Најдобрите филмови за гледање на оваа Ноќ на вештерките на Нетфликс и HBO

Одредени датуми пристигнуваат, главно за оние кои го сакаат terrorубителите на теророт и „злобниот“, Ноќта на вештерките во англосаксонскиот свет или празникот на сите светци во земји како Шпанија со себе носи влез на новиот распоред и повеќе темнина во нашево време да ден Постојат неколку подобри начини да се поздрави овој датум на пресвртница како добра битка за хорор филмови нашите омилени услуги како што се HBO и Netflix, но не го забораваме Movistar + каде што ќе најдеме и добри филмови за Ноќта на вештерките. Одете подгответе пуканки и безалкохолни пијалоци затоа што имаме многу содржина за вас.

Сите филмови препорачани во овој пост имаат врска, така што ќе можете да пристапите директно да ги гледате, само треба да кликнете на името на филмот за да започнете да го играте.

Филмови за Ноќта на вештерките на Нетфликс

Започнуваме со најпопуларните од Србите, Netflix Северноамериканската компанија има еден од најобемните каталози што можеме да ги најдеме на пазарот, како и добра битка на продукции од најстрашниот жанр што можеме да ги најдеме.

Рани

Во оваа оригинална продукција на Нетфликс, среќаваме еден шанкер од Orу Орлеанс, кој е изненаден од низата мистериозни и застрашувачки настани. Станува збор за натприроден хорор трилер во кој се истакнуваат улогите на Дакота Johnонсон и Арми Хамер. Во барот во кој работи клиент, телефонот останува по тепачка, серија вознемирувачки пораки се јадрото на настаните.

Во високата трева

Адаптација на романот на Стивен Кинг, во него протагонистите влегуваат во поле со висока трева обидувајќи се да му помогнат на дете кое бара помош покрај патот и изгледа дека не можат да го пронајдат крајот Во принцип, нема да видиме натприродни суштества, но чувството на мака ќе биде присутно во секоја од минутите на овој филм.

Каспер

Не сè ќе биде вистински страв, духовите имаат и своја убава страна. Јасен пример е харизматичниот Каспер, одличен филм во кој еден млад дух и ќерка на сопственик на гонет куќа воспоставуваат многу посебна врска.

Ноќ на вештерките филмови на HBO

Продолжуваме со HBO Шпанија, стриминг услугата родена од една од најисториските компании за производство на серии, исто така, има добра содржина да ни понуди.

IT

Римејкот на ИТ доаѓа во луксуз за овие датуми, кловнот Пенивајс доаѓа да направи група млади луѓе да се соочат со своите стравови пред исчезнувањето на неколку деца и адолесценти во градот Дери (Мејн), дали сакате да играте со него? Уште еднаш Стивен Кинг добива посебна важност во овој момент, неговите романи со хорор и неизвесност се најпознатите, а во случај на ИТ филмот обележа две генерации, онаа на неговата оригинална верзија и онаа на оваа целосно почитувана римејк со оригиналот филм.

Видов VIII

Осмата рата на „горе“ повеќе од реномирана. Saw го донесе жанрот горе кај скоро секоја публика со својот прв филм. Психолошки терор заснован на можноста за примање и нанесување болка на најчудните начини, Сложувалка се врати и пет лица беа затворени уште еднаш за да учествуваат во неговите макабри игри како дел од казната што мора да ја издржат за злосторствата извршени во текот на нивниот ден на ден. Вистинското прашање е дали ќе можете да ги држите очите на екранот или не со толкава одвратност и болка, погодна само за најсилните.

Датотека Ворен: Воведниот

Примената на сагата Ворен Датотека не може да се пропушти во добро време на терор. Во овој случај Датотека Ворен: Воведниот. Во оддалечена фарма, започнуваат да се случуваат паранормални настани, па Ед и Лореин Ворен, специјалисти за ваков вид паранормални проблеми, пристигнуваат да му помогнат на семејството ... дали можат да преживеат таков притисок?

Филмови за Ноќта на вештерките во Мовистар +

Не можеше да го пропушти состанокот Movistar +, најпопуларната услуга во Шпанија и Јужна Америка Полн е со добри филмови од најстрашниот жанр за да ги воодушеви своите корисници, ќе ви оставиме неколку кои изгледаа најсоодветни за да поминете убави периоди на страв овој Ноќ на вештерките Покрај тоа што можеме да го видиме во каталогот, Movistar ќе го активира новиот канал Movistar Halloween на Dial 29 од 29 октомври.

Егзорцистот

Малку е да се каже за една од класиците што Не можете да го пропуштите вашиот датум за Ноќта на вештерките секоја година. Една тинејџерка е опседната од ѓаволот. Оттогаш тој станува монструозно, одвратно и непристојно суштество што предизвикува насилна смрт на неколку луѓе. Само егзорцизам може да ја спаси.

Вонземјанин: Осмиот патник

Научната фантастика и хоророт започнаа да одат рака под рака во ова време, во 1979 година Онаа што денес е класика пристигна во кино. Комерцијалниот брод Ностромо и неговите седум члена на екипажот, враќајќи се на Земјата, се принудени да застанат на непозната планета откако од него добиле сигнал за опасност. По истражувањето на теренот, тие наоѓаат колонија од непознати крвожедни суштества.

Знам што направи минатото лето

Друга хорор класика, која исто така има цела сага зад себе, лансирана во 1997 година, ја гледаме младата ennенифер Лав Хјуит. Ноќта на крајот на годината, по прославата, четворица млади прегазија странец на завојуваниот крајбрежен пат. Стравувајќи од скандал што може да им ја расипе светлата иднина, момчињата решаваат да го фрлат трупот во море, ова е само почеток на нивниот голем кошмар.

Подмолно

Oshош и Ренаи и нивните три мали деца прават среќно семејство. Меѓутоа, кога еден од нив доживеа страшна несреќа и падне во кома, Oshош и Ренаи ќе почнат да страдаат од паранормални искуства што имаат многу врска со животот и смртта. Еден од најпопуларните хорор филмови во последниве години, објавен во 2010 година, ќе ве направи страшно добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.