Најдобрите понуди на Амазон за денес (31-01-2018)

Продолжуваме со понудите што Амазон ни ги нуди секоја недела, специфични понуди ограничени на време или ограничени на неколку единици. Во оваа статија ќе ви покажеме најдобрите понуди што во моментот ви стојат на располагање, сè додека купувањето го направите пред 12 часот денес, бидејќи тоа ќе биде кога ќе заврши понудата.

Во текот на денешниот ден, ќе најдеме заоблен монитор од 29 инчи од LG за само 379 евра, паметен телефон од француската фирма Alcatel за 79 евра, камера за автомобили од фирмата Yi (Xiaomi) за само 29 евра плус други понуди повеќе од интересно што можете да најдете подолу.

29-инчен заоблен LED монитор

LG ни го нуди моделот 29UC88-B, 29-инчен закривен монитор со Full HD резолуција 2.560 x 1.080 со сооднос од 21: 9, што е идеален формат за консумирање филмови, но исто така и за да можеме да работиме со два или се отвораат повеќе апликации на екранот, благодарение на ширината што ни ја нуди. Овој монитор може да се прилагоди и во висина и во наклон, што е еден од ретките што можеме да ги најдеме со овие карактеристики на пазарот. Неговата вообичаена цена е 415 евра, но за ограничено време можеме да ја набавиме за само 379 евра.

Купете заоблен монитор LG 29-инчен

5-инчен паметен телефон Алкател

Француската фирма Алкател ни го нуди моделот U5, паметен телефон со 5-инчен екран со основни спецификации идеален за WhatsApp, Facebook и нешто друго. Со 8 задна камера, 16 GB внатрешна меморија и 1 GB RAM меморија, можеме да го добиеме овој низок Android телефон за само 79 евра, кога неговата вообичаена цена е 89 евра.

Alcatel U5

Ји компактна камера за автомобил

Со автомобилската камера Ји, можеме да снимаме видеа во квалитет 1080 со 30 fps со агол на гледање од 130 степени, покрај тоа што можеме да уживаме во целата содржина што ја снимаме преку ЛЦД-екранот од 2,7 инчи. Објективот ни нуди бленда од f / 2,0 што ни овозможува снимање при слаба осветленост. Покрај тоа, благодарение на WiFi конекцијата, можеме директно да пристапуваме до уредот директно од нашиот паметен телефон. Понудената цена на автомобилската камера Ји е 29,99 евра, 10 евра поевтина од вообичаената цена, што е 39,99 евра.

Приемник за iPhone Qi

Новиот iPhone од 2017 година, се појави на пазарот за долгоочекуваното безжично полнење што ни овозможува да го полниме уредот ставајќи го на врвот на основата за полнење Qi. Ако во моментот, не планирате да го обновите уредот, но би сакале да уживате во оваа функција, благодарение на приемникот за iPhone Qi, можеме да го додадеме системот за безжично полнење на нашиот iPhone, сè додека користиме капак, кој е оној што се грижи за задржување на многу тенка фолија што се поврзува со приклучокот за молња за да ја додаде оваа функционалност. Неговата вообичаена цена е 9,99 евра, но до полноќ ќе можеме купете го за само 7,99 евра.

Не се пронајдени производи

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.