Најдобри игри за снимање за компјутер

Ако некој жанр се издвојува над кој било друг на платформата за компјутер, тоа се Shotters (игри за стрелање). Токму на оваа платформа каде овие игри се најчесто експлоатирани, има голем каталог на сите нив, и во прво лице и во трето лице. Можеме да најдеме и натпреварувачки игри, каде што аспектот преку Интернет добива тежинаМногу од тие игри на Интернет се оние што можеме да ги видиме во Еспорт. Играњето со тастатура и глувче дава многу простор за подобрување, бидејќи покажувањето додека се движиме станува многу полесно.

Во рамките на жанрот игри со стрелање, ги наоѓаме типичните со режим на кампања, каде што не придружува добро раскажана приказна, конкурентни од тимски игри, каде соработката со нашите пријатели е од витално значење за да бидеме победници, борбениот ројал, каде наоѓањето на најдобриот тим на картата ни помага да ја добиеме играта, и сами и со други. Во оваа статија ќе ви ги покажеме најдобрите игри за стрелање за компјутер.

Call of Duty: WarZone

Не може да недостасува во ниту еден врв, Call of Duty успеа да создаде невидена игра подобрувајќи го она што беше видено со Blackout во Call of Duty Black Ops 4. Огромна мапа заснована на мапите Modern Warfare 2 со огромна површина каде 150 играчи се ловат меѓусебно додека последниот не стои. Играта има неколку модалитети, меѓу кои можеме да играме индивидуално, дуо, тројки или квартети, формирајќи тим со нашите пријатели преку Интернет. Играта исто така ни нуди неколку режими на игра на крајот во форма на настани, како што се Ноќта на вештерките или Божиќ.

Оваа игра има крос-платформска игра, па ако ја активираме, ќе влеземе во борба со сите платформи за кои е достапен насловот, овие се Компјутер, PlayStation4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox серија X / S. Ако не сакаме да ја преминеме играта за да ја балансираме скалата, можеме да ја деактивираме во кое било време. Најдоброто нешто во врска со овој наслов е тоа што е целосно бесплатно, нудејќи плаќања во рамките на апликацијата за набавка на кожи за оружје или карактер. Важно е овие плаќања да не нудат никаква предност, ние исто така можеме да купиме пакет за борба за 10 €.

DOOM Вечна

Директно продолжение на наградуваниот рестартирање на сагата објавена во 2016 година, развиена од ID Software, каде што се обидува да понуди најдобра можна комбинација на брзина, лутина и оган. Играта се издвојува по својот индивидуален аспект што ни нуди спектакуларни борби против суштества од подземјето каде најистакната работа е колку можат да бидат брутални, поради Гор што тие го нудат. Во ДООМ вечен, играчот ја има улогата на убиец на смртта (ДООМ убиец) и ние се враќаме за да им се одмаздиме на силите на пеколот.

Играта се издвојува и за врвен саундтрак и визуелен дел кој ги отстранува икањата без оглед на платформата каде ја играме, но на компјутер е местото каде што можеме да уживаме во сета своја раскош, користејќи многу високи Framerate на 144Hz монитори.

Преземете ја понудата DOOM Eternal на Amazon на овој линк.

Fortnite

Несомнено една од најпопуларните игри во последниве години, таа стана вистински феномен, игра што ја играат и стари и млади. Тоа е битка Ројал каде победи тимот или играчот кој последен стои. Ние мора да ја истражиме нејзината голема мапа во потрага по опрема за борба против ривалите. Како WarZone, таа има игра со кросовер, така што и гејмерите за компјутер и конзоли ќе играат заедно ако тие изберат.

Fortnite се издвојува од остатокот од Battle Royale по својата анимирана естетика и својата перспектива од трето лице, тој исто така има конструктивен систем кој му дава многу разновидност на играта. Ако барате забавна игра за играње во друштво, со помалку сериозна естетика, тоа е несомнено одлична опција. Играта е бесплатна, има набавки во рамките на апликацијата преку виртуелна валута што мора да ја купиме претходно. Ние исто така можеме да го стекнеме битскиот пас за да добиеме додатоци засновани на играње на истиот.

Хало: Мајстор Главен колекција

Master Chief е икона на Xbox и сега е достапна за сите компјутерски плеери, можност да ја играат целата хало-сага. Пакет кој вклучува Halo: Combat Evolution, Halo 2, Halo 3 и Halo 4. Сите со подобра резолуција и подобрени перформанси, игри со длабоки режими на еден плеер, за уживање во една од најдобрите саги развиени само од „Мајкрософт“.

