Најдобри зделки на гаџети (недела од 18 до 24 мај)

Зделки на гаџети

Ако сте lубител на технологија, големи се шансите да сакате да бидете во тек со новостите поврзани со најинтересните електронски уреди или гаџети на пазарот. Во Актуелиадад Гаџет правиме специјално следење, за нешто што се нарекуваме така. Покрај тоа, преку овој напис ви покажуваме најинтересните гаџетни зделки оваа недела.

Преку овој напис, тоа ажурираме секоја недела, ние ќе ви ги покажеме главните и најдобрите понуди на Амазон за оваа недела. Но, не исклучиво, бидејќи исто така ќе можете да најдете понуди за AliExpress или која било друга продавница преку Интернет. Запомнете да ја обележувате оваа страница за да можете да нè посетувате секој понеделник, кога ја ажурираме страницата, со цел да проверите дали паднал цената на уредот што го барате.

Амазон ни дозволува плаќаат за набавки на 4 месечни рати, што ќе ни овозможи да извршиме набавки од поголема сума и да можеме удобно да ги плаќаме на четири месечни рати.
Овој вид на финансирање е достапен за износи од 75 до 1000 евра и е предмет на одобрување од Кофидис. Ако производот е достапен за финансирање, ова ќе биде прикажано веднаш до крајната цена на производот.

Зделки за недела од 18-24 мај на Амазон

Производи од Амазон

Амазон Музика Неограничено

Амазон уште еднаш ни нуди промоција на пристап до Amazon Music Unlimited за 3 месеци за само 0 евра. Оваа промоција, како и претходните, е достапна само за клиенти кои сè уште не ја искористиле оваа понуда што редовно ни ја нудат момците од ffеф Безос.

Ако твојата работа не е музика, веројатно се работи за книги. Ако така, Амазон дава еден месец пристап до Kindle Unlimited, услуга за книги што има редовна цена од 9,99 евра месечно. Оваа понуда ни дава пристап до повеќе од 1 милион наслови, наслови што можеме да ги прочитаме на кој било уред, било да е тоа Киндл, таблет или паметен телефон, без оглед на неговиот оперативен систем.

Амазон премиер студенти

За да го прослават враќањето на училиште, момците од Амазон лансираа понуда што сигурно ќе биде многу прифатена од учениците. Зборуваме за Amazon Prime Student, услуга која за само 18 евра годишно, ни овозможува да уживаме во сите предности што ни ги нуди Amazon Prime, чија цена е 36 евра годишно.

Ако не сте јасни за предностите што ви ги нуди Amazon Prime, можете да го пробате 3 пати бесплатно. Amazon Prime не само што е бесплатна испорака на повеќе од два милиони производи, туку и ни нуди Премиер Видео (Стриминг видео услуга на Амазон), Премиер Музика (2 милиони песни без реклами),Пресврт премиер, читање на премиерот (бесплатен пристап до голем број е-книги), приоритетен пристап до понуди за блиц ...

За да се регистрирате за оваа услуга, можете да го направите преку овој линк, потребно е само вие регистрирајте се со сметка за е-пошта на студентите, така што во тоа време, Амазон проверува дали сте кандидат да уживате во Амазон премиер за само 18 евра годишно.

Amazon ни го нуди новиот Amazon Echo Show 8, нов „Ехо шоу“ со поголема големина на екранот од „Ехо 5“, овој модел е на 8 инчи. Во однос на перформансите, ние сме исти како неговиот мал брат, па ако првиот модел беше премногу мал за вас, оваа нова верзија, достапна за 129,99 еврано за неколку дена, можеме да го фатиме за само 89,99 евра.

Во Гаџет Актуалидад имавме можност да пробајте ја новата Ехо Шоу 8, преглед што препорачувам да го видите Ако сè уште не сте сигурни дали паметен звучник со екран е она што го барате за вашиот дом.

3-та генерација на Amazon Echo

Прстенеста затворена камера

Камерата Прстенеста затворена камера ни нуди 1080p HD видео, двонасочна комуникација, известувања во реално време, многу едноставна инсталација и компатибилна со Алекса. Ако сакате да ги чувате видеата што ги снима вашата камера, можете да го користите планот Ring Protect, услуга што чини 3 евра месечно и ги чува сите снимки на камерата 30 дена. Цената на новиот Внатрешна камерна ринг е 59 евра, повеќе од прилагодена цена за компатибилноста и разноврсноста што ни ја нуди.

