Најдобри технолошки подароци за Денот на таткото

El денот на таткото Следува 19 март и можеби е добро време да му покажете колку го сакате со интересен подарок. Оној нослив што сакате толку многу да го испробате, некои нови слушалки или звучници, па дури и вашиот прв производ со гласовен асистент за да можете да ги видите многуте придобивки од неговото работење.

Од оваа причина и затоа што сакаме да ви го олесниме животот во Гаџет Актуалидад, Ви донесовме некои од најинтересните гаџети што треба да ги подарите на Денот на таткото, погледнете и изненадете го татко ти на најоригинален начин.

Како и секогаш, и во согласност со нашата уредничка линија, во Актуелидад Гаџет препорачуваме само производи што ги анализиравме на нашата веб-страница и исполнуваат висок стандард за квалитет, секогаш имајќи го во предвид нивниот сооднос квалитет / цена.

Слушалки и уреди за носење

Започнуваме со препорака за слушалки и во овој случај одиме на еден од најновите производи што ги анализиравме, Huawei FreeBuds 4i, слушалки кои доаѓаат со многу од предностите што веќе ги имаше Huawei FreeBuds Pro, но со сооднос со непобедлив квалитет / цена имајќи во предвид дел од хардверот што го издадоа. Тие имаат активно поништување на бучавата, батерија поголема од 7 часа континуирана репродукција и прилично висок квалитет на аудио. Цената на лансирањето е 69 € ако го искористиме попустот од 10 € на официјалната веб-страница на Huawei.

Ако она што го барате е производ нешто друго премијаВо „Актуалидад гаџет“, исто така, тестиравме слушалки за навртки за обезвучување на шум. Во овој случај, оние што најмногу нè изненадија со нивниот однос / цена беа X By Kygo A11 / 800, слушалки што се продаваат во две варијанти на бои и нудат панел на допир, активно поништување на бучава, апликација со сопствена конфигурација и многу повеќе по цена на уривање од 69,90 евра.

Поврзана статија:
Kygo A11 / 800, највисоко аудио откажување [Преглед]

Од своја страна, сега се свртивме кон паметните часовници, еден од најпопуларните „носливи“. Ние повторно се враќаме на Huawei, а тоа е неговиот Watch GT 2 Pro Позициониран е како уред компатибилен и со Android и со iOS. Тоа е прилично кружен производ со врвни материјали, компатибилни ремени и висок степен на прилагодување благодарение на продавницата за бирање. Можете да го најдете од 199 евра во некои продажни места, овозможувајќи ви да ги исполните нашите барања за квалитет / цена.

И последната опција е токму еден од последните уреди што ги тестиравме, Jabra Elite 75t, слушалки кои имаат безжично полнење, висок степен на отпорност, многу компактен случај и предностите на користењето на Jabra Sound +, да, Jabra Elite 75t -...

Паметни звучници и мултимедијална содржина

Паметните звучници се по ред на денот и не можат да изостанат во нашиот пакет препораки. Очигледно започнуваме со записот, новиот Amazon Echo Dot, уред кој и покрај „воздржаната“ големина порасна многу. Дизајнот е привлечен, можете да го купите во три нијанси на боја, па дури и ако посакате да ви понуди опција да вклучите часовник, тој ќе биде „луксузен“ на ноќната постела на вашиот татко. Цената е 44 евра за верзијата без часовник, иако верзијата со часовник оди до 59 евра.

Ако она што го барате наместо тоа е добар мултимедијален плеер, ја препорачуваме новата Amazon Fire TV коцка, напредната верзија со Fire TV OS што ќе ви овозможи пристап до апликации, инсталирање АПК-андроид, гледање содржина на Netflix, HBO и Movistar + во висока резолуција (компатибилна е до 4K). Во својот однос квалитет / цена, тој е најдобриот мултимедијален центар за забава од сите што ги испробавме, неговата лесна употреба е на ниво на останатите производи. Иако е точно дека неговата официјална цена е 119 евра, во многу случаи има многу ефтино реновирање и го нуди тоа на 79 евра.

