10-те најдобри фудбалски игри без Интернет, за iOS и Android

Фудбалски игри на кои не им треба WiFi, податоци или Интернет

Лалига Сантандер е пред продолжение и фудбалскиот костум почнува да се покажува, можеме да го искористиме тоа за да ги загрееме нашите мотори виртуелно. Во средината на 2020 година, самото играње видео игра е сè поретко, но ние не секогаш сакаме да се натпреваруваме против други играчи ниту, пак, имаме пристап до добра интернет-врска за да го сториме тоа. Сè уште е можно нешто основно како играњето фудбалски игри без Интернет.

Во Google Play или AppStore има голем број фудбалски игри, повеќето од нив се бесплатни, но бараат трајно поврзување на Интернет, со што се спречува да ги внесувате кога немате податоци или WiFi, единственото решение е да имате различни игри што можете да ги играте без таа врска. Во оваа статија ќе направиме компилација од најдобрите достапни за паметни телефони или таблети.

Список на 10-те најдобри фудбалски игри без интернет за iOS и Android

Имаме многу наслови што го исполнуваат ова барање, сите работат без никаков проблем, оттогаш се целосно инсталирани во меморијата на нашиот паметен телефон. Треба да се напомене дека скоро сите се достапни и за iOS и за Android. Ја користиме оваа можност да ве потсетиме дека неодамна објавивме упатство за подобрување на перформансите на игрите на Андроид.

Фудбал на ФИФА

Кралот на кралевите е несомнено „THE FIFA“, игра што го заслужи својот трон во виртуелниот прекрасен спорт. Создаден и дизајниран од EA Sports, познат по неговиот неоспорен квалитет на конзолите или компатибилен, тој е исто така еден од најдобрите фудбалски игри за мобилни уреди. Ги поседува сите лиценци и ги има на овој свет, или тимови или играчи.

Фифа, играм без интернет

Има игра, тотално различна од онаа што ја наоѓаме во нејзината верзија на конзолