Најдобри музички плеери за Android

Мело

La разновидност што ќе ја најдеме во продавницата на Google јавете се во продавницата за игри за музички плеери Навистина е обемна, со сите видови опции што сочинуваат добар опсег за да изберете оној што ги исполнува нашите очекувања.

Toе избереме само пет плеери кои се фокусираат на аудио функцијата, издвојување на оние кои нудат услуга на музика преку Интернет, како што се популарните Spotify или самата Google Play Music.

Меѓу петте што ќе ги најдете подолу, јас совршено би го ставил Винамп, но затоа што на 20 декември ќе ги затвори вратите засега засекогаш (Мајкрософт стои зад вашата набавка), ние ќе го замениме со не помалку добро како doubleTwist. Како и да е, ако го сакате популарниот и легендарен Винамп од овој линк можете да пристапите до неговото преземање за Андроид.

PowerAMP

PowerAMP е Аудио плеер пар екселанс за Андроид, бидејќи е со нас уште од првите чекори што ги презеде оперативниот систем Гугл. И, ако во секој случај музичкиот плеер што го имате како стандард не даваше доволно шика, PowerAMP беше опцијата да се земе со својот неверојатен аудио засилувач и одлични доблести со се што е потребно од апликација од ваков тип.

PowerAMP ги репродуцира сите видови датотеки вклучувајќи го и Flac, графички еквилајзер со прилагодени поставки, прилагодувања за бас и високи тонови, стерео експанзија, поддршка за плејлиста m3u, преземање на корици на албуми, четири типа додатоци за индивидуализирање и многу други опции

Не се соочуваме со слободен играч, и со квалитетот што го цени PowerAMPНе беше изненадувачки што беше платено со цена од 3,09 €. Како и да е, имате пробен период пред да го купите за да ја тестирате на самото место одличноста на овој прекрасен музички плеер за Android.

AMP

PowerAMP е најдолго работи на Андроид

двојно пресврт

DoubleTwist можеби тоа е едно од најмалку познатите од списокот што ви го донесуваме денес од Винагре Азесино, но тоа не значи дека неговиот квалитет е понизок, бидејќи пред само неколку дена, тој доби нова верзија која целосно го обнови визуелниот интерфејс, фокусирајќи се на кориците на албумите, а со тоа и на визуелната естетика.

Се создава одделен од една од најважните развојни групи за Андроид, што нуди квалитет сам по себе важен, и најдобро од сè, тој е целосно бесплатен од продавницата на Google.

Новиот doubleTwist нуди многу комплетен аудио плеер, поддршка за плејлисти, безжична синхронизација и стриминг, подкаст поддршка и претплата на стриминг радио услугата наречена Магично радио.

Исто така постои и платена верзија како што е doubleTwist Pro, кој нуди AirSync, уметност на албуми и управување со подкасти.

двојно

doubleTwist само што доби нов UI

Неутронски музички плеер

Ако doubleTwist се карактеризира повеќе со визуелната естетика што ја придружува нашата музика, Неутронски музички плеер оди рака под рака со PowerAMP, нудејќи професионална апликација што ќе ги воодушеви loversубителите на музиката кои го користат својот Андроид да ја слушате вашата омилена музика.

Првото нешто што се истакнува кај Neutron Music Player е неговиот 32/64-битен висококвалитетен мотор за рендерирање и дека има: репродукција на сите видови аудио формати, модуларни музички формати како што се МО, стриминг на музика (M3U, PLS, ASX, RAM), опкружувачки звук DSP, Crossfeed DSP, филтер Rumble DSP, високо квалитетен параметарски еквилајзер од 4 опсези , додатоци и режим за заклучен екран, ноќен визуелен интерфејс и многу повеќе.

Квалитетот што го цени Неутронот е опиплив откако ќе го прочитате целиот список на карактеристики и тоа ве прави најкомплетниот аудио плеер од оваа листа од пет. Се разбира, тука ќе треба да платиме 4,99 € доколку сакаме да ги инсталираме на нашиот ценет Андроид.

неутрон

Neutron Music Player е професионален аудио плеер за Android

N7 плеер

N7 плеер паѓа помеѓу она што е DoubleTwist со својата визуелна естетика и она што го нуди PowerAMP / Neutron Music Player, малку од сè што завршува со правење прекрасна апликација, и тоа конечно води до оние од нас кои уживаат во добра музика, имаме инсталирано неколку аудио плеери во нашите терминали.

N7 Player се истакнува по своите целосни опции и по грижата за својот визуелен интерфејс. Ги прикажува албумите на вашите омилени уметници и бендови во сите нивни димензии и исто така има еквилајзер со 5 опсези, аудио ефекти како што се Bass Boost, корици за преземање албуми, разни додатоци и плејлисти M3U / PLS.

Апликацијата има пробна верзија, бидејќи е платена. Го имаш во продавницата на Google за 2,99 €, прилично добра цена за квалитетот на апликацијата.

n7 плеер

N7 Player се одликува со својата визуелна естетика

VLC

За да ја завршите листата на најдобри музички плеери, не можете да го пропуштите оној што го презеде Winamp, барем кога станува збор за аудио плеери за десктоп компјутери, како што е VLC. Платформа со отворен извор што реплицира сè, и кажувајќи сè, мислам на сите видови музички датотеки и видео. Ако имате инсталирано VLC на вашиот телефон, можете да репродуцирате сè што е на него. Ова е нејзината најголема доблест, а исто така е дека е потполно бесплатен, иако сè уште е во бета фаза, иако работи совршено.

Оние кои не знаат VLC, навистина не знаат ништо за ова, бидејќи списокот со одлики што ги има бесплатно е неверојатен: тој репродуцира секакви постојни аудио и видео датотеки, музички потоци, аудио и видео библиотека, графичка контрола за аудио контрола, поддршка за слушалки и корици на албуми и многу повеќе.

VLC е неопходна апликација за Android. Репер што не може да изостане од оваа листа на најдобри музички плеери за Андроид и што завршува совршено.

VLC

VLC ги репродуцира сите музички и видео датотеки

Пет избори за што бидете вашите омилени аудио плеери и дека навистина е тешко кој да се избере. Сите тие можат да се пофалат со прекрасен квалитет и се совршено развиени за секој Androidубител на музика на Андроид, кој може да се пофали дека е еден.

Повеќе информации - Петте најдобри музички плеери за вашата работна површина


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.