7 најдобри игри со таблети за уживање во потполност

Игри за таблети

И покрај фактот дека таблетите забележаа драстично опаѓање на нивната продажба на пазарот во последно време, од различни и разновидни причини, тие остануваат еден од уредите што ги претпочитаат корисниците ширум светот. Пред сè, тие се многу популарни кај сите оние кои сакаат да играат и кои сметаат дека таблетот е идеален уред за да го направат тоа благодарение на огромната моќност и големиот екран.

Ако не можете да завршите со наоѓање игри за уживање во потполност, денес решивме да се собереме во овој напис 7 најдобри игри достапни за таблети. Повеќето од нив ќе ве држат зависни со денови и ниту една од игрите што ќе ги разгледаме следниве не е каква било игра.

Трчајте за вашиот таблет, ако не го читате овој напис и подгответе се да ги преземете сите игри што ќе ви ги прикажеме подолу, подготвени да уживате во играњето?

Реал трки 3

Реал трки 3 таа е една од најпопуларните и најиграните игри и на мобилните уреди и на таблетите. Иако беше лансиран во далечната 2013 година, сепак им овозможува многу часови забава на многу корисници, овозможувајќи им да возат со полна брзина на десетици кола.

Не ти кажав, но секако Зборуваме за тркачка игра која со текот на времето стана една од најголемите класици и на уредите со Android и iOS.

Во Real Racing апсолутно ништо не недостасува, а покрај забавниот и брз стил на игра, можеме да уживаме и во режимот на мултиплеер.

Вистински трки 3 (врска со AppStore)
Реал трки 3слободен
Реал трки 3
Реал трки 3
цена: слободен

Лара Крофт GO

Лара Крофт Гоу

Следбениците на сагата „Tomb Raider“ и хероината Лара Крофт се во илјадници низ целиот свет. За сето ова, не можевме да престанеме да се вклучуваме во оваа листа Лара Крофт Гоу, која има добиено некои од најдобрите награди доделени на игри развиени за мобилни уреди и таблети.

Во оваа игра дејството е поделено на мали дози и тоа е Единствената цел на Крофт е да реши загатки во полигонални сценарија. Секако, не верувајте си во секое време бидејќи тешкотијата ќе се зголеми и ќе биде сè потешко да напредувате во играта.

За жал, оваа игра не е бесплатна за преземање и е таа пред да уживате во Лара Крофт Haveе мора да поминеме низ кутијата и да платиме 2.99 евра. Според мое мислење, цената не е превисока и тоа е дека иако се чини непривлечна игра, штом започнете да ја играте ќе ве чини многу работа да ја напуштите пред да ја решите целосно.

Лара Крофт GO (врска со AppStore)
Лара Крофт GO4,99 евра
Лара Крофт GO
Лара Крофт GO
Развивач: КУПАР ЕНИКС ООД
цена: 6,99 евра

Machinarium

Оваа игра првично стигна до компјутерите, каде нејзиниот успех не беше толку голем како оној што го постигна на мобилните уреди и особено на таблетите. Во Макирариум се наоѓаме себе си во забавна авантура полна со интересни загатки што има мноштво сценарија во кои се издвојуваат огромна количина детали.

Тој е достапен од 2009 година, постигнувајќи огромен број успеси. И во App Store и во Google Play, цената на оваа игра е 4.99 евра, што не треба да се двоумите да ги платите во кое било време, ако сакате да уживате во прекрасна игра, исто така погодна за играчи од сите возрасти.

Machinarium
Machinarium
Развивач: Аманита Дизајн
цена: 4,99 евра

Модерни борба 5: Затемнување

Модерна 5 борба

Ако сте fanубител на популарните Call of Duty или Battlefield, треба да се обидете без двоумење Модерни борба 5: Затемнување во кое ќе најдеме слично сценарио во кое борбите и пиштолите ќе бидат главни протагонисти. За жал, барем засега, успешните игри што ви ги именувавме не се достапни за мобилни уреди или таблети, затоа мора да се задоволиме со атрактивни алтернативи.

Можноста да уживаме во Modern Combat 5 на голем таблет може да ни овозможи повеќе од интересно искуство. Ако сè уште не сте погодиле ниту еден удар во оваа игра, не трошете повеќе време и преземете ја играта во моментов благодарение на врските што ви ги покажуваме веднаш подолу.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Модерна борба 5: мобилен FPS
Модерна борба 5: мобилен FPS
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: слободен

Потреба за брзина: Нема ограничувања

Тркачките игри несомнено се едни од омилените кај играчите и во App Store и во Google Play наоѓаме десетици од нив најинтересни. Од Asphalt или Real Racing 3 што веќе ги разгледавме во оваа листа и сè додека не стигнеме до успешниот Потреба за брзина: Нема ограничувања.

Квалитетот на графиката е еден од најголемите експоненти на оваа игра, што во голема мера ја изгуби својата суштина, иако тоа продолжува да ни нуди големи дози на забава.

Преземањето на Потребна брзина е бесплатно, иако како што често се случува со огромен број игри од овој тип, има голем број можни купувања во играта.

Потреба за брзина: НЛ Ла Карера (врска со AppStore)
Потреба за брзина: НЛ Тркаслободен

Република

Република

Јас не сум голем fanубител на игри за мобилни уреди или таблети, но Република Тоа беше една од ретките игри што не успеа да ме остави рамнодушен, а исто така ме држеше тотално зависен за многу денови.

Во оваа игра ќе мора да и помогнеме на Хоуп да избега од контролирање на безбедносниот систем на една зграда преку различни и забавни загатки.

Единствениот негативен аспект на Републик е тоа што преземањето на играта има цена од 5.35 евра и дека исто така ќе мора да поминеме низ полето за да преземеме некои епизоди од играта. Ако сакате да го знаете моето мислење, плаќањето мала сума што вреди играта е многу вредна.

Република (врска со AppStore)
Републикаслободен
Република
Република
Развивач: Камуфлај, ДОО
цена: слободен

Одење воени роботи

За да ја затвориме оваа листа, сакавме да ја вклучиме играта Одење воени роботи во која ќе треба да се справиме со деструктивни воени роботи, нешто што на почетокот може да звучи неубедливо. Како и да е, играта е најоригинална и забавна и сигурно ќе ве натера да поминете долги часови забава.

Неговиот режим за повеќе играчи во кој можеме борете се со 6 различни ривали во реално време, со најмногу 18 различни типови роботи и не повеќе и не помалку од 20 оружја, ќе помогне многу да се осигура дека забавата и забавата.

Воени роботи. PvP мултиплеер (врска со AppStore)
Воени роботи. Мултиплеер PvPслободен

Подготвени сте да уживате и да се забавувате со сите овие игри на вашиот таблет?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.