Најдобрите гаџети за патување летово

Летото се приближува, многумина од нас веќе размислуваат да заминат на одмор или да го искористат убавото време да прават различни активности. Добро време е да ги преиспитаме уредите што ги користиме, исто како што се пресоблекуваме помеѓу лето и зима. Во Gadget на Actualidad бидејќи не сакаме да останете без опции, Ви донесуваме мала колекција на производи за патување летово на најудобен можен начин.

Затоа, останете со нас, одиме таму, забележете и искористете ја можноста да ја полирате вашата кредитна картичка, бидејќи сигурно ќе добиете едно од овие gadgets, што денес ќе препорачаме.

И најважно е во овие времиња на топлина и движење е точно да бидеме што е можно поудобно и да се придружуваме со лесни гаџети, дизајниран за ден за ден и кој ни дава дополнителна свежина дури и ако е само со дизајнот. Затоа, секоја од овие интересни делови има многу производи што ќе можете да ги изберете.

Слушалки IFROGZ за сите моменти

Thisе дебитираме на оваа листа со Безжичен импулс, Безжични слушалки на IFROGZ кои имаат два 11-милиметарски двигатели и рефлексивна акустична аудио технологија со намера да ни понудат премиум аудио по содржина. Овие метални и пластични слушалки се прилепуваат многу ефикасно на увото со системот за вшмукување и неговиот клип со додадени контроли ги прави целосно компатибилни со многу други производи. Достапно од 19,99 € на Амазон и со широк спектар на бои, го тестиравме розовото издание што покажува спектакуларен дизајн.

Од друга страна ги наоѓаме слушалките Харизма исто така од истата фирма ИФРОГЗ, Овие слушалки имаат голема сличност во контролите и во генералниот систем со претходно споменатите, иако нивниот дизајн е малку поголем, размислуваа малку повеќе за да го покажат најдобриот изглед и малку помалку за разноврсноста на оние што ќе спортуваат . Овие слушалки се магнетизирани на задната страна и тие ќе ви овозможат да ги поставите во форма на ѓердан, така што апсолутно никогаш нема да ги изгубите. Во однос на отпорноста, имаме IPX-2, отпорен на сите видови на влага и пот за да можете да вежбате спорт без страв. Ова издание го наоѓате на Амазон од 29,99 €.

Продолжувајќи за бинго, се обложуваме на нешто покласично, а тоа е дека IFROGZ има и стандардни безжични слушалки со свеж дизајн. Зборуваме за слушалки за на глава Зора, Тие се изработени од пластика и еластична гума, тие се многу отпорни и флексибилни. Во овој случај, имаме контроли од едната страна за да можеме да комуницираме со нашата мултимедијална содржина, како и со микрофон за да одговориме на кој било вид повик. Два двигатели од 40 милиметар осигуруваат дека нудиме аудио со нагласен бас што се брани доста добро. Можете да направите со нив од 20,00 € на Амазон. Бои за сите вкусови како бела, темносина и црвена.

Подгответе се за фестивали со „Енерџи Систем“

Како што добро знаете, групата за електронска музика Yall и Energy Sistem спроведоа соработка што нуди производ дизајниран така што ќе можете да присуствувате на вашите фестивали ова лето без да пропуштите ништо. Кој ги вели фестивалите, вели момчето што сте во можност да го возите во базенот на вашата куќа. За ова тие лансираа целосно персонализирано издание на неколку уреди веќе присутни во каталогот Energy Sistem, станува збор за: Energy Music Box 5+, Energy Extra Battery 5000 и ранец за да можете секогаш да ги носите омилените гаџети со вас. Покрај тоа, ременот што доаѓа со пакетот ќе ве натера да одите целосно.

Тимот на Јал, кој покрај тоа што се издвојува по својата музика, има и а сопствена модна линија, оставете го вашиот личен печат на колекцијата, сега оставете го вашиот печат на овие производи. Енергетската музичка кутија 5+ е целосно црвена со бели тонови, Има Bluetooth 4.1, читач на картички microSD со простор за складирање до 128 GB, FM радио и помошна врска. Вака можете да ја искористите неговата вкупна моќност од 10W преку неговиот стерео систем 2.0 и батеријата од 2.000 mAh што овозможуваат непрекината репродукција од околу 14 часа, дали мислите дека ќе пропуштите нешто друго? Оваа убавица можете да ја набавите за 54,90 евра на Амазон.

Од своја страна Енергетска дополнителна батерија има 5.000 mAh, кои се неколку обвиненија од терминал како iPhone X на пример. Има индикатор за полнење LED и вграден кабел microUSB, така што секогаш ќе го имате подготвен. Покрај тоа, тој има двојна USB порта за да можете да полните два уреди истовремено и со целосна моќност. За да дадете пример за неговата разноврсност, може истовремено да наплаќа терминал при полнење на батеријата за енергија. Можете да резервирате ТУКА изданието Јал или обложувајте се на класичното издание во Амазон.

Значи, знаеме дека нема да пропуштите апсолутно ништо за да можете да уживате во вашиот одмор во потполност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.