Најдобри продавници за мобилни телефони

Паметниот телефон стана во текот на изминатата година, уредот што најмногу го користат корисниците за поврзување на Интернет, дали да се консултирате на веб-страница, да испратите е-пошта, да ги видите нашите социјални мрежи ... затоа продажбата на компјутери продолжува да опаѓа од година во година, без да покаже знаци на закрепнување.

Бидејќи паметниот телефон е најкористениот уред за поврзување на Интернет, ние секогаш сакаме да уживаме во најдобриот уред по намалена цена. Во последните две години, голем број азиски веб-страници слетаа во Шпанија и ни овозможуваат да купуваме азиски мобилни телефони со значителни попусти, но никогаш не е лесно да се знае кои се најдобрите. За да ве извлечеме од сомнеж, подолу ви покажуваме кои се тие најдобрите онлајн продавници за купување мобилни телефони.

Квалитетни азиски производители на паметни телефони

Кинески брендови како Xiaomi, OnePlus, Meizu, Oppo, Vivo, Doogee, ZTE… Тие станаа најдобрите опции што моментално се достапни на пазарот, нудејќи ни уреди со спектакуларен однос на квалитет и цена во повеќето прилики. Иако можеме да најдеме и фирми како што се Leagoo или Elephone, кои малку по малку стануваат повеќе од валидна алтернатива на големите азијци споменати погоре.

Аспекти да се разгледа

Освен Xiaomi, кој минатата година отвори физичка и онлајн продавница во ШпанијаИако неговиот каталог е сè уште многу мал, ако сакаме да купиме терминал од овие брендови, ние сме принудени да прибегнеме кон веб-страници, главно азиски, ако сакаме да ја добиеме најдобрата можна цена и ако имаме доволно трпеливост да чекаме времето на испорака, време на испорака што понекогаш е доста долго.

Исто така, мора да го земеме предвид и можното царински такси, бидејќи во некои прилики, веројатно е дека крајната цена што ја плативме за терминалот, ќе биде додадена од 30 до 50 евра откако ќе поминеме низ царина. За среќа, повеќето веб-страници не известуваат за овој аспект, па затоа, пред да ја купиме, можеме да ја купиме крајната цена со цените, доколку ги има со други веб-страници или директно во Шпанија.

Гаранцијата е обично уште еден од стравовите со кои се соочуваат многу корисници, бидејќи понекогаш, Услугата може да биде само во Кина, што може да нè принуди да го испратиме телефонот назад и да почекаме неколку месеци додека не ни се врати поправен. Xiaomi има официјална техничка услуга во Шпанија, додека Leagoo и OnePlus, да дадат неколку примери, имаат своја техничка услуга во Европа, така што времето што можеме да го оставиме без телефон е значително намалено без да имаме проблем со нашиот терминал.

Плаќање

Друг страв со кој се соочуваат многу корисници при купување ефтини мобилни телефони преку Интернет, се наоѓа кога станува збор за тоа плаќаат преку Интернет. Повеќето веб-страници што ви ги прикажувам во оваа статија, ни нудат можност за плаќање од PayPal, најдобриот начин на плаќање ако сакаме да бидеме мирни во секое време, бидејќи во случај на проблем со производот или со пратката, тој ќе биде PayPal кој ќе се погрижи за негово решавање или, ако не успее во тоа, ќе ни ги врати парите.

Најдобри онлајн продавници за купување ефтини мобилни телефони

Светло во кутијата

Светло во кутија - ефтина мобилна онлајн продавница

Момците од Light in the box редовно ни нудат специјални понуди Меѓу кои секогаш има терминал на Xiaomi, и најновите модели, како и оние кои се на пазарот веќе некое време, но кои денес се совршено валидни за секојдневниот живот на повеќето корисници.

