Најдобри телевизори за 2016 година

Најдобри телевизори за 2016 година

Повеќето од нас обожаваат да можат да уживаат во омилените филмови, серии и спортови на добар ТВ дома, со голем екран и добар квалитет на слика и звук, но ниту ние не сме подготвени да оставиме да се тресат нашите кредитни картички. За среќа, телевизорите се категорија на производи што не ги обновуваме секоја година, како што често се случува со паметните телефони, но ги купуваме со цел животен циклус од пет до десет години. И ова ни дава голема предност надвор од фактот дека, освен трагедија, ќе треба долго време повторно да се инвестира во телевизија.

Таа предност не е никој друг туку моќта уживајте во висококвалитетен телевизор по поволна цена, и за ова, нешто едноставно како да се гледаат телевизорите што излегоа претходната година. Во принцип, било кој од најдобри телевизии за 2016 година тие имаат мала разлика со моделите што се појавија оваа година, сепак, можеме да заштедиме многу пари што, на пример, можеме да ги одвоиме за да добиеме звучен систем, нов BluRay плеер, да ни исплатиме мал број месечни исплати на Netflix или какво и да е. Значи, да ви дадеме рака во вашата мисија за реновирање, денес ви донесуваме избор со некои од нив најдобрите телевизии за 2016 година најдобра цена.

Сони ЗД9

Започнуваме со ова Сони ЗД9, телевизор достапен во неколку големини на екран (65, 75 и 100 инчи), така што не е погоден за мали простории. Бидете внимателни, бидејќи нејзината цена е висока, но и квалитетот. Брои со еден многу уреден и елегантен дизајн4K резолуција компатибилен со HDR, Систем за осветлување Главен погон на задното осветлување, X1 Extreme процесор за слика, ајде, ќе уживате во најдобриот квалитет на сликата. Покрај тоа, тој интегрира Android TV, така што ќе можете да искористите многу апликации.

Најдобри телевизори на Sony ZD9

Panasonic TX-40DXU601

Со поскромни димензии имаме телевизор Panasonic TX-40DXU601, уред со 40-инчен IPS-екран и резолуција, способни да достигнат 4K UHD 3.840 x 2.160 пиксели. Секако, и дизајнот го привлекува нашето внимание, со многу тенки рамки и многу убави зафатени стапала. Се разбира, за разлика од претходниот, овој модел не е компатибилен со содржина HDR, но сепак, квалитетот е неверојатно добар, тој вклучува Firefox како оперативен систем за Smart TV и има добар број и разновидност на конекции USB, HDMI, етернет и повеќе.

Panasonic TX-40DXU601

Samsung UE49KS8000

Одиме во Јужна Кореја да разговараме за овој Samsung UE49KS8000, телевизија со 49 инчен екран (исто така достапно во 55 и 65 инчи) со резолуција 4K UHD, Quantum Dot Color технологија, HDR 1000 систем кој, заедно, ни обезбедува неспоредлив квалитет на сликата, со доста длабоки црни, многу живописни и живописни бои ...

Паметниот ТВ систем има оперативен систем Tizen OS (од самата куќа), а исто така има широк спектар и количина конектори за да можете да ги поврзете другите уреди: HDMI, USB, WiFi, етернет ...

Samsung UE49KS8000

LG OLED65E6V

Друга одлична опција со висок квалитет е ова Не се пронајдени производи, телевизија со 65-инчен OLED екран и одлична резолуција 4K UHD со Dolby Vision HDR систем. Благодарение на овој панел, црнците ќе бидат најдлабоките што некогаш сте ги виделе, сенките ќе бидат добро дефинирани и боите ќе бидат неверојатно живописни и живописни.

Исто така е телевизија исклучително слаб кој исто така има добар звучен систем дизајниран од Харман Кардон, мноштво конектори и Smart TV со webOS оперативен систем. Се разбира, нејзината цена е сè уште забрана за многу корисници.

LG OLED65E6V

Сони KDL-40WD650

Продолжуваме во нашиот избор на најдобри телевизори за 2016 година со овој Sony KDL-40WD650, моќен и елегантен телевизор, а не оние што нудат поевтина и поинтересна цена. Таа има 40 инчен екранas со Full HD резолуција 1.920 х 1.080 пиксели со Motionflow XR + систем и процесор за слика X-Reality Pro, многу чудни имиња што се претвораат во одличен квалитет на сликата за дневната соба или спалната соба.

Su сликата е јасна, остра, со чисти, светли белци и доследни, длабоки црнци. И сето тоа и покрај тоа што нема 4K резолуција.

Сони KDL-40WD650

Исто така ги истакнува своите дизајн, убав, елегантен, многу типично за јапонскиот Сони. Не заборавајќи ги неговите две USB порти, неговиот влез на Етернет, неговите две HDMI порти, интегрирани WiFi и систем Smart TV.

Samsung UE55KS7000

Продолжуваме со друг модел на јужнокорејска телевизија, ова Samsung UE55KS7000, фантастичен телевизор со 55-инчен екран 4K UHD 3.840 х 2.160 пиксели со систем HDR што исто така ја користи технологијата Квантна точка на боја, што се претвора во повеќе од милијарда боии а јасна, чиста, остра слика, многу добро дефинирана, со живописни бои, брилијантни белци и спектакуларни црнци.

