Најдобри програми за правење графити

Ако сте fanубител на иновативни дизајни и обожавате да бидете зад wallsидовите уживајќи во одличната и забавна активност за правење графити, веќе не грижете се за примање карање затоа што можете да ја дизајнирате и фатите целата ваша уметност во боја, преку компјутерот. Како? Благодарение на разни програми за графити. Следно ќе се сретнеме со најдобрите.

графити

Дефинитивно, еден од најинтересните софтвери е Креатор на графити верзија која е во вашата верзија 4.1.2.0. Важно е да се напомене дека денес програмата ја наоѓаме само на англиски јазик. Овој софтвер ќе ве научи да направите различни стилови на графити и да користите букви со ефекти, да креирате дизајни, да ги прилагодувате и уредувате. Не грижете се затоа што оваа програма не зафаќа дури 50% од меморијата за разлика од другите. Ако се осмелите да го преземете, ќе ве интересира да знаете дека работи на оперативниот систем Виндоус.

Можете исто така да се одлучите Студија за графити, софтвер што можете да го преземете на шпански јазик. Таа е една од најдобрите програми за дизајнирање на графити. Вреди да се напомене дека ќе имате лесна пристапност, а исто така можете да го завршите вашиот дизајн за неколку секунди. Најмногу curубопитно е што при изработката на вашите дизајни, користејќи спреј, тој ќе испушти звук еднаков или еднаков на оној на вистинските шприцови. Интересно нели? Во моментов ја наоѓаме нејзината верзија 2.0 и работи со оперативни системи Windows XP и Windows. Виста.

Друг интересен софтвер е Помош за графити, која е во својата верзија 1.0. Добрата работа кај овој софтвер е што тој работи не само на компјутер, туку и на дланка. Што мислите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

162 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   подот dijo

  оле пријателе

  како петли

  Јас го преземам

  одговори ми чичко

  Гракс

 2.   славец dijo

  Еј, како да ја преземам програмата?
  Еј таму кул графикони
  хех сас одговори ми во ред ………

 3.   Jorge dijo

  како да го преземам

 4.   alex dijo

  Како ја преземавте програмата?

 5.   поставувач dijo

  како да го симнам ???

 6.   xxxxxx dijo

  неххххххххххххххххххх

 7.   xxxxxxxxxxxxxxxxxx dijo

  не е тоа к бујчо

 8.   alex dijo

  чидо

 9.   мал Анѓел dijo

  како да го преземам

 10.   тет dijo

  каде преземате

 11.   dfgfg dijo

  јебига мајка ти сите

 12.   дискови dijo

  Еј, како таа мајка испушта?
  хахаха не можам да веи: С.

 13.   дискови dijo

  таму ме известуваш така човеку ???
  на оваа пошта
  frijoleiro13@hotmail.com

  знаеш додаде и објасни ми

 14.   дискови dijo

  зорооооо¡¡¡¡¡
  Помогни ми

 15.   Алваро dijo

  тоа е фотошоп сакооо хаахајајајаја

 16.   mmm dijo

  Како го преземате?

 17.   Карлос dijo

  Како да го преземам?

 18.   пекар_еден dijo

  хехе зошто не
  внесете графити творец
  јајца

 19.   mc се бореше dijo

  oiie, како се вика програмата што се појавува на сликата

 20.   antonio dijo

  Еј брат, тој ме деси каде можам да преземам
  таа програма нека ме извести zixon_rap@hotmail.com

 21.   андрук dijo

  Од каде да го добијам?

 22.   Карлос dijo

  амаирани те сакам

 23.   Карлос dijo

  g

 24.   џуси dijo

  Само одете да прашате како се презема програмата п.с., влезете и дизајнирајте ме и мене

 25.   ricardo dijo

  Како да го преземам? Ако го ставам во преземање, ќе ме однесе на Google
  те молам помогни ми

 26.   Ахил dijo

  nta zi ze може да се спушти… Комо веи контеста на мојата пошта оди.