На ист начин, ние би можеле да ги придружуваме овие производи со висококвалитетен звук, во овој случај веќе знаете дека обично го препорачуваме Sonos Beam, што е најкомплетната звучна лента што можете да ја ставите во вашиот дом, или ако не успеете тоа, Еден, првиот начин да се приближите до опкружувањето на Сонос по најдобра цена, но бидејќи станува збор за мултимедијални центри, останавме во односот квалитет / цена и се обложувавме на највисоката премија, Sonos Arc. Не можеме да кажеме ништо што не знаете, Dolby Atmos, максимални поставки, Alexa, Google Home и Apple HomeKit целосно интегрирани ... Единствениот изговор за да не се купи е дека чини 899 евра, но тој го заслужува тоа, без сомнение.

Ние ви дадовме совршен пакет за да ја внесете Алекса и да ја поставите вашата музика Spotify или Apple Music максимално, производи по три различни цени и кои ги исполнуваат сите нејзини ветувања.

Забава и додатоци

За забава, како што секогаш се обложуваме на читање, започнавме со Кобо Ниа, еден од најпрепорачаните производи од нашата сестринска веб-страница TodoeReaders, производ со голема брзина, со карактеристики специјално прилагодени на цената на уредот и што може да го натера вашиот татко конечно да влезе во дигитално читање, електронските книги заштедуваат многу пари и тие се многу разноврсна.

Ако она што го барате е комплетна таблета, тешко е да се најде подобра врска квалитет / цена од MatePad 10.4 на Huawei. Ова се неговите детални технички карактеристики:

 • Процесор: Кирин 810
 • меморија RAM меморија: 4 GB
 • Складирање: 64 GB со microSD проширување до 512 GB
 • Екран: 10,4-инчен IPS LCD панел со резолуција 2K (2000 x 1200)
 • Фронтална камера: Широк агол од 8MP со снимање FHD
 • Задна камера: 8MP со снимање FHD и LED блиц
 • Батерија: 7.250 mAh со оптоварување од 10W
 • Поврзување: 4G LTE, WiFi 6, Bluetooth 5.1, USB-C OTG, GPS
 • Звук: Четири стерео звучници и четири микрофони

Сето ова за цена од околу 219 евра, многу прилагодено земајќи ги предвид неговите карактеристики и сите можности што ќе ни ги понуди на ниво на забава. Како неповолност, не доаѓа со претходно инсталирани услуги на Google, но можете сами да ги инсталирате подоцна.

Пробавме и рачни правосмукалки, многу интересен производ кој има се повеќе карактеристики. Пример е оваа најнова анализа на Тинеко, рачна правосмукалка што е способна самостојно да мие. Curубопитно е што овој вид на постапка може да ни олесни од ден на ден.

Меџик пристигнува со својот бел горен панел. Во него имаме панел за полнење Qi безжична мрежа што нуди 5W моќност, идеална за да се избегне оштетување на батеријата при ноќно полнење. Тука имаме и огромен број копчиња што ќе ни овозможат да го прилагодиме и конфигурираме нашето будење.

 • Систем за звучници и микрофони
  • 10W апсолутна моќност
  • 2.0 стерео систем
  • 1 x 2,25-инчни 8W звучници со целосен опсег
  • Пасивен радијатор
  • Фреквенции: 40Hz - 18 kHz со помалку од 1% загуба
  • 2x микрофони
 • Conectividad
  • Bluetooth 5.0 класа 2 (HSP - HFP - A2DP и ​​AVRCP кодеци)
  • 2,4 GHz WiFi
  • AirPlay и Spotify Connect
  • Multiroom компатибилен со ES Smart звучникот и опсегот Multiroom
  • 3,5 mm влез на Jackек
 • Вчитување на пристаништата
  • 5V-2A USB
  • Безжичен 5W Qi
Можете да го купите по најдобра цена директно на Амазон преку ОВОЈ ЛИНК.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.