Најдобрите видео игри за 2015 година

најдобрите игри на 2015 mvj

Нема да се збогуваме од 2015 година без претходно разгледување најдобрите видео игри што можевме да ги тестираме во текот на овие 12 месеци полни со изданија за сите системи: компатибилен, како и секогаш, со голем и разновиден каталог на дофат на раката, PlayStation 4 доминираат на пазарот на конзоли, Мајкрософт ставање на целото месо на скара со програми како Ореол 5 и се вклучени Wii У имал титули како Splatoon  o Супер Марио создателот, кои им се допаднале на неговите корисници.

Во полето на мултиплатформа, уживавме и во одлични игри: На Witcher 3 Беше прилично сензационална - неговите награди сведочат за тоа -, многу очекуваното Војна на ѕвездите фронтот е еден од најиграните, Metal Gear Solid V: Фантомска болка е уште еден што беше на усните на легионите на гејмерите ... Не пропуштајте ги нашите специјални места каде ги прегледуваме клучни наслови од 2015 година.

Војна на ѕвездите фронтот

Несомнено, тоа е најдобрата игра во која треба да се доживеат, и во трето и во прво лице, најголемите битки поставени во универзумот „Војна на Starвездите“, феномен што започна со тој митски прв филм објавен во 1977 година и кој обележа цела генерација. Може да се борите пеш или да управувате со најпопуларните возила на франшизата, да ги отелотворувате бунтовничкиот војник и империјал, па дури и да имате митови на вашите прсти како Дарт Вејдер или Лук Скајвокер.

 

Хало 5: заштитници

Главниот шеф се врати со 343 индустрии што го означи најуспешното лансирање на серијата, со собрани повеќе од 400 милиони долари на првиот ден во продавниците. Хало 5 е второ поглавје од трилогијата што започна со последната игра во франшизата што ја видовме на Xbox 360, каде Земјата повторно е во окото на ураганот и само Главниот шеф може да запре страшна судбина за секого. Неговиот режим за мултиплеер продолжува да биде одличен централен столб на програмата, порафиниран од кога било и со нов режим на Warzone кој ги маѓепса сите.

 

Metal Gear Solid V: Фантомска болка

Последната епизода од оваа историска сага е направена да моли, а овој пат, наместо да биде ексклузивен наслов на Сони, беше објавена и на старите платформи и во новата генерација, не без големи контроверзии. И покрај фактот дека печатот на Хидео Коџима е непогрешлив, напнатите односи помеѓу јапонскиот креативец и уредникот Конами, го направија своето за игра која, иако е доста искуство и нуди долгочасовно забава, покажува дека е преполна со наплив. Ако сте fanубител на сагата, не двоумете се да влезете во кожата на Venom Snake за да патувате низ Авганистан и Ангола во потрага по главата на човекот што го уништи вашиот дом и вашите браќа.

 

Splatoon

Шарени и забавни се најдобрите квалификации што можат да ја придружуваат оваа акциона игра од трето лице од Nintendo, чисто фокусирана на онлајн игра, терен што Биг Н имал потешкотии да го гази со доверба. Splatoon ви нуди најфренетични тимски битки на Wii U и добро попладне спаринг со пријатели - или непријатели. Покрај тоа, може да се најде по намалена цена, што сакате или не, тоа е уште еден поттик да и пристапите на оваа програма.

 

Бетмен: Аркам Најт

Човекот лилјак дебитира на конзолите од следната генерација со блескав финиш, исто како што бевме навикнати во изминатата генерација. Механичарите што можат да се репродуцираат се исти, така што ова е многу континуиран наслов во овој поглед - и внимавајте, првиот Бетмен Аркам дебитираше во 2009 година. Иако, додавањето на Batmobile беше наменето да донесе поголема разновидност во играта, но во пракса ќе забележиме дека премногу акцент е даден на ова возило. Сепак, ако сте fanубител на најдобриот детектив на светот и уживавте во претходните поглавја како џуџе, ќе ви биде неодоливо да се вратите на улиците на Готам.

 

На Witcher 3

Гералт од Ривија пристигна истовремено за прв пат на конзоли и компјутер со неговата најголема авантура досега. Заплетот, саундтракот и полираната игра го направија Witcher 3 една од најмоќните игри за оваа 2015 година, а имаше и многу награди што паднаа на програмата на Полјаците на CD Projekt RED. Со овој успех, сигурни сме дека ќе имаме повеќе авантури за волшебникот, иако најпрво ќе го имаме Cyberpunk 2077, следниот и поамбициозен наслов на оваа студија од Источна Европа.