 27.   танија dijo

  КАКО ПРЕЗЕМИТЕ НЕКОЕ ОД ОВИЕ ПРАШАА, ВЕ МОЛАМ МЕ ИГРУВАМ!

 28.   аааф dijo

  Како да преземам?

 29.   ЛАУТАРО ДИЈАЗ dijo

  ОВА РЕКОЛКО ДОБРО

 30.   франко dijo

  Како можам да ја преземам оваа програма ако можеш да ми кажеш?

 31.   абдир dijo

  Аоу да, како да го отфрлам?

 32.   измама dijo

  дај ми страница да креирам текстови

 33.   мау dijo

  како и пред да… преземете

 34.   Николмен dijo

  денес, како да го преземам, некој ме прави очаен, помогни ми

 35.   Рафтони! dijo

  како се вика програмата за фотографии?

  поминете ја врската или веб-страницата каде што можете да ја преземете pls!

  Го чекам вашиот одговор грак чао!

 36.   сепо dijo

  не цица како симнуваш

 37.   Начо dijo

  како да преземете

 38.   Диего dijo

  Како можам да го преземам?

 39.   Диего dijo

  како можам да го преземам

 40.   КЕТИ.-? dijo

  EEEM GEEMTEE КАКО ПРЕВЗЕМУВАМ (?

 41.   МАИ dijo

  здраво мажи, можете ли да ми кажете Дон де це да ја преземете оваа програма, ве молам ЈЕ

 42.   сеок dijo

  Знам како да го направам тоа
  Оваа програма заминува
  графитите верги
  Контестхаме ПОРФА ЈЈА ..

 43.   Марија dijo

  Како по ѓаволите го преземам ??????????????

 44.   искрен dijo

  Како ја преземате програмата ???????????

 45.   искрен dijo

  Еј, како ја преземате оваа програма?

 46.   Здраво dijo

  како да преземете

 47.   Greta dijo

  Еј како го преземам ова. те молам кажи ми
  затоа што имам таква конкуренција
  ми требаат идеи за графикони.
  Ме интересира оваа програма
  xqe барав. п.с да разбирам
  малку англиски, но не прави добро
  графици како овој pls ми одговори
  и помогни ми да победам .. Чао

 48.   rOcXeR dijo

  Не е тоа што го барам
  на кој било начин
  сас некое време
  чидо

 49.   Педро dijo

  ВЕ МОЛАМ КАЈ КАИ ОВАА ПРОГРАМА ОД КОГА СЕ СЛУЧУВА ОД ВЕ МОЛАМ

 50.   Твојот татко...!!! dijo

  Хеее машки како кур ... го симнувам на програмата Стави ја врската во коментари Барем последен пат не знаеш како да поставиш пристаниште Питееееј си illил! ...

 51.   латино dijo

  Треба да го барате на други страници што ви препорачувам тарингирање

 52.   пуперонек dijo

  како се симнува дик тој шупак ја става оваа програма и не кажува како да преземам

 53.   мани dijo

  знаеш ебам сите си среда хахаха глупави инјекти хехе ___ 12… ..

 54.   кловер dijo

  како да ја преземам програмата во ред?

 55.   кловер dijo

  како да ја преземам таа програма во ред?

 56.   камелија dijo

  како да го преземам?

 57.   целетак dijo

  како се презема програмата

 58.   Манијака лирикал dijo

  Здраво, можете ли да ми објасните како да ја преземете оваа програма или оригиналното име за да ја преземете, благодарам

 59.   elisa dijo

  Како да го преземам, ве молам, помогнете

 60.   Измама! dijo

  хахахајајаја сите се обемни му ги цицаат чорапите кога можат да бараат други страници, види, ќе им дадам една ако сакаат?

 61.   свинско dijo

  Еј, како да го преземам? Те молам, помогни за која мајка го сфаќаат ова добро ако не ги сфаќаат графиконите, помогни сега, сакам да направам одлична

 62.   Лукас dijo

  Како да го преземам мојот пријател?

 63.   суси dijo

  те молам кажи ми како итно да го преземам

 64.   pablo dijo

  и каде да го преземам

 65.   БУКУОТ dijo

  Како да го преземам?