Прстен Видео дорбел 2

Амазон ни нуди голем број производи да ги зголемиме безбедноста на нашиот дом. Во прилог на затворената камера Ring, имаме на располагање, а Не се пронајдени производи, Не се пронајдени производи, дупка на вратата со интегрирана камера, doorвоно на врата од камера со детектор за движење… Производи кои работат рака под рака со различните производи од Амазон како Ехо шоу.

Оган ТВ стап

Ако сакате да го претворите стариот телевизор во паметен или сте се замориле од слабиот квалитет на апликациите за уживајте во Netflix, Amazon Prime или YouTube кои нудат некои модели за нешто повеќе од 30 евра, можете да добиете еден од двата модели на Fire Stick што ни ги нуди, и двата вклучуваат далечински управувач со микрофон за интеракција со Алекса: Fire Stick за 39,99 евра y Fire Stick 4k за 59,99 евра. Ако го имате стариот модел, можете само да го набавите нова команда за 29,99 евра.

55/65 инчен Samsung 4k телевизор

Samsung 55 инчен 4k телевизор

Samsung ни нуди 55-инчен телевизор за 4k UHD, компатибилен со Alexa и Google Assistant, HDR10 + само за 589 евра. Но, ако 55-инчниот не е доволен, можеме да се определиме за 65-инчниот модел, чија цена останува само 759 евра.

Роботски правосмукалка Cecotec Series 1490

Роботски правосмукалка Cecotec

Роботската правосмукалка Cecotec Series 1490 интегрира мешан резервоар со кој можеме вакуум, чистење, џогер и џогер. Можеме да управуваме преку нашиот паметен телефон за да можеме да го програмираме неговото работење, исто така е компатибилен со Алекса и Google Assistant. Вообичаената цена на оваа правосмукалка е 269 евра, но за ограничено време можеме да ја набавиме за само 179 евра.

Правосмукалка на цврсти и течни Cecotec

Но, ако нашите потреби се вакуумски течности и предмети поголеми од прашината или нечистотијата што можат да се создадат во нашите домови, Cecotec ни нуди правосмукалка за течности и цврсти материи со капацитет од 15 литри и 1400w моќност. Вклучува филтер за вода, регулатор на напојување, нема торба, погоден е за сите површини и има 5 додатоци. Благодарение на четирите тркала лоцирани на дното од него, можеме удобно да го движиме. Неговата вообичаена цена е 74 евра, но за ограничено време, можеме да го купиме за Не се пронајдени производи

Муленкс процесор за храна

Муленкс процесор за храна

Moulinex ни го нуди кујнскиот робот Maxichef со Програми за готвење 45, со кои можеме да печеме, да направиме чорби, пржена храна, јогурти, креми, житарици, ориз, тестенини, пареа ... Можеме да ја програмираме операцијата до 24 часа, има капацитет од 5 литри (доволно за 3-4 луѓе). Неговата вообичаена цена е 129,99 евра, но за ограничено време, можеме да ја набавиме само 93,99 евра.

Samsung Galaxy A71 за 391 евра

Galaxy A71

Една од најинтересните смрдеа на Samsung за средниот опсег, ја наоѓаме во Galaxy A71, терминал што интегрира 6,8-инчен екран со Full HD резолуција. Овој конкретен модел е двојна SIM, има 6 GB RAM и 128 GB простор.

Во фотографскиот дел, наоѓаме четири камери 64, 12, 5 и 5 mpx соодветно. Предната камера достигнува 32 mpx и доколку е поставена во дупка во горниот централен дел на екранот. Вообичаената цена на овој терминал е 469 евра, но за ограничено време, можеме да ја набавиме за само 391 евра.

Samsung Galaxy A51 за 299 евра

Samsung Галакси A51

Ако барате малку повеќе од она што ни го нуди Galaxy A50, можете да се одлучите за супериорен модел, Galaxy A51, модел со екран од типот Super AMOLED од 6,5 инчи, 4 GB RAM и 128 GB простор. Зад, наоѓаме четири камери 48, 12, 5 и 5 соодветно како додаток од 32 mpx напред. Неговата цена: 299 евра.

Samsung Galaxy A40 за 199 евра

Samsung Галакси A40

Ако вашиот буџет е мал, одлична опција што треба да ја разгледате е Samsung Галакси A40, терминал што можеме да го најдеме за само 179 евра и кој ни нуди а 5,9-инчен супер AMOLED екран со FullHD + резолуција. Внатре го наоѓаме процесорот Exynos 7904 на Samsung придружен со 4 GB RAM и 64 GB простор, простор што можеме да го прошириме до 512 GB со microSD картичка.

