Најдобри слушалки за игри од сите цени и платформи

Златни слушалки

Играњето видео игри веќе не е едноставно хоби автентично искуство за нашите сетила, со посебно споменување на визуелното и звукот. Секој пат кога уживаме во подобра графика, но и во подобри звучни ефекти. Овие звучни ефекти ќе останат целосно незабележани ако немаме квалитетен извор на звук, оттогаш звучниците што обично ги носат телевизиите се обично доста просечни. Мониторите уште полошо со помалку простор за нив.

Да се ​​игра сам, но и да се игра со пријателите, најмногу се препорачуваат слушалките. Да, може да биде лента за глава со вграден микрофон. На овој начин можеме слушајте го звукот на видео играта со пасивно откажување на бучавата и бидете во можност да комуницирате со нашите пријатели. Ги има од сите цени и дизајни, достапни за секоја платформа, но има и специјални за платформа, доделувајќи некои функционалности или специјално изедначување. Во оваа статија ќе видиме што се најмногу препорачани за мене на тековниот пазар. Нагласување на квалитетот, цената и платформата.

Помалку од 50 €

Тука можеме да најдеме голема разновидност на Кациги со прилично разумна цена и повеќе од прифатлив квалитетДури и во случај на најевтин модел, тие во голема мера ќе го подобрат нашето искуство без премногу да ги гребеат џебовите.

Доверба на GXT 4376

GXT 4376s располага со моќни звучници од 50 мм со 7.1 опкружувачки звук. Тие даваат јасни високи и падови, како и длабок бас, за врвно извонредно искуство. Тие имаат бело LED осветлување на страните на слушалките обезбедува многу привлечен дизајн. Вклучуваат меки и удобни влошки за долги сесии за игри. Покрај тоа, лентата за на глава е само-прилагодлива и нуди совршено вклопување. Единствената лоша работа што можам да ја најдам е тоа имаат само USB-врска така што не можеме да ги поврземе директно со контролорот PS4 или да ги користиме со паметен телефон или таблет.

Доверба на GXT 4376

Тие се компатибилни со обете Компјутер како со PS4 и XboX. Неговата моментална цена е 39 € во следниот линк.

EasySmx

Една од најкомпактните и најудобните слушалки за игри во овој опсег на цени. Идеално за долги игри сесии со конкурентни онлајн наслови. Прилагодливата подлога ќе ве изолира од какво било одвлекување на вниманието и од вас отстранлив микрофон ќе овозможи негово повлекување во зависност од тоа дали ви треба или не. Има LED светла што можат да се менуваат со вртење на бирачот за кацига.

easySMx

Компатибилен со Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, компјутер и мобилни уреди со Android и iOS. Неговата моментална цена е 42,99 € во следниот линк.

Тронсмарт Соно

Некои високо препорачани кациги за играње конкурентни титули како што се Препорачано за игри како Halo 5 Guardians, Metal Gear Solid, Call of Duty, Star Wars Battlefront, EA Sports UFC, Overwatch, World of Warcraft Legion, PUBG, League of Legends .... Тие се одликуваат со кристално чист звук со вграден возач на магнетски неодимиумски магнет со голема прецизност 50мм. Отстранлив микрофон што ја поништува бучавата и може да се ротира нагоре преку агол од 120 степени.

Тронсмарт Соно

Компатибилен е со кој било уред што има 3.5м приклучок за Jackек и тие се по цена 45,99 € во следниот линк.

Марс Игри на среќа MH020

Најевтините на списокот и убедливо се овие слушалки од Марс. Нејзините ергономичен со микрофон и лесна контрола на пристап со контрола на јачината на звукот интегриран во кабелот. Тие имаат г.Пополнета иадема и влошки со технологија на воздухот покриени со синтетичка кожа на микро-перфорирана и дишечка површина. На Микрофонот е преклопен и овозможува брза и јасна комуникација.

Марс MH020

Компатибилен со PS4, XboX, Mac, прекинувач Nintendo, таблети, паметни телефони и неговата моментална цена е 9,99 € во овој линк.

ОНИКУМА К1

Најмалку дискретно во однос на дизајнот, но со повеќе од прилагодена цена. Воениот дизајн успева да ги натера да станат ваши омилени кациги ако вашата работа е игри со стрелање како Call of Duty или Battlefield. Со универзална компатибилност, микрофон што може да се повлече, LED светла, подвижни ушни перничиња и прилагодлива лента за глава што ќе ви овозможи да уживате во добра нурнатост во универзумот на видео играта.

Оникума К1

Тие се компатибилни со сите платформи, така што се многу разноврсни и нивната цена е 20,99 € за ова линк.

Од 50 до 100 евра

Ако имаме поголем буџет и сакаме да го направиме нашето искуство со слушање плус кога се натпреваруваме или едноставно уживаме во омилените видео игри со скоро тотално потопување, ја имаме оваа палета на слушалки со 7.1 симулација на опкружувачки звук тоа не само што ќе нè натера да уживаме максимално во звукот, туку исто така ќе ни помогне да знаеме од која насока доаѓа секој удар или нога.

Sony - златни безжични слушалки

Без сомнение најдобрата опција ако вашата играчка платформа е популарниот PlayStation 4. Тие имаат 7.1 звук, долг век на траење на батеријата и специфични аудио профили за игри. Тие се официјални слушалки на PS4, и тие се многу добри. Неговата изработка е одлична, а дизајнот е минималистички. Кога се користи со PS4 или PS3, ќе имате виртуелен опкружувачки звук и можност за вчитување прилагодени аудио поставки. Ако преземете апликацијата Придружник за слушалки од Продавницата за PlayStation, ќе имате пристап до специфични аудио профили на игри или можете да го прилагодите звукот според вашите желби. За останатите платформи звукот ќе биде подеднакво спектакуларен, но со губење на конфигурацијата, тој специфицира што ќе му дадете за секоја игра или режим.

Златни бели сони

Тие се компатибилни со сите платформи, но за PS4 се најдобра опција без сомнение ако барате рамнотежа помеѓу квалитетот и цената, достапна за цена од 79,99 € во оваа линк.

Corsair HS50 Pro

Ако барате нешто со средно висок квалитет. Мемориската пена ќе ги направи многу удобни ако планирате да имате долги сесии за игри. Квалитетот на звукот е многу добар во опсегот на цени, ќе ги цените сите детали. Оптимизираниот еднонасочен микрофон го намалува амбиенталниот шум за да го подобри квалитетот на гласот и може да се извлече за употреба во секое време. Секоја кацига вклучува контроли на јачината на звукот и копчето за исклучување на звукот за прилагодувања на летот. Што ги прави многу разноврсни слушалки.

Игри на среќа Corsair Hs50

 

Тие се компатибилни со сите платформи и имаат цена од 59,90 € во ова линк.

Razer Electra V2

Високо разноврсна играчка слушалка со сопствени 40мм аудио драјвери. Благодарение на неговиот микрофон што може да се отстрани, ќе уживате во потопување без одвлекување внимание ако играте сами. Конструиран за удобност и издржливост со лесна алуминиумска рамка и плишани перничиња за уши од синтетичка кожа. Тие имаат одличен квалитет и сигурност да имаат додаток со одредено реноме во индустријата. Со спектакуларен Виртуелен 7.1 опкружувачки звук што ви овозможува да ги калибрирате слушалките за да овозможите персонализирано искуство со опкружувачки звук.

Игри на среќа Corsair Hs50

Компатибилна со сите платформи, вклучувајќи конзоли, компјутери или мобилни уреди, неговата цена е 59,99 € за ова линк.

 

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.