Најдобри игри со тркачки автомобили за компјутер

Возење игри

Genанрот за возење отсекогаш бил еден од најпопуларните меѓу гејмерите, но во последната деценија е надминат во популарноста со акциони игри како Battleroyale како Fortnite или MOBA како lol. Но, има многу од нас кои уживаат возење игри, без разлика дали се аркадни или симулациони, бидејќи тие ни овозможуваат да се тркаме и да се натпреваруваме со возила што не можевме во реалниот живот. Задоволство за сите motorубители на мотори.

Тековната разновидност на наслови и нивната фреквенција на објавувања е помала, но сепак имаме широк каталог на игри од овој богат жанр. Најврзаните играчи имаат тенденција да бараат игри каде што преовладува чувството на брзина, леснотијата на ракување, интеракцијата со околината и можноста за уништување на ривалот со директни удари. Од друга страна, најчистоistsубивите бараат симулација каде што играчот е награден што направил совршено сопирање за да го подобри времето. Во оваа статија ќе предложиме кои се најдобрите игри од жанрот за трки на компјутер.

Тркачки симулациони игри

Проект Автомобили 3

Се работи за трета рата во една од најплодните саги за видео игри со трки во индустријата. Способен да пренесува интензивни сензации, емоции и многу забава во живиот свет на автомобилизмот преку важни промени во однос на неговите претходни испораки.

Контролата е целосно редизајнирана, што резултира во брз, забавен и многу прецизен систем за возење. Пронаоѓаме поставки за вештини за сите видови пилоти, од најпознатите ветерани и експерти до најмалку вештите и лежерните. Временски промени во реално време што ќе му даде многу богатство на интеракцијата со околината и ќе додаде важност на изборот на поставки и гуми што ги правиме за нашиот тркачки автомобил. Во ова издание ќе имаме поголема понуда на режими на игри како што е тотално инверзен и длабок режим на траекторија што ќе ги воодушеви повеќето играчи на улоги.

Кликнете на оваа врска ако сакате да купите Project Cars 3

Assetto Corsa Competizione

Несомнено уште едно од одличните имиња во жанрот на трки и автомобилска симулација, единствено со Лиценца за серијата Blackpain GT. Ни овозможува да го живееме искуството на овој возбудлив натпревар со реализам и длабочина досега невидена. Ние можеме да се натпреваруваме од вас до вас реални службени возачи, сите официјални тимови и сите тркачки автомобили на решетката.

Наоѓаме голема разновидност на реални кола пресоздадени на милиметар од најдобрите инженери благодарение на графичкиот мотор Нереален мотор 4. Несомнено е еден од најдобрите симулатори за возење на пазарот, кој победи во целина ако уживаме во него добар волан, со кој можеме да ги забележиме несовршеностите на асфалтот, што ќе го направи нашето возачко искуство многу пореално.

 

Форца Моторспорт 7

Симулаторот на Мајкрософт, развиен од Сврт 10, успеа да го задржи тоа барање за репродукција и тој реализам што го карактеризира уште од неговата прва рата. Главната новина на оваа рата е подлабок режим на кампања со конкурентни раси и вештачка интелигенција во нашите противници достојни за споменување, многу подобрена контрола за неговото ракување со командата.

Друга точка за пофалба е техничкиот аспект, нешто спектакуларно ако можеме да го играме на 4K и 60FPS. На ниво на содржина, не заостанува, со повеќе од 700 повредени и 32 кола достапен, многу комплетен мултиплеер полн со привремени настани. Несомнено е една од референците на жанрот, иако играњето со контролер е задоволство благодарение на подобрена контролаНие секогаш препорачуваме да играте со добар шатл-кок.

Не се пронајдени производи

iRacing

Еден од најсложените симулатори во жанрот за возење, реален и ориентиран кон онлајн натпревари. Има фантастична контрола што има огромно ниво на реализам што им овозможува на најголемите ентузијасти за возење да уживаат во тешко возење. Како што претходно коментиравме, за ова ќе биде од витално значење да се има добар воланКако и со претходните игри, iRacing е способен да пренесува сè што се случува на асфалтот преку воланот.

Несомнено, највпечатливата карактеристика на овој симулатор е неговиот конкурентен пристап на Интернет, бидејќи вклучува конкурентна лиценца што го анализира нашето ниво на возење и нашето однесување на патеката, за да ни најде соодветни ривали да се соочиме едни со други. Насловот има широк репертоар на автомобили и мноштво патеки достапни за трката. Официјални лиценци како што се 24 часа LeMans, Indicate или Nascar. Несомнено е еден од најкомплетните и најсложените компјутерски симулатори.