ТОМТОП

Tomtop - ефтина мобилна онлајн продавница

ТОМТОП стана А. повеќе од валидна алтернатива на семоќниот Aliexpress, како Светлината во кутијата, благодарение на континуираните промоции што ги прави не само на паметните телефони од кинеските брендови, туку и на кој било друг електронски производ. Секако, не смееме да бидеме во искушение од сите понуди што ни ги нуди, особено производи што изгледаат прекрасно и потоа оставаат многу да се посака, освен ако навистина не знаеме што купуваме.

aliexpress

Aliexpress - ефтина мобилна онлајн продавница

aliexpress беше еден часот први азиски веб-страници воведени во Шпанија и тоа ни овозможува да купуваме мобилни телефони од азиски брендови по многу разумни цени. Просечното време на испорака е обично еден месец, а понекогаш, кога поминуваме низ царина, имаме непријатно изненадување кога испораката во смена, DHL во повеќето случаи, нè предупредува дека треба да подготвиме дополнителна сума за да можеме да го земеме пакетот со го содржи нашиот нов паметен телефон. Ако барате терминал на Xiaomi со добра цена, Aliexpress е скоро најдобра опција, иако секогаш мора да ги споредуваме цените со другите веб-страници, во случај да најдеме одредена понуда.

Banggood

Banggood - ефтина мобилна онлајн продавница

Banggood става на располагање голем број понуди, практично секој ден во телефонија, па ако сме принудени брзо да го обновиме својот паметен телефон без да чекаме каква било понуда, а времето на испорака е најмалку, оваа веб-страница може да биде онаа што ја бараме.

Gearbest

Gearbest - ефтина мобилна онлајн продавница

Уште еден од великаните што последниве години стана референца во рамките на азискиот сектор за онлајн продавници. Gearbest ни нуди ограничени временски понуди по спектакуларни цени, нови понуди за лансирање на терминали и практично можеме да го најдеме секој електронски производ што ќе ни падне на памет.

иГого

iGogo Евтина мобилна онлајн продавница

иГого Тоа е уште еден од најголемите што малку по малку правеше јаз меѓу интернет-мобилните веб-страници што моментално се достапни на пазарот. iGogo ни нуди како нејзина главна атракција, покрај одличните цени што се прикажани во евра, избегнувајќи да мораме да правиме размена на валути, тие никогаш нема да се прилагодат на реалноста, што повеќето производи имаат бесплатна испорака, затоа не мора да додаваме додаток на крајната цена што ја покажува производот.

Амазон

Амазон - ефтина мобилна онлајн продавница

Не можевме да престанеме да го споменуваме гигант за продажба на интернет Во оваа класификација, иако наместо да наоѓаме понуди во азиските брендови, ќе најдеме интересни понуди во најпродаваните брендови, а некои не толку популарни. Амазон им става на располагање на корисниците посебни понуди секој ден, некои од нив во ограничено време или во ограничени количини, па ако барате мобилен телефон и едвај чекате околу еден месец за да можете да го ослободите, Амазон е еден од најдобрите достапни опции во моментов за купување мобилни телефони преку Интернет и тука можете да ги видите нивните понуди

eBay

eBay - ефтина мобилна онлајн продавница

Ниту можеше да недостасува eBay во оваа класификација. Главната предност што eBay обично ни ја нуди во споредба со кинеските веб-страници што ги споменав погоре, е тоа времето на испорака е преполовено, во повеќето случаи 15 дена ако купуваме производи од Кина. Но, ако бараме мобилни телефони кои обично се продаваат во Шпанија и Европа, eBay е исто така идеална платформа за наоѓање понуди од овој тип, како и Амазон.

PcComponents

PcComponentes - ефтина мобилна онлајн продавница

PcComponents Во последниве години стана една од најдобрите опции за купување кинески мобилни брендови по добра цена. Покрај тоа, да се биде шпанска компанија, ако имаме проблем со терминалот, тие ќе бидат надлежни за управувајте со поправка или замена доколку се појави случајот.

Меѓу брендовите со кои работи PcComponentes во светот на телефонијата, ги наоѓаме Apple, Samsung, Xiaomi, BQ, Honor, ZTE, Elephone, Meizu… Исто така, благодарение на моторот за пребарување на паметни телефони, можеме да најдеме паметен телефон со батерија, камера, боја, меморија и која било друга опција што ја бараме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.