Најдобрите бесплатни игри Бегство во соба

Бегство соба

Собите за бегство станаа социјален феномен во оваа доба кога е време да се биде дома. Ограничувањето кога излегувате на улица или стравот од можна зараза, го популаризираше овој жанр на видео игри со кои програмерите се здружија. Меѓу нив наоѓаме опции за целото семејство, од најстарата до најмалата од куќата.

Наоѓаме едукативни игри препорачани за деца, дури и развиени од образовни институции, каде што тие го ставаат образованието и учењето на децата во контекст. Времињата се менуваат и кога порано тие користеа крстозбори или слично за да вежбаат ум, сега го имаме овој жанр на видео игри. Најзабавно ќе биде оној за кој ќе размислите да ги решите различните загатки. Така ние ќе препорачаме широк спектар на бесплатни опции со кои можеме да го вежбаме умот без да потрошиме ниту едно евро.

Во овој случај ќе се осврнеме 5-те најмногу препорачани од заедницатаИако има многу поголема разновидност на простории за бегство, тука ги покажуваме најатрактивните, кои вклучуваат некои за најмалите или други покомплексни за највозрасните во семејството. Неговата целина е бесплатна, така што нема да мора да се грижиме за неговата цена. Единствениот услов за нив ќе биде интернет-врската, бидејќи сите се онлајн и работат преку прелистувачот.

Хигиенска апокалипса, најдоброто за паметниот телефон

Развиен и објавен од The ​​Paradox Room and Exit Room Escape, со седиште во Сантијаго де Компостела и Ланзароте. Оваа игра по свои заслуги стана една од најпрепорачаните низ целата заедница.

Хигиенска апокалипса

Тој е достапен и за паметен телефон и за компјутер (т.е., ако ќе ни треба паметниот телефон на некои специфични тестови). Приказната за овој EscapeRoom нè носи до 2043 година каде тоалетна хартија е златна и луѓето се убиваат заради тоа, малку иронично гледајќи што се случи за време на пандемијата. Африкански принц почина и нема потомци, тој ги бара своите најоддалечени роднини да понудат Палета тоалетна хартија како дел од неговиот имот. Willе мора да докажете дека сте ја познавале покојната со полагање разновиден број тестови.

Најголемата предност и уникатност на оваа игра е тоа ќе ни требаат неколку уреди и апликации да ги положат тестовите. Од телеграма, е-пошта или слично. Нема одредено временско ограничување за да можеме да застанеме во даден момент за да продолжиме подоцна.

Тука Линк да играш.

Лекот на вирусот, соработката е клучот

Во оваа игра ќе мора да соработуваме со пријателите преку видео повик, користејќи апликации како што се Hangouts, Zoom или Skype. Beе има два тима кои бараат вакцина за COVID19, шпанскиот и кинескиот. Да играш ќе бидат потребни најмалку двајца играчибидејќи играта мора да се игра во два различни веб-прелистувачи.

Лек за вирусот

Играта е развиена за прелистувачот Google, Chrome, но може да се извршува во кој било прелистувач без проблем. Како и во другите игри од овој стил, можеме да побараме индиции за решавање на различните тестови. Соработката ќе биде од витално значење за решавање на огромното мнозинство на тестови. Играта препорачува употреба на апликации за пораки или видео конференции за купување на откритијата на двата тима.

Тука Линк да играш.

Цел живот, идеален за најмалите

Тоа е игра за деца од 5-годишна возраст. Развиен и објавен од Мадрид, соба за бегство. За разлика од претходните, ова Тоа е сала за бегство во која играчот ги има сите траги за да ги помине тестовите од првиот момент.

Се препорачува децата да знаат да читаат за да уживаат во авантурата. Со приближно времетраење од 30 минути. Може да играат до 3 играчи во кои секој ќе мора да реши различни тестови за да ја заврши играта. Погоден е за најмалите поради намалената тешкотија.

Цел живот

Приказната се случува во планинска држава каде што whereо и неговата партнерка Сали биле многу среќни со своите 2 деца и нивното куче. Лош пад го тера eо да оди во болница, каде ќе мора да погледне наназад, решавајќи го секој тест.

Се препорачува секој играч да има свој знак и тестовите да бидат кооперативни. Значи, не треба да одите на следниот тест сè додека сите не го направат тоа.

Тука Линк да играш.

Хогвортс Дигитал, учењето англиски никогаш не било толку забавно

Оваа одлична соба за бегство е насочена кон целото семејство, не само што е забавна Многу е едукативно бидејќи можеме да учиме англиски во движење. Оваа игра не носи во познатата британска школа за магии и волшебства, во која завршуваме заклучени во една соба. За да излеземе, ќе мора да ги решиме различните загатки. Овие не се многу комплицирани, ние исто така имаме можност да го користиме преведувачот ако видиме дека не разбираме ништо.

Хогвортс избега

Одлична опција да научите англиски јазик на забавен начин, насочена кон млади и стари лица, помагајќи да се подобри нивното расудување со многу впечатлива тема. Неговото вкупно времетраење е околу 20 минути, иако тоа времетраење може да се зголеми во согласност со нашето ниво на англиски јазик.

Тука Линк да играш.

Час 26, најкомплициран на списокот

Тој е најсложен од сите, развиен од Симулакре Вит, тоа е просторија за бегство дизајнирана за компании. Овозможува да се репродуцира помеѓу неколку плеери од различни уреди. Во прилог на уред со прелистувач исто така бара програма за декомпресија на датотеки, читач на PDF и пристап до YouTube. Препорачливо е да го пуштите на компјутер и да го користите паметниот телефон како поддршка за читање на PDF-датотеките.

26 часа затворен

Willе имаме веб-страница за програмери на која ќе можеме да разгледаме некои индиции за да не заглавиме, нешто многу потребно со оглед на тежината на оваа игра. Употребата на надворешни апликации како што се мапи или пребарувачот Google не се смета за измама, бидејќи самите развивачи ве охрабруваат да го сторите тоа.

Играта е базирана на приказна во која еден научник од иднината кој завршува во наше време, но неговата машина се расипала, па тој ќе побара помош од нас за да ја обновиме и да може да се врати дома. Ние ќе треба да ги решиме сите тестови и загатки за да ви помогнеме да ги поправите.

Тука Линк да играш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)