Ова се 7-те најдобри апликации за одење во шопинг со вашиот паметен телефон

Smartphone

Не многу одамна, шопингот беше обврска за секого, но денес Секој може да купи практично сè што е потребно од својот паметен телефон и без да мора да станува од софата или креветот. Ова е можно благодарение на растот на електронската трговија, големите виртуелни продавници и особено зголемениот интерес на луѓето за купување од далечина.

Доколку сè уште не сте влегле во светот на електронската трговија, денес ќе ви покажеме 7 од најдобрите апликации за одење во шопинг со вашиот паметен телефон и без да се грижите дали треба да пребарувате десетици продавници во потрага по она што ви треба.

Амазон

Амазон

Оваа листа не може да започне на кој било друг начин освен со примена на Амазон, одличната виртуелна продавница создадена од еф Безос и која секој ден има поголем број купувачи ширум светот. Од апликацијата достапна за мобилни уреди можеме да бараме производи, да купуваме цени, да ги читаме опциите на другите корисници и секако да купиме кој било од производите што ги имаат на располагање.

Секој корисник на Амазон, меѓу многу други работи, исто така може да пристапи до својата кошничка, списокот со желби или историјата на нарачки. Ако сте навикнати да ја користите веб-верзијата на виртуелната продавница, повеќе од можно е да не забележите никаква разлика со оваа мобилна апликација, која е една од најкомплетните од сите различни виртуелни продавници на пазарот што ни ги нудат.

Покрај тоа, една од големите предности на мобилната апликација Амазон е тоа ви овозможува да ги скенирате баркодовите на различни производи за да ја знаете цената на производот на Амазон, како и нивната достапност. Ова ви овозможува, на пример, да одите во физичка продавница и да ја споредувате цената, да одлучите во моментот дали треба да купувате од едно или друго место.

Amazon Mobile (AppStore Link)
Амазон мобиленслободен
Амазонски шопинг
Амазонски шопинг
Развивач: Amazon Mobile LLC
цена: слободен

eBay

Ако Амазон е една од најпознатите виртуелни продавници ширум светот, eBay не заостанува бидејќи има милиони корисници кои купуваат преку оваа добро позната продавница секој ден. Сепак, се разликува доста од другите, бидејќи во него корисниците кои сакаат да ги продадат своите нови или веќе користени производи се среќаваат на некој начин.

Преку eBay апликацијата достапна за повеќето мобилни платформи ќе можеме да купуваме и продаваме производи низ целиот свет, без оглед на границите. Како и повеќето апликации, тоа ќе не извести за сите движења што се појавуваат во написите што ги имаме во продолжение или понудите што се случиле и што можат да не остават без посакуваниот производ.

eBay

Ако сте продавач, од апликацијата eBay за паметни телефони исто така можете внимателно да ги следите сите производи што ги имате на продажба.

Еве ги врските за преземање на eBay на iOS и Android уреди, секако потполно бесплатни.

eBay: Мода, електроника и дом (врска на AppStore)
eBay: мода, електроника и домслободен
eBay: најдете зделки онлајн
eBay: најдете зделки онлајн
Развивач: eBay Mobile
цена: слободен

Привалија

Привалија

Привалија Тој енормно порасна во последниве месеци, благодарение на неговата добра работа и пред сè што ни понуди реклами и продажба на написи за да бидете во целост ажурирани.

Посета на мобилната апликација Привалија Beе имате пристап до ексклузивни продажби, понуди и промоции на најдобрите брендови во режим, технологија или спорт, по најдобра цена на мрежата на мрежи.

Веднаш штом ќе ја преземете апликацијата на вашиот мобилен уред, ќе имате пристап до огромна сума од најсочните попусти. На пример, на дневна основа можете да најдете избор на производи со 70% попуст што ќе ви ја тресат картичката.

Privalia - Бренд Излез (AppStore Link)
Privalia - Бренд Излезслободен

Сакаат

Ако сакате шопинг на ефикасен и забавен начин, и без да ве понесе импулсивноста што обично е еден од клучните фактори за еден ден на шопинг, без разлика дали посетувате десетици физички продавници или виртуелно. Со Сакаат Ние мора да создадеме список со желби, а потоа да седнеме и да чекаме да пристигнат специјалните понуди што одговараат на вашиот буџет.

Ако не сакате да барате најдобри цени за сите производи што ве интересираат, можете да ја користите желбата другите да ја прават таа работа за вас. Веднаш штом ќе ја направите листата со желби, ќе видите како трговците или големите брендови почнуваат да ми нудат производи, со неверојатно интересни попусти во многу прилики.

Сакаат

Покрај тоа, една од големите предности што ни ја нуди Wish е тоа што можеме преку социјалните мрежи да се поврземе со некои од најважните платформи на пазарот, што ќе направи понудите да стигнат до нас во поголема количина.

Ishелба - Купувањето е забавно (линк за AppStore)
Ishелба - шопингот е забавенслободен
Ishелба - Не плаќајте премногу
Ishелба - Не плаќајте премногу
Развивач: Wish Inc.
цена: слободен

Кадо

Кадо Таа е една од оние апликации што малкумина ќе звучат, но откако ќе ја преземете на вашиот паметен телефон и ќе ја пробате, нема да престанете да ја користите. И навистина е корисно за мали купувања. На пример, Кадо ќе биде совршен при изборот на подарок за вашето семејство или пријатели.

Кадо

Оваа апликација може да го каже тоа Тој има душа на виртуелен асистент и многу ќе ни помогне во потрагата по подарок благодарение на неговиот интелигентен мотор кој ќе ни овозможи да го најдеме совршениот подарок со само неколку индикации.

Groupon

Groupon

Ако сè уште не ја знаете апликацијата за паметен телефон на Groupon Несомнено, вашата работа не е виртуелен шопинг и ова е една од најпопуларните апликации благодарение на сочните попусти што ни ги нуди на стотици артикли секој ден.

Преземањето на вашиот мобилен уред ќе донесе и неколку интересни предности, а тоа е, на пример, благодарение на известувањата секогаш можеме да бидеме свесни за најдобрите попусти. Овие понекогаш стануваат 70% и дури и ако живеете на оддалечено и непознато место, не грижете се дека можете да искористите попуст во ресторан или фризер во близина.

Од нашиот мобилен уред, како од веб-страницата, можеме да купиме каков било производ или услуга, внимателно да ги следиме сите попусти што се нудат на дневна основа и многу повеќе што ќе откриете само ако ја преземете апликацијата Groupon токму сега.

Groupon
Groupon
Развивач: Групон, Inc.
цена: слободен

Прикажи се во салон

Сигурно името на оваа виртуелна продавница ви звучи многу и тоа е дека нејзината телевизиска реклама се повторуваше на многу малку време на некои од најпопуларните телевизиски мрежи. Прикажи се во салон Може да кажеме дека не станува збор за едноставна апликација за продажба, бидејќи преку апликацијата достапна за паметниот телефон можеме пристап до купување различни предмети и услуги, но исто така можеме да пристапиме до најдобра приватна продажба.

Прикажи се во салон

Во Showroomprive можете да најдете артикли од сите видови, од модна облека, додатоци од секаков вид, чевли, производи за убавина или украси и многу повеќе производи што ја прават оваа платформа една од најважните и најпопуларните во мрежата на мрежи.

Покрај тоа, со оваа апликација ќе можете да откриете сочни попусти на огромен број артикли што можат да бидат до 70%.

Showroomprive - приватна продажба (врска со AppStore)
Showroomprive - приватна продажбаслободен

Подготвени сте да започнете да купувате од вашиот паметен телефон со некои од овие апликации?.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.