Најдобрите апликации за 2016 година, според Гугл

најдобрите-апликации-2016-игра-продавница

Како што годината се приближува кон крајот, време е да се направи годишно резиме на како помина годината во светот на технологијата. Ова е година во која Google се впушти во светот на телефонијата со Google Pixel и Google Pixel XL. Но, оваа година, како и сите други, имаше многу нови апликации кои се појавија на Play Store, продавница која во последните месеци добива нови и важни вести.

За да прослави дека ќе ја завршиме годината, Google создаде компилација каде што можеме пронајдете ги најдобрите достапни апликации на Google Play Store. Меѓу сите нови апликации што стигнаа до продавницата на Гугл оваа година, Призма е најрепрезентативната апликација за најдобрата за 2016 година. За сите оние корисници кои сеуште не ја пробале, Призма е бројна апликација за филтрирање во која можеме да ја најдеме во Play Store.

Најдоброто за 2016 година

Најиновативни апликации за 2016 година

 • Фотоматија.
 • Споделете го оброкот.
 • Квик
 • AmpMe.
 • Земјата ВР.

Највирусни апликации за 2016 година

 • Бумеранг.
 • Дабсмаш.
 • Google Allo.
 • edjing Музика.
 • Миитомо.

Најубавите апликации за 2016 година

 • Еј.
 • Колорфи.
 • Боемска рапсодија.
 • Лумеер.
 • Кујнски приказни.

Произведено во Шпанија 2016 година

 • 21 копче.
 • Валапоп.
 • Време 14 дена.
 • Илјадници реклами.
 • Резултати од фудбалот.

Најмногу преземени апликации за 2016 година

 • Размена на лице.
 • Google Allo.
 • Рунтастични резултати.
 • MSQRD.
 • Миитомо.

Најсмешните апликации за 2016 година

 • Музички.лично.
 • MSQRD.
 • Виолина: Магичен лак.
 • Подкаст радио музика.
 • Промена на лица 2.

Најдобрите апликации за самопомош за 2016 година

 • Peak: Игри со мозок.
 • 30-дневен спортски предизвик.
 • Научете англиски јазик со АБА англиски јазик.
 • Рунтастични резултати.
 • Меморија: слободни јазици.

Најдобрите семејни апликации за 2016 година

 • Волшебното кралство на Дизни.
 • Допир на животот: Одмор.
 • Доктор Маша игри за деца.
 • РОБЛОКС.
 • YouTube Kids.

Ако сакате да инсталирате некоја од овие апликации, можете да одите директно преку овој дел, каде што се сите апликации што се дел од оваа класификација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)