 

последици 4

Fallout е уште едно соодветно име во жанрот за играње улоги и нè изненади сите со објавувањето на неговиот четврти дел на крајот на годината, враќање што го очекуваа легионичарите, кои исто така беа многу задоволни од играта на Бетесда. По овој повод, ќе го најдеме огромното и опасно пустелија во Бостон пред нашите очи за да можеме да го истражиме до последниот агол. Механиката за играње е ревидирана и системот на неговиот претходник, друга игра што одбележа ера, е основа што Бетесда ја подобри за да ни даде една од игрите што може да ни овозможи повеќе часови забава пред Божиќните празници .

 

преку крвта

Овој ексклузивен наслов на сосема нов PlayStation 4 го сметаат многу корисници на конзолата Sony како најдобра игра во каталогот на машината. Направено од „Софтвер“ и потпишано од Хидетака Мијазаки, „Болборн“ зема класични елементи од франшизи како „Dark Souls“ и „Demon's Souls“ и ги вметнува со нови додатоци за репродукција за да создаде едно од најинтензивните и најискусните искуства што сме можеле да ги играме во 2015 година Ако сте ја вкусиле секоја капка крв што ја пролевавте во безбројните смртни случаи во Душите, ова крваво е она што му треба на вашето тело.

 

Xenoblade Летописи X

Иако многумина се откажаа од Wii U за мртви и ги погледнаа сите новости и шпекулации за Nintendo NX, вистината е дека последната бездушна работна површина на големиот N ја доби оваа година една од најдобрите игри со улоги на пазарот . Продолжувајќи со постигнатиот успех во играта Wii, софтверот „Монолит“ ни носи посуров универзум, подетална историја и повеќе можности да поминеме десетици и десетици часови пред нашата Wii U.

 

Undertale

Во рамките на инди сцената, која во последниве години доживеа експоненцијален раст, можеме да ја истакнеме оваа необична игра со улоги. Неговиот мрачен заплет, ретро-сцената, уникатните борби и тој уникатен начин да бидете во можност да направите сојузници на непријателите, го направија Undertale една од нај изненадувачките игри на оваа последна серија од 2015 година. Ако ви се допаѓа жанрот под земја и сте lубител на тупаници како пиксели, Undertale е одлична опција што треба да ја разгледате.

 

Mortal Kombat X

Вегата со ветерани создадена од Ед Бун и Johnон Тобијас е подобра од кога било, а доказ за тоа е овој маестрален Mortal Kombat X. На ниво на игра, играта претрпе значително подобрување, со подинамична борба и најдлабока игра досега. во наслов на сагата. Има неколку режими на игра, најlyверните фатални случаи што некогаш сме ги виделе и список на борци што спасува основни класици, како што се Суб-нула и Скорпија и додава нови лица, како моќниот Каси Кејџ, смртоносниот Д’Вора или нов император на надворешниот свет, Котал Кан.

 

Супер Марио создателот

Во отсуство на нова игра на платформата Марио, Nintendo извади од својот ракав моќен и целосен уредник што ни овозможува да создадеме какво било 2D ниво инспирирано од светот на водоводџија со мустаќи. Создадете, споделувајте или преземајте, победувајте или предизвикувајте ги вашите пријатели со Super Mario Maker кој има голема заедница што ќе ви гарантира живот на играта подолго време.

 

Животот е Чудно

Французите од Dontnod Entertainment, истите луѓе кои потпишаа Запомни ме, ни ја донесоа оваа епизодна графичка авантура од Сквер Еникс. Заплетот нè воведува во улогата на млад студент по фотографија, способен да се врати во времето низ таканаречениот ефект на пеперутка и да го смени текот на реалноста. Life is Strange е една од игрите што ги воодушевија гејмерите кои се страствени за авантурите и исто така е награден со необично признание. Се разбира, треба да му дадете огромна шлаканица на зглобот на уредникот, бидејќи тој нема ни титлови на шпански - на компјутер, самата заедница на играчи ги подготвува лепенките за преводот.

 

Ниту, пак, можеме да заборавиме на уште една серија наслови што минаа низ наши раце во текот на 2015 година и кои заслужуваат признание за нивниот квалитет и добрите сесии за игри што ни ги дадоа: Rise of the Tomb Raider, Mad Max, Just Cause 3, Rocket League, Forza Motorsport 6, CAR CAR, FAST Racing NEO, Guilty Gear Xrd Sign, Ori and the Blind Forest, Woolly World на Yoshi, Teraway Unfolded, Before Dawn, StarCraft II : Legacy of the Void, кодно име STEAM, Age of Empires II HD: Африканските кралства, СОМА, нејзината приказна o Тешка линија Мајами 2.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.