Samsung Galaxy Note 10 за 687 евра

Малку или поточно ништо не можеме да зборуваме за Galaxy Note 10, фантастичен терминал што можеме да го најдеме на понуда за само 687 евра, Со доста значителен попуст од 959 евра што обично чини. Оваа верзија вклучува 256 GB простор, тоа е шпанска верзија и вклучува 8 GB RAM меморија.

Huawei P30 Pro за 550 евра

Huawei P30 Pro беше еден од најдобрите смартфони кои беа лансирани минатата година на пазарот, не само во однос на камерата, туку и според перформансите, потрошувачката на батеријата ... Со една година на пазарот, Huawei P30 Pro е достапна на Амазон за само 550 евра, паметен телефон кој малку или ништо не треба да им завидува на мнозинството врвни терминали на пазарот.

Huawei P30 Lite за 199 евра

Huawei P30 Lite

Ако P30 Pro на Huawei истекува од буџетот, можете да се обратите за верзијата Lite. Huawei P30 Lite е терминал со а 6,15-инчен екран, 4 GB RAM, 128 GB простор и управувана од процесорот Kirin 710. Зад нас, наоѓаме сет од 3 камери (48 + 2 + 8 mpx). Со него управува Андроид 9 со услугите на Гугл, бидејќи овој терминал беше лансиран на пазарот пред ветото на американската влада на Хуавеи. Неговата вообичаена цена е 349 евра, но за ограничено време, можеме да го набавиме за само 199 евра.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro за 189,95 евра

Xiaomi Redmi Забелешка 6 Pro

Друг од паметните телефони што се продаваат оваа недела е Redmi Note 6, терминал од азискиот производител Xiaomi и кој можеме да го најдеме за 189,95 евра на Амазон. Note 6 Pro на Xiaomi ни нуди екран од 6,26 инчи со мала рамка на врвот. Ни нуди поддршка за двојна SIM, таа е придружена со 4 GB RAM и 64 GB простор.

Во задниот дел наоѓаме а Двојна камера од 12 и 5 mpx, батерија од 4.000 mAh и предна камера од 12 mpx. Вообичаената цена на Redmi Note 6 Pro на Xiaomi е 249 евра, но ако ја искористиме оваа понуда, можеме да заштедиме 60 евра од нејзината крајна цена.

Не се пронајдени производи

Oppo A9 2020 за 184,99 евра

Oppo A9 2020 година

Производителот Oppo ни нуди A9 2020, терминал придружуван од 4 GB RAM меморија, 128 GB простор за складирање и систем за четири задни камери за само 184,99 евра. Екранот достигнува 6,5 инчи со HD + резолуција, управуван од Snapdragon 665 на Qualcomm и специјална предна камера од 16 mpx за селфи.

Realme X2 Pro за 439 евра

Фирмата Realme дојде во Шпанија да остане и да направи важна ниша во секторот во кој доминираат главно и Xiaomi и Samsung, а претходно и Huawei. Realme X2 Pro, тоа е терминал што може да се натпреварува со најскапиот врвен што во моментов можеме да го најдеме на пазарот, барем во однос на спецификациите.

Со овој терминал, со цена од 439 евра на Амазон, управува Snapdragon 855+ (втора генерација) придружуван од 12 GB RAM и 256 GB на просторот за складирање. Екранот, SuperAMOLED, е 6,5 инчи со FullHD + резолуција и 90 Hz.

Батеријата, уште една од нејзините јаки страни, достигнува до 4.000 mAh компатибилно за брзо полнење. Во фотографскиот дел влегуваме четири камери да ги покрие сите потреби и камера од 16 mpx напред. Цената на Realme X2 Pro, во најмоќната верзија е само 439 евра.

Realme 5 Pro за 219 евра

Realme 5 Pro

Но, ако не сакате да потрошите многу пари за обновување на вашиот паметен телефон, можете да се одлучите за друг модел на Realme, Realme 5 Pro, паметен телефон управуван од 8 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија. Екранот достигнува 6,3 инчи со мала дупка во горниот центар каде што се наоѓа камерата.

Зад, наоѓаме сет од 4 камери со главни 48 км. Со сетот управува процесорот Snapdragon 712 на Qualcomm со вештачка интелигенција, тој поддржува брзо полнење и ја полни батеријата за нешто повеќе од еден час. 4.035 mAh батерија. Неговата вообичаена цена е 249 евра, но за ограничено време, Не се пронајдени производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.