Најдобрите понуди за оваа недела на Црниот петок

Далеку од тоа што би можеле да мислиме, Црн петок Тој надмина многу повеќе од еден петок на зделки во Соединетите Американски Држави. Дури и овде, во Шпанија, прифативме ваква продажна мода и ја трансформиравме за да ја направиме подолга и уште поинтересна.

Црниот петок ќе се одржи на 27 ноември, сепак, неделата на црниот петок крие и бројни понуди и ние сакаме да ви покажеме кои се најдобрите од кои можете да пристапите. Откријте со нас кои се најдобрите понуди за неделата на црниот петок со важни попусти и поволни цени, дали ќе ги пропуштите?

Попусти на опсегот Ехо и Оган

Од првиот ден на оваа значајна недела на продажба, знаеме дека Амазон сака да ги стави своите производи во орбитата Ехо компатибилно со Алекса. Започнуваме со новиот Echo Dot, производ што го разгледавме токму тука во Gadget News и даде фантастични резултати.

Оваа четврта генерација Echo Dot, и со часовник и без часовник, се чини дека чини од 69,99 евра на 39,99 евра во случајот на првиот, и од 59,99 евра на 29,99 евра во вториот случај. позиционирање како добра понуда во овој поглед.

 • Купете ја Amazon Echo Dot со часовник за 39,99 евра (ЛИНК)
 • Купете Amazon Echo Dot за 29,99 евра (ЛИНК)

Но, не е единствениот од овие интересни производи што ги нудиме. Всушност, сега ќе разговараме за она што ми се чини најинтересно, одиме со четвртата генерација на Amazon Echo.

Овој звучник со значителна големина има Долби Атмос и добра моќ, покрај најинтересните од деловите, што е целосно компатибилно со Алекса, виртуелниот асистент на компанијата на Jeеф Безос, заедно со протоколот Зигби за контрола на сите ваши паметни производи и поврзан од дома. Понудата во овој случај е дека таа чини од 99,99 евра од вообичаената цена на 69,99 евра од понудата.

 • Купете четврта генерација на Amazon Echo за 69,99 евра (ЛИНК)

Конечно, во специјалните понуди на производите на Амазон ни останува новото Оган ТВ коцка, најспектакуларниот мултимедијален центар што го пробавме во последно време.

Оваа коцка Амазон оган ТВ Видеше пад на цената од 119,99 евра колку што чинеше при лансирање на 79,99 евра што ги чини сега, исклучително интересна цена ако земеме предвид дека е способна да ја репродуцира содржината на Dolby Vision HDR10 со резолуција од 4K

 • Купете Amazon Fire TV Cube за само 79,99 евра (ЛИНК)

Ова се други производи на Амазон кои исто така добиваат спектакуларни цени:

 • Amazon Echo Show 8 оди од 129,99 евра на 64,99 евра (ЛИНК)
 • Amazon Fire Stick 4K преминува од 59,99 евра на 39,99 евра (ЛИНК)
 • Амазон Киндл оди од 89,99 евра на 69,99 евра (ЛИНК)

Други опремен понуди

Започнуваме со слушалките Sony WH1000XM3, оние кои веќе долго време се доделуваат како најквалитетни слушалки за поништување на бучавата на пазарот, па понудата е уште поистакната.

Овие слушалки одат од цена од 380 евра, што е нивна вообичаена цена, на само 229,00 евра од сегашната понуда, вистинско лудило.

 • Купете слушалки Sony WH1000XM3 за само 299,00 евра (ЛИНК)

Од друга страна, ајде да разговараме малку за паметните часовници, ќе се фокусираме на новиот Amazfit GTS, Производ што ќе го најдете од 129 евра на Амазон, иако обично чини малку повеќе, но овој пат ќе има купон за попуст од 25 евра во самата врска.

 • Купете Amazfit GTS за само 104,99 евра во (ЛИНК)

Без сомнение, се соочуваме со еден од паметните часовници со најдобар сооднос квалитет / цена што го најдовме на пазарот и го препорачуваме особено за корисниците на Android, иако работи и со iOS уреди како што е iPhone.

Сега одиме со „гејмерски“ лаптоп, интересен производ на Asus во својата верзија ROG (Република играчи), Знаеме дека во повеќе наврати веќе ги анализиравме овие производи и ви се допаднаа, затоа не очекуваме помалку од Zephyrus G15, лаптоп кој забележа намалување од скоро 300 евра.

 • Купете Asus ROG Zephyrus G15 за само 1099 евра (ЛИНК)

Имаме 15,6 ″ Full HD панел на 144 Hz, неговиот модерен и моќен Ryzen 7 4800 HS, 16 GB RAM меморија и 1TB SSD хард диск придружуван од добро познатата NVIDIA GTX 1660. «Лаптоп за игри што ќе ви овозможи да уживате во некои видео игри.

Друг интересен производ е MSI Modern 14 B10MW-026XES Со 14-инчен панел со резолуција FHD, имаме 16 GB RAM и 512 GB SSD (ЛИНК).

Сето ова можеме да ве придружуваме со овие исклучителни монитори:

 • LG 27UN83A за само 399 евра со 4-инчен 27K UHD IPS панел (ЛИНК)
 • Philips 27E1S / 00 за само 169 евра со 27-инчен панел со резолуција од FHD (ЛИНК)

Телевизори по најдобра цена

Започнуваме со ова LG 50un70006LA. 50-инчен телевизор со VA панел кој има оперативен систем webOS и компатибилност со HDR10 што чини само 361 евра (ЛИНК).

И, конечно, попуст за телевизорот Samsung QE43Q60T, кој останува само на 529 евра во ОВОЈ ЛИНК.

Специјални понуди во продавницата Huawei

На ниво на сите видови производи, откриваме дека Huawei Store (Не се пронајдени производи) добива попусти до 50% за прв пат, започнуваме со Huawei P40 Pro. за 699 ​​€, еден од најновите предводници на брендот, награден во Светски награди ТИПА 2020 година во категоријата паметни телефони со најдобра камера, за да можат корисниците да создаваат свои спомени со одличен квалитет. Покрај овој неверојатен терминал, компанијата изненадува со одлични понуди и на други паметни телефони како на пр HUAWEI P40 Lite 5G за 299 € или HUAWEI Nova 5T за 209 €

Вклучуваат и попусти на нивните аудио уреди, како на пр Студио HUAWEI FreeBuds, првите слушалки преку уво на брендот кои нудат одлично ниво и квалитет на звукот за 249 €. Во рамките на истиот овој сегмент, можете исто така да го најдете Бесплатни пупки Про за 149 € или FreeBuds на HUAWEI 3 за 89 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)