Покрај тоа, Мајкрософт вклучи голем број на посветени сервери за мултиплеер, играта ужива во вкрстена игра помеѓу Xbox и PC, така што нема да има недостаток на играчи за вашите игри. Со перспектива од прво лице и некои туѓи непријатели што ќе не стават против јажиња и многу забавна игра.

Преземете Halo: Master Chief колекција по најдобра цена на Steam преку ова врска

Виножито Шест: Опсада

Друга игра што се издвојува по својата конкурентска страна, таа е најновата рата во добро познатата сага „Rainbow Six“ на Том Кленси, која вклучува режими за еден играч, соработка и 5 во 5 режими на повеќе играчи. Терористите се сместуваат во структура, полицискиот тим мора убиј ги со различни стилови на рации. Играта содржи триесет класи поделени по националност, секоја од нив е специјализирана за еден вид оружје или вештина.

R6 ужива во една од најмоќните заедници за компјутер, фокусирајќи ја својата најголема тежина на интернет страницата и Esports. Од нејзиното лансирање во 2015 година, играта не престана да добива бесплатни ажурирања и сезони што и даваат бесконечен живот, покрај ублажувањето на некои грешки што се јавуваат или упадот на измамници. Играта во моментов има многу привлечна цена, може да се игра сама, но се препорачува да ја играте со пријателите за да уживате.

Земете Виножито шест: опсада по најдобра цена на Steam од ова врска

Апекс легенди

Не можеше да недостасува на оваа листа, од креаторите на Titanfall, Respawn Entertainment го извади најдоброто од сагата Titanfall, иако се одрекува од своето име, тоа не го прави во духот на франшизата со лут и луд игра на игра. Играта има голема мапа каде се соочуваме со мноштво играчи или тимови во борба каде кој последен ќе победи, како и во секоја битка ројал.

Ја истакнуваме неговата голема разновидност на карактери, во кои наоѓаме посебни способности, како што е робот со кука, што ќе ви помогне да стигнете до високи платформи. или карактер способен да користи ултра брзина или да создаде платформа за скок што ќе не пренесе на другиот крај од картата. Сето тоа придружено со широк спектар на оружје на кое можеме да додадеме додатоци за игри, па ако добиеме пушка без додатоци, можеме да ги додадеме додека ги добиваме или да ги земеме од соборените непријатели. Играта е бесплатна со плаќања во апликација.

Преземете ги Apex Legends на Steam преку ова врска

Метро егзодус

Последната од сагата Метро, ​​базирана на пост-апокалиптичен свет каде што чудовиштата владеат на улиците, играта ја раскажува приказната за Артјом, главниот јунак на претходните игри, на неговата тешка мисија да започне нов живот на истокот на студената Русија. Играта содржи динамично време со ноќни и дневни фази на огромна мапа што крие многу тајни и доста застрашувачки моменти.

„Егзодус“ има прилично отворен развој и променлив свет каде истражувањето и собирањето ресурси се исто толку важни како борбата против суштествата. Нема мултиплеер, нешто чудно да се види во игра со стрелец во прво лице, но ценето е што не заборавате дека пукањето во прво лице може да носи и заговор зад себе. Саундтракот на играта помага да се потопиш во нејзиниот универзум е тотален.

Добијте ја играта во најдобра цена со ова Пареа врска.

Половина живот: Аликс

Последно, но не и најмалку важно, споменуваме едно од изненадувањата во 2020 година, тоа е последната рата од Half Life. Не, не е очекуваниот Half Life 3, Alyx е иновативна игра што ја користи виртуелната реалност за да нè пренесе во универзумот Half Life на најдобар можен начин. Настаните од нејзината величествена историја нè ставаат меѓу првите и вторите игри на сагата и нè става во чевлите на Аликс Венс. Непријателот станува сè посилен и посилен, додека отпорот регрутира нови војници за да се борат против него.

Без сомнение, таа е најдобрата игра за виртуелна реалност до сега, ќе уживаме во неа и за својот наратив и за неговата игра, нејзиното времетраење е извонредно и покрај тоа што е VR игра, што обично греши со кратко траење. Неговите поставки се она што секој обожавател на сагата би очекувал, со неверојатна атмосфера и поставки што ни овозможуваат да комуницираме со скоро секој елемент што ќе го најдеме. Заедницата работи неуморно за да создаде модови и да ја прошири играта. Играта е несомнено една од најсложените за компјутер, затоа ќе ни треба доста модерна опрема, како и компатибилни очила.

Добијте половина живот: Аликс по најдобра цена во ова Пареа врска.

Ако не пукате, во оваа друга статија ви препорачуваме да возите игри, ние исто така ви нудиме препорака за игри за преживување.

Ако немате компјутер, може да го погледнете овој напис каде препорачуваме игри за PS4 или овој друг каде препорачуваме мобилни игри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.