RFactor 2

Да завршиме со оваа листа на реални симулатори, да продолжиме најблиската работа до професионален симулатор, предлог што ќе ги привлече оние кои сакаат да го живеат искуството најмногу слично на трчање на вистинско коло. Лошиот дел од сето ова е тоа помалку квалификувани играчи можат да се фрустрираат кога станува збор за застанување во воланот со овој симулатор, покрај нешто концизен интерфејс и графички мотор кој не изгледа лошо, но е помалку полиран од неговата конкуренција. Програмерите несомнено посветиле поголемо внимание на физиката и реализмот што ги пренесува воланот и неговите распоред.

Најсилните точки на овој симулатор се несомнено неговиот реализам, како што коментиравме и количината на параметрите за конфигурација во поставките на нашите автомобили. Временски промени што целосно ќе ја променат контролата врз нашите возила, принудувајќи нè да конфигурираме сè повторно и да бараме уште повеќе од тркалото. Без сомнение, неговиот режим на Интернет не заостанува бидејќи нејзината заедница е огромна и многу е забавно да се натпреварувате за да се подобрувате секој ден.

Аркадни игри со возење

Форца Хоризонт 4

Насочена кон повесела публика, „Мајкрософт“ ја извади од ракав она што во моментов е најпопуларна игра за возење. Игра што нè става во отворен свет каде што можеме слободно да циркулираме возејќи ги нашите возила, извршувајќи секакви предизвици или цели, како и трки со противници на Интернет. Неговите најсилни точки се несомнено гореспоменатиот отворен свет, неговата спектакуларна графика и степенот на прилагодување на возилата што ги има. Контролата е нешто што не можеме да го заборавиме ниту од тогаш се рангира некаде помеѓу најчистата аркада и симулацијата што најмалку бара.

Без сомнение, оваа игра обележа пред и потоа, земајќи препораки од Need for Speed ​​или Midnight Club, во кои исто така уживавме во одлична мапа на која трчавме слободно извршувајќи задачи, мисии или трки. Пријатна игра каде што покрај натпреварувањето, можеме да се опуштиме и со едноставно возење, постигнувајќи брзински предизвици со разнесување на сите радари на автопатот. Разновидноста на возила е огромна, од комунални, теренски или супер спортски автомобили.

Кликнете на оваа врска ако сакате да ја купите Forza Horizon 4

ДИРТ 4

На списокот на најдобри игри за возење не можеме да го заборавиме забавниот свет на рели и тој е несомнено еден од најспектакуларните и највозбудливите режими на возење. Ова издание одржува одлична рамнотежа помеѓу барањето и забавата, дозволувајќи им на секој играч со одредена пракса да се забавува без да биде премногу фрустриран.

Модалитетите на Интернет значително се зголемија со моќен систем на лиги и предизвици, иако режимот на кампања беше во втор план поради недостаток на длабочина. Искуството ДИРТ 4 е сумирано во забава и бара во еднаква мерка, што го прави суштинска игра за оние кои бараат игра со автомобил со која ќе се забавуваат и сами и на Интернет.

Кликнете на овој линк за да купите ДИРТ 4

Потреба за брзина: Hotешка извршување повторно разменето

Кралот на аркадното возење не може да биде отсутен од оваа листа и „Непотребна брзина“ несомнено е по своја заслуга една од најважните саги на жанрот. Оваа видео игра ја пренесува целата суштина што сагата ни ја пренесува од своето основање пред 20 години. Извонредната графика, заедно со извонредната игра за кој било вид гејмер, го прави задоволството да се застане зад воланот на неговата разновидна екипа автомобили.

Играта може да се пофали со спектакуларна Полицијата брка големи долги патишта преку огромна мапа. Сè уште е забавно како првиот ден да седнете зад воланот и да ги извршувате вашите разновидни мисии придружени со френетична и пријатна саундтрак. Игра што дефинитивно треба да ја испробате ако сè уште не сте ја направиле, искористувајќи го нејзиното повторно започнување.

Кликнете на оваа врска ако сакате да купите Потребна за брзина: Hotешка извршување

Запаметен рај на Burnout

Уште една митска сага за возење со аркада што не може да изостане од оваа листа. Најновото издание на оваа сага со дотерување што го прави попривлечно ако е можно, иако далеку од сегашниот графички стандард, има многу привлечен визуелен дел и ја одржува својата извонредна репродукција недопрена. Да се ​​сруши нашиот супер автомобил и да го оставиме тотално злобно, никогаш не било толку забавно.

Забавна игра со А. многу едноставно ракување во кое треба да се грижиме само за финиш на првата позиција, обидувајќи се да ги натераме нашите ривали да гризат прашина врз основа на судири. Саундтракот го придружува френетичното темпо на неговата игра со незаборавни и обратни теми кои од нас бараат поголема брзина. Неговиот отворен свет е полн со мисии и цели што треба да се исполнат, како и тајни за откривање, без сомнение, најдобриот наслов во оваа сага што вреди да се игра повторно.

Кликнете на оваа врска за да купите Burnout Paradise
 • Оценка на читателите
 • Нема оценка сепак!
 • Твојот резултатСодржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пако Л Гутиерез dijo

  Ви благодариме, ќе го разгледаме.