 66.   Роберто dijo

  bien

 67.   лало dijo

  Како да ја преземам програмата xk нема

 68.   ЛУДАТА ЧНЕТА dijo

  што бранува вато .... повеќе не сакам да кажам дека она што мајките го нарекуваат ебана програма …… збогум и нас очила

 69.   nestor_ms_13 dijo

  Графити Помош тоа е името на тортата инхерограма, престанете да отекувате ајајајај

 70.   андреили dijo

  така de + ciaO esOs граф .. ???

 71.   Хозе Андрес С.Е. dijo

  Lo0s gr @ ffiittiis queen eestt @ nh @ i yo0 lo0s pueedo0
  h @ ceer и малку meejo0r h @ cii quee ¿@@ кој
  Дали сакате да прочитате h @ g @ uno0? ………… .eenceeriio0
  co0mo0 quiieer @ n lo0 h @ go0 ha. ha ha ha ees .ети
  bro0m @ ¿@ unquee sii види diibuj @ r co0mo0 eeso0s
  gr @ ffiittiis queen eestt @ nh @ i… ..y ees eenceeriio0 ..
  …. @@@@@@@@@@ and .. и mii co0rreeo0… ..ees…
  Propheta_dx@hotmail.com…… ..po0 sii quiieereen
  ch @ ttee @ r co0n miigo0… ..bueeno0 …… BYE ……… ..

 72.   мачка dijo

  Како го преземам? Ми треба j @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@

 73.   Ossоси dijo

  Aahmm kier0 преземете ez0o км hag0 ??? и мојата е-пошта е josi_vanesita14@hotmail.com

 74.   rodrigo dijo

  сосссссс многу пиолааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

 75.   дана dijo

  ми треба
  направи графити
  и ми е досадно ако не го гребем
  Сакам графити
  Јас ги сакам тие се како риги
  и сакам графити хахаха
  Се смеам затоа што братучед ми изолираше еден
  но сето грдо хахахахахахахахахахахахахаххах

  Ате: Цреша бродови Гарсија?

 76.   Ossоси dijo

  што е пиолааа ??

 77.   Симон dijo

  ојган ве молам кажете ми како да ја преземам оваа програма ми треба за да се растоварам

 78.   Lucia dijo

  како да ја преземам програмата ургеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее chinita199064@hotmail.com

 79.   Џудит dijo

  Како да направите графити на компјутер, одговорете

 80.   Ебнкситооооо dijo

  преземете го од google ostia ...
  во гугл ќе го најдат ...

 81.   Хајди dijo

  стави 11

 82.   Виктор dijo

  Сакам да влезам

 83.   MC DACEH dijo

  КАКО ДА СЕ ПРЕЗЕМИТЕ ПОДАТОЦИТЕ ПОДАТОЦИ

  BORIS_DAINONE_H216@LIVE.CL

 84.   тој dijo

  како симнуваш гејови

 85.   јоњаиро dijo

  Те сака Алехандра, ти си најубавата жена

 86.   Армандо dijo

  те сакам аранза

 87.   onatонатан.А хџ рмз. dijo

  графити креаторот е со
  победа е најдобрата игра
  дека ќе го дадам
  препорачај му на мојот пријател
  затоа што и двајцата гребеме
  на училиште

  jonatanskate@live.com.mx

 88.   пиеро dijo

  Ое човек кажи ми како преземам
  п.с. за да ја објавите повеќе вашата страница
  ya ps man

 89.   Јајмер dijo

  Како да ја преземам оваа програма?

 90.   алекс !! dijo

  komo chiingado0sz download0 во програма ее кажи ko0mo0 lo0 can0 преземање

 91.   алекс !! dijo

  од k psz lo0 nesesziito0 po0r k vo0i да влезе во ko0nkurszo0 d графицирање

 92.   rodrigo dijo

  Како да го преземам?

 93.   крекср dijo

  еи брат Комо во рамките на оваа програма xk изгледа дека ова е кул

 94.   крекср dijo

  Дали ми се допаѓаш? Можеш ли да ме видиш?

