клиентите да изберат од голем број на приспособливи производи: игри на маса, крпи, чанти за тоалети, ранци... Компанијата успеа да понуди голем број производи кои се прилагодуваат на моменталната понуда. Покрај тоа, тие имаат три секции за инспирација за да дадат на родендени, свадби или пријатели. Целта е корисникот да го најде совршениот подарок.

La Апликација Хофман има многу едноставен и убав интерфејс. Лесен е за навигација и е многу интуитивен, секој производ лесно се наоѓа и пловидбата ги исполнува сите барања за да не се изгуби корисникот во секој чекор. Покрај тоа, можете да бидете сигурни дека Хофман има одличен квалитет на печатење на неговите фотографии, така што нема да имате никакви проблеми. Ќе бидете воодушевени од производот што ќе го побарате, Хофман е синоним за добар квалитет и добра работа.

Хофман - фото албуми
Хофман - фото албуми
Развивач: Хофман
цена: слободен

Через

Cheerz е уште една од водечките компании, во последниве години има стекнато мало присуство на пазарот за него одлична соработка со инфлуенсери. Неговата фабрика се наоѓа во Париз. Таа е родена во 2012 година и оттогаш не престанува да создава и иновира, обложувајќи се на млад тим кој сака да го преземе светот. Тој е еден од конкурентите на Хофман и внимателно ги следи неговите стапки. Cheerz, исто така, претставува голем број на интересни производи: фотографии, албуми, фото кутии, магнети беа нејзините ѕвездени производи заедно со календарите.

Фотографии од албумот на апликацијата Cheerz

Во последната година тие ги променија боите обложувајќи се на сина и жолта и му даваат пресврт на имиџот на нивниот бренд. Имаат и мобилна апликација која се прилагодува на секој уред и дозволува купувајте ги вашите производи лесно и удобно. Лесен е за користење и пристап како на вашата веб-локација, овозможувајќи ви да ги испечатите сите фотографии што ви се потребни од вашиот мобилен телефон и да создадете уникатен производ. Пробајте ја апликацијата и уверете се во сите производи што ги имаат на располагање и нивниот висок квалитет.

Слободни отпечатоци

Freeprints се наоѓа во Тексас, но е меѓународно поврзан со поголемиот дел од светот. Има едноставна и лесна за употреба апликација, што овозможува испечатете која било фотографија од мобилен. Тоа е уште една од компаниите која станува надлежност на Хофман, ви овозможува да печатите 45 фотографии бесплатно на месечна основа, само треба да платите за превоз. Вкупно има 500 бесплатни фотографии во текот на годината.

Преземете ги овие апликации и пробајте која е онаа што најмногу одговара на вашите потреби, имајте ја мобилна апликација го прави процесот на печатење многу поагилен. Се враќаме во следниот пост со повеќе новости. Божиќ е близу, сеуште можете да го најдете совршениот подарок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.