Samsung UE55KS7000

И како и обично во фирмата, конекторите се истакнуваат и по разновидност и по квантитет (USB, HDMI, етернет ...), исто така, со интегрирана WiFi конекција и Smart TV со оперативен систем Tizen OS.

LG OLED55C6V

Повторуваме бренд и земја затоа што повторно треба да споменеме телевизор од Јужна Кореја LG, овојпат моделот LG OLED55C6V, уред кој вклучува голем панел со LG OLED технологија и големина од 55 инчи. Се подразбира дека ова е телевизија за оние кои не се задоволуваат со ништо, но сакаат што е можно подобар квалитет на сликата. Затоа, благодарение на OLED технологијата, можете да доживеете црнци толку длабоки што не сте ги замислувале досега, изненадувачка острина и јасност и живописни, сјајни, живописни бои. Се разбира, нуди 4H UHD резолуција со поддршка за HDR содржина Dolby Vision, за да можете сега да уживате со највисок квалитет на омилените серии и филмови.

LG OLED55C6V

Покрај тоа, овој телевизор LG OLED55C6V исто така нуди широки опции за поврзување (етернет, WiFi, три USB порти, три други HDMI конектори) за да можете да поврзете многу уреди.

Samsung UE65KS9000

И ние продолжуваме без да се движиме од јужнокорејските граници да наведуваме друг модел на Samsung и тоа е дека оваа фирма, заедно со LG, гледате дека ја земаат тортата во смисла на подобри телевизии.

Овој пат ќе се осврнеме Samsung UE65KS9000, „супер телевизија“ за која ќе треба да имате добра дневна соба бидејќи се состои од огромна 65 инчен екран и резолуција 4K UHD опремен со најдобра технологија за сликање во компанијата: технологија Ултра црно што избегнува рефлексии, технологија, Квантна точка на боја за што веќе разговаравме погоре, систем Напредно Peak Illuminator за да се постигне навистина спектакуларна осветленост, моторот за скалирање SUHD мотор за ремисирање кој е одговорен за подобрување на квалитетот и резолуцијата на сликата кога има мала резолуција и, се разбира, систем HDR 1000.

Samsung UE65KS9000

И сето ова за спектакуларен закривен панел што ќе ви овозможи поискрено, поцелосно и инвестициско искуство и ќе можете да го проширите благодарение на WiFi и етернет конекцијата, или неговите три USB порти и трите HDMI конектори.

Упс, скоро и да заборавив! Со Samsung UE65KS9000 исто така можете да уживате во многу омилени апликации затоа што системот Smart TV Има оперативен систем Tizen OS.

Филипс 43PUH6101

Но, не секој во светот на телевизиите се врти околу Сони, ЛГ или Самсунг, исто така и Филипс, во последно време попознат по своите сијалици и ние ќе ги исечеме од сите видови, има што да каже за тоа со телевизијата Филипс 43PUH6101, неверојатен уред со екран 43 инчна LED и 4K резолуција (3840 x 2160) кој исто така вклучува Smart TV за да можете да уживате во содржината што ви се допаѓа најмногу на платформите како Нетфликс или ХБО директно, без пресликување или нешто слично.

Колку исто така со Ултра резолуција технологија за зголемување на резолуцијата, за да можете да уживате со највисок квалитет дури и кога сликите нудат помала резолуција.

Филипс 43PUH6101

Не можеме да го оставиме настрана твоето дизајн, елегантен и модерен, скоро без рамки, и стапалата што го кажуваат целото значење на екранот. Но, најдоброто од се е нејзината цена, дали замислувавте да имате таков телевизор за околу четиристотини евра? Па да, можно е.

Дали сакаш уште? Опкружувачки звук, интелигентна контрола на звукот, аудио со 16 W моќност, четири HDMI конектори, три USB конектори, WiFi конекција, дигитален аудио излез (оптички), етернет и многу повеќе го претвораат овој телевизор во една од најдобрите опции во однос на квалитетот - цена.

LG 43LH590V

И завршуваме со друга телевизија со одличен квалитет и прилично прифатлива цена. Како и претходниот, и ова LG 43LH590V 43 "Full HD ... исто така е околу четиристотини евра (понекогаш дури и помалку).

Овој модел на LG ни нуди екран од 43 инчи со резолуција Full HD (1920 x 1080 пиксели), WiFi и етернет конекција, Smart TV со оперативен систем webOS, два порта HDMI, USB приклучок и нешто покласичен дизајн.

LG 43LH590V

Позиции за избор, без сомнение, претходниот модел на Philips нуди повисок квалитет на слика и поголеми можности за поврзување, сепак, ако има значителна разлика во цената за време на купувањето, буџетот е тесен и не ви требаат премногу врски , ова може да биде добар избор.

И досега нашиот избор со некои од најдобрите телевизори за 2016 година. Запомнете дека ова е едноставно предлог бидејќи има широка понуда на пазарот, понекогаш, на многу малку познати брендови, но чиј квалитет може да нè изненади. Во секој случај, споредете добро при избор на нов телевизор според вашите потреби.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.