 95.   зто dijo

  Како се презема?

 96.   Алексис dijo

  КАКО РЕКОНХЕТУМДУР СЕ ПРЕВЗЕМА ЛА ВЕА ???????

 97.   мал пенис dijo

  ста вена ста феда скоро како да мастурбира и телефонира

 98.   лукови dijo

  Како по ѓаволите, може овој систем да го преземе?

 99.   ХЕЛИУМ dijo

  телесен симон не, можете да видите што е кул
  да нацрта некаков графит симон
  Сакам, но како да го преземам?
  можно е од арес што остава таму да се видиме

  ХЕЛИУМ

  heliomisil@hotmail.com

  додаде хехехе

  поздрав до моето бебе те сакам honguitoooo :)

 100.   Ај dijo

  Како да ја преземам програмата?

 101.   Карлос dijo

  како под програмата

 102.   Начо dijo

  Тие се страшни авеонаос толку многу cxesta да го стават името во гугл? Mateweas не знаат да направат ништо

 103.   вести dijo

  Не ми треба оваа програма затоа што правам подобри поздрави од Кулијакан за трката на екипажот на ПНР

 104.   вести dijo

  моето име е вести на екипажот на ПНР

 105.   Јован dijo

  holaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 106.   Jag dijo

  и како ја преземате програмата

 107.   ПЛАКАЧОТ dijo

  ДАМА ДОМА КАКО СЕ ПОСЦЕТУВА ОВА ЧИНГАДЕРА

 108.   Јавии dijo

  Како можам да го преземам ..! во ниту еден линк не кажува ПРЕВЗЕМЕ, ве молам, видете го тоа затоа што навистина сакам да го преземам, а тоа е чао

 109.   јутер dijo

  комо ло дескарго ?????????????

 110.   гтајхсвкј dijo

  Како да го преземам ???

 111.   дамии dijo

  lpm дека парио е слика не е програма за пиџери што се прави со ftoshop

 112.   ПОДЕЛЕНИ dijo

  еммм. Како Крајо ја презема работата?

 113.   sebastian dijo

  Сите мои не знаат како да го преземат, ставете го http://www.youtube.com/ како да направам графит на мојот компјутер и ќе има како да го сторам тоа и линкот за преземање

 114.   Герсон dijo

  Како можам да го преземам?

 115.   емии dijo

  што има
  Сакам графити, но каде
  симнувате
  мепа што си заборавил чичко

 116.   гери dijo

  не е програма што изгледа кул и не можам да ја преземам
  неооооооооо¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡

 117.   ГЛАСОТ НА ПРИЧИНАТА dijo

  Erоер колку е лесно е да се преземе е превземено ебато јас сум момче што живеам во Аргентина и чистам го имам 39 см

 118.   Rasta dijo

  како да го преземам

 119.   PIP3 dijo

  ВЕНА

 120.   киви dijo

  како што го преземам дизајнерот dooooooorrrrrrrrrrr !!!!!!!!!!!!! 11

 121.   киви dijo

  Ми треба алтироооооооооооооооооооооооооооооуооооооооооооооу !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 122.   киви dijo

  Како да го преземам ???? coooooooonnnnnnnnnnn! »

 123.   Исаи dijo

  Валерија естефнија рејес бариес те сакам многуоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооојавенеоооооооооооооооооооооооооооооооовеовеооооооооооооооооооооооо ...

 124.   сил dijo

  Како да го поништам тоа?

 125.   хека dijo

  Ола итно е потребна
  Кажи ми како
  Јас го спуштам!

 126.   Зајак.мц dijo

  Тоа е чиста заблуда.

 127.   Елмамејор dijo

  Мугалците мораат да ги гуглаат програмите што зборуваат кај болните лапајероси

 128.   M4RC3LIY4 D3 L4 NORT4 dijo

  Laa wEa Niun Briloooo Maa Над Граафиитисот Qls Qe Haveeeen во овој Cagaa de Paaagin4 & laa wea no saaaale ниту како што е опишано од WN !!

