Најдобрите божиќни филмови на Нетфликс, HBO и Movistar +

Божиќ е веќе зад аголот, не можеме да го игнорираме, всушност, една од работите што најмногу им се допаѓа на Божиќ во врска со Божиќ е можноста за гледање на оние филмови со специфични теми што не би имале смисла за кое било друго време од годината . Затоа, ние, како и во секоја посебна пригода, тука сме да ви ја донесеме најдобрата компилација од филмови. Денес сакаме да ви покажеме кои се најдобрите Божиќни филмови достапни на најпопуларните платформи како Нетфликс, ХБО и Мовистар +… Хо хо хо! Време е да го зграпчите садот со пуканки и омилената сода.

Божиќни филмови на Нетфликс

Започнавме со еден од филмовите што го катапултираа Тим Бартон до каде е сега, не може да биде друго освен Кошмар пред Божиќ, овој анимиран филм во кој Jackек Скелтон, кралот на градот Ноќ на вештерките, го киднапира Дедо Мраз со намера да ги размени подароците на децата за Божиќното утро и на тој начин да вклучува „ситни“ подароци. Приказната е веќе позната на сите, како што е нејзината чудна анимација, препорачана за целата публика и објавена во 1993 година е еден од оние филмови што не може да се пропушти секој Божиќ.

Ако сакате да продолжите со автомобилот, теноми Невеста на труп што е од истиот директор во кој трупска невеста која живее во неславната област се одлучува да го земе Виктор, човек кој требаше да се ожени. Продолжуваме со Бели ноќи: Три незаборавни Loveубовни приказни, една од сопствените продукции на Нетфликс за овој Божиќ во која главните улоги ги толкуваат Изабела Мур и Кернан Шипка, чиста loveубов кон овие датуми во некои теми од Северна Америка, но кои секогаш се гледаат на ладно Божиќно попладне.

Но, тоа не е единствената содржина, очигледно имаме многу повеќе на Нетфликс, така Toе ве оставиме тука под целата листа на божиќни содржини што ги подготви најпопуларниот провајдер за стриминг за сите нас:

 • Божиќни денови (шпански) - од 6 декември
 • Витезот на Божиќ - од 21 ноември
 • Божиќен сафари - од 1 ноември
 • Божиќ на пат - од 8 декември
 • Божиќен принц - од 17 ноември
 • Божиќен принц: Кралската венчавка - од 30 ноември
 • Божиќен принц: Кралското бебе - од 5 декември
 • Промена на принцезата - од 16 ноември
 • Божиќни хроники - од 22 ноември
 • Календар за доаѓање - од 2 декември
 • Божиќно наследство - од 2 декември

Имаме и добра екипа на филмови трајно достапни на Netflix а тоа исто така ги задоволува повеќето божиќни содржини

 • Гринч
 • Луд Божиќ
 • Матилда
 • 3-те лоши кралеви
 • Среќен Божиќ на Мараја Кери
 • Божиќ на Каспер

Божиќни филмови на HBO

Сега се свртивме кон HBO, уште еден од најпопуларните даватели на услуги во светот. Овој пат ќе започнеме со Поларен експрес, Класик од овие датуми кој беше номиниран за три Оскари, снимен целосно во снимање на перформанси, односно фаќање на движењата на актерот за подоцна да се трансформираат во анимирани слики. Овој филм на Роберт Земекис е работен според истоимената книга и нема да ве остави рамнодушни. Одлична екипа со Том Хенк меѓу другите.

Но, тие не се единствените, како што можеме да видиме, на Божиќен специјален улица сусам исто така ќе бидат достапни, заедно со два филма во сагата за Октонаути, поточно Октонаутите и големото Божиќно спасување и Октонаутите и Божиќ на вегетаријанците. Вистината е дека HBO не става посебен акцент на божиќните содржини, можеме да ги разбереме и не е фокусиран особено на производство на детски содржини.

Божиќни филмови на Мовистар +

Според квалитетот и квантитетот, Movistar е обично оној што нуди најмногу содржина. Не само на нивото што ќе имаме особено божиќни содржини, туку Мовистар ги искористи овие датуми за да започне серија на премиерна содржина што го крши калапот на натпреварот, да бидеме искрени:

 • Неверојатни 2 - од 21 декември
 • Ралф го крши Интернетот - од 22 декември
 • Сидер-човек: Нов универзум - од 24 декември
 • Хотел Трансилванија 3: Одмор од чудовиште - од 25 декември
 • Како да го обучите вашиот змеј 3 - од 26 декември
 • Гринч - од 28 декември
 • Дамбо - од 22 декември
 • Враќање на Мери Попинс - од 6 јануари

Сепак, ќе се фокусираме чисто на божиќните содржини. Започнуваме со класика меѓу класиците: Дома сам, Оваа луда приказна за момче кое по низа коинциденции останува дома сам и со тоа ги навредува незгодните крадци кои се обидуваат да украдат, ќе се смеете со овој филм објавен во 1990 година и кој продолжува да плени срца и денес. Меколеј Калкин започна со stвезда заедно со соработката на легендарниот Хозе Пеши. Мекалистерс нема да го заборават патувањето во Париз каде го заборавија својот син. Покрај тоа, Само дома 2: Изгубени во Newујорк Го има и во Мовистар +

Друг многу препорачан филм со божиќна содржина е Модерна Пепелашка: Божиќна желба, Со настапот на Лора Марано и Изабела Гомез, оваа амбициозна пејачка која трпи многу понижувања во семејното опкружување, случајно се сретнува со популарен и привлечен млад човек, останатото е чиста loveубовна приказна во најчист американски стил.

Божиќни филмови на видеото Амазон премиер

Како може да биде поинаку, Платформата на Jeеф Безос немаше да го пропушти ова назначување и ние го вклучуваме како бонус, ова се најдобрите божиќни филмови што ги вклучува платформата:

 • Love Actually
 • Гринч
 • Поларен експрес
 • Духови го напаѓаат шефот
 • Одмор
 • Снежниот ден
 • Сосед со малку светла
 • Новогодишна Ноќ

Се надеваме дека имате повеќе од доволно содржина за да си поминете убаво овој Божиќ благодарение на нашите препораки и секако, може да добиете многу подароци, но пред сè, добро здравје.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.