Најдобри подароци за технолошки Валентин

Како што сме секогаш тука да ви помогнеме со овие интересни датуми за купување, и тоа е дека Денот на вineубените е еден од оние идеални моменти за давање подароци. Направивме мала колекција од она за што веруваме дека мора да се имаат подароци ако сте overубител на технологија или сакате само да му покажете на вашиот партнер колку го сакате.

Затоа Ви донесуваме многу идеи за подароци за многу технолошки ден на в Valentубените. Не пропуштајте затоа што сите производи имаат наш печат на одобрување Да се ​​биде производи што претходно ги анализиравме и ни дадоа спектакуларни резултати.

Да се ​​подобри со теле-работа

Телевизијата започна да формира дел од нашиот ден за ден со принудни маршеви, многумина од вас можеби немаат „работа“ дома прилагодена на сите потреби што може да ги бара вакво нешто. Ако барате нешто релативно прифатливо, започнуваме со ODY Wireless тастатурата и глувчето од Trust.

Поврзана статија:
Верувајте им на глувци и тастатури за теле-работа, дали вреди?

Само за 24,99 € можете да пристапите до прилично комплетен систем, како за тастатурата, Имаме до 13 претходно конфигурирани клучеви и за Microsoft Office и за управување со мултимедија. Понатаму, тастатурата е исто така отпорна на истурање, додека глушецот е исклучително тивок. Двете се поврзани преку истата USB порта.

Ако барате нешто повеќе Premium, ние одиме директно до најдобрата тастатура што некогаш сме се обиделе да ја најдеме тука, на нашата веб-страница и на нашиот канал. Станува збор за занает Logitech.

Јасно е дека не се соочуваме со ефтин производ, и тој е можеби една од најпознатите прилагодени тастатури за професионалното опкружување што ќе ги најдеме на пазарот. Во моментов е на продажба за 115,90 евра на Амазон. Без сомнение, понудата е особено добра и квалитетот на производот зборува за тоа.

Мониторот исто така може да биде добра алтернатива за да се грижи за нашиот вид и да ја подобри нашата продуктивност, така Ние го препорачуваме Philips 273B9, кој е еден од последните што го тестиравме и е особено фокусиран на овој дел.

Поврзана статија:
Philips 273B9, монитор што ја подобрува теле-работата [Анализа]

Ако сметаме дека делува како USB-C HUB, што обезбедува полнење од 60W на лаптопот и има SmartErgoBase, Се чини како повеќе од добра инвестиција. Тешко е да се најдат други монитори со овие карактеристики и релативно умерена цена што е способна да ги исполни барањата за теле-работа.

За да започнете во Поврзаниот дом или Паметниот дом

Никогаш не е лошо време да започнете во паметниот дом со низа производи компатибилни со IoT. Очигледно во овој случај нашата прва станица оди директно на новиот Amazon Echo.

Ми се чини најдобриот начин да се започне, бидејќи Ехо точката се чини како додаток во овој поглед. Протоколот Амазон Ехо со Зигби придружуван од светлата на Филипс Хуе и други производи компатибилни со Алекса тие можат да ви го олеснат животот, како што ви покажавме во едно од нашите видеа за автоматизација на домот.

Производите на Energy Sistem дизајнирани за паметниот дом секогаш нè придружуваа на нашата веб-страница и не можеше да биде помалку во оваа чаршија. Идеален начин е да имате будилник, звучник и паметен полнач со Алекса на нашата маса, ова е Паметниот звучник Wake Up од шпанската марка.

квалитетот на звукот е доволен да се пополни просторијата на стандарден начин, дизајнот и материјалите се доста успешни, а огромното количество на функционалности што го имаат го прават многу интересен производ. Искрено, тешко ми беше да најдам негативни точки, бидејќи е тешко уредите да ги споредувам.

Очигледно ИКЕА ќе нè оптовари порано или подоцна некој производ во поврзана домашна чаршија, а неговите неодамнешни достигнувања беа неверојатно добри. Тука го имавме фантастичниот смарт слеп KADRILJ и не можевме да бидеме позадоволни.

Големо внимание Затоа што ако купите еден, на крај ќе ги ставате низ целата куќа, особено ако имате список на производи компатибилни со протоколот Зигби што ИКЕА го има во својата продавница и кои се очигледно најевтините на пазарот според вредноста за пари

Мултимедија и забава

Започнуваме со она што е несомнено најдобриот производ за звук и домашна автоматизација што го тестиравме во 2020 година, всушност Во принцип, ми се чини најдобриот технолошки производ што помина тука минатата година, станува збор за лакот на Сонос.

Сонос Арк мора да биде без сомнение ривалот да победи во рамките на звучните ленти, имаме разноврсност, звук со врвен опсег, поврзување и паметни карактеристики. Сонос ги проба повторно звучните ленти со својот Arc и ќе бидат силно притиснати за да му одолеат.

Сега зборуваме малку за слушалките, ако ви е јасно да одите во највисокиот „опсег“, најдоброто што го тестиравме во 2020 година беше Huawei FreeBuds Pro, без сомнение.

Сепак, имаме пристап до добри производи во нивниот однос / цена како Xellence од X од Kygo кои исто така имаат ANC и спектакуларен звук.

Поврзана статија:
Xellence од X од Kygo, со ANC и спектакуларен звук

Сега се свртивме кон друг производ што ни се чини вистинска класика и кој не треба да изостанува во вашиот дом, особено ако сакате напредно да го користите вашиот телевизор. Amazon Fire TV Cube е најзаоблениот производ за да поставите добар мултимедијален центар во вашиот дом и по прилично умерена цена.

Сепак, не треба да го оставате зад себе Amazon Fire TV Stick, друг производ со скоро непобедлива цена што го прави истото, но со малку помала моќност и очигледно со максимална Full HD резолуција.

Конечно го препорачуваме Кобо Ниа, еден од најдобрите eReaders со умерена цена што го разгледавме во последно време. Ова е во директна конкуренција со основниот Амазон Киндл што исто така го разгледавме овде во повеќе од една прилика.

Се надеваме дека ви се допаднаа нашите препораки за купување за Денот на вineубените и дека не заборавате дека на „Ажуелидад гаџет“ секогаш сме тука да ви помогнеме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)