 129.   стапчиња dijo

  ткм жичка

 130.   Карлос Хумберто dijo

  ова нешто вреди вергуагуаирито

 131.   Томас го истури фондот dijo

  оваа програма е излечена, мојата програма нема да започне

 132.   лудило dijo

  што малку оригинали што се сите хаха бараат програми за графити срамота е за мене оние што знаат дека се направени ... графити потекнуваат од душата .. поздрав

 133.   yo dijo

  Јебе сите, тие не знаат како мајката го презема овој пс ќе ти кажам каде пишува преземање и ти го даваш таму и тоа е тоа

 134.   мишу dijo

  Не знам како може да го преземете ова
  xfa програма што треба да ја знам или само
  тоа е реклама и тоа
  graaasiiasss

 135.   веруваше Исела dijo

  Како преземате ??? : /

 136.   маркокс dijo

  оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооожнебит не јаде, па тие се ксуксатомере wn

  тие Бален Кајампа особено ако се од като

 137.   Хозе Даниел dijo

  Пријател, те молам додека ги преземам студиите со графити, кликнувам на местата каде што пишува студија за графити и не добивам ништо што вели „преземете“

  пријателе, како да направам ???

 138.   вики dijo

  уфаааааааааааааах како симнуваш оО џум! >>

 139.   Хозе Гвадалупе Кени Хорта Сервантес dijo

  како да го преземам

 140.   hnон Дуран dijo

  Како да го преземам? Дајте ми ги податоците за да ја преземам програмата

 141.   НАШО dijo

  WUETAS QL Е ФОТОШОП ДЕСПАЛИНСИРАНИ ПАТУВАЧКИ КУЧИА

 142.   Јован dijo

  chidooooooooooooooooooo
  голем бран

 143.   N92 dijo

  Проклето што се случи, не можете да барате што сакате сè што е направено тоа мрзливо, потоа скршете ја главата барајќи како се презема, како што направив и многу повеќе навистина, како го преземам веќе направи неколку

 144.   Ајлен dijo

  Уии, зошто се толку глупи, не гледаат дека не може да се симне ?????

 145.   сонцето dijo

  Како го преземате господинот N92 бидејќи мислам дека сте единствените кои можат .. ве молам, ве прашувам

 146.   дилек црвено dijo

  како да го преземам

 147.   алкс dijo

  та кагаоооооу учи п !!! 1 .. да живее перу ... ило крем

 148.   Едуардо dijo

  Оној што ја објавува оваа програма е марика, тој заборави да каже како се симнува глупава марика ha ..хахахахаха

 149.   колоколино dijo

  Тие се териле логис ако графитикреатор.нет е подобар за виовите хахахахаха

 150.   колоколино dijo

  кауроссссссссссссссссссссс и ако сакате една програма да направи музичка фрути јамка 8.0

 151.   123 dijo

  Немој мамо, како да го преземам?

 152.   викинг dijo

  Дали некој помисли да го бара името во машината за пребарување google? ¬¬

 153.   Милтон dijo

  Еј како го преземам ???

 154.   естефи dijo

  Како преземате некој, да ми каже или да ми го испрати на е-пошта дека е estefani10_05@hotmail.com

 155.   Графити dijo

  Лесно е да го преземете .. !! Треба само да ги прочитате упатствата и потоа да можете да ги преземете .. (кога ќе го преземете, уживајте во него во целост е пиолаа) добро, ќе ве оставам

 156.   Хозе Кристијан Хернандез Барера dijo

  веќе сте пеленски, само дозволете ми да ги најдам упатствата

 157.   Куло dijo

  ми го лупат курот .и.

 158.   суисидата dijo

  Како се вика оваа програма? Убаво е. Сакам да фрлам графити

 159.   суисидата dijo

  одговори ми ја мојата прва порака xrfas ba

 160.   Camila dijo

  Како можам да го преземам се додека барам

 161.   ериксон dijo

  Јас сум еден од најдобрите графити за грабање во Доминиканската Република

 162.   треска од лаутаро езекиел dijo

  да видам дали ти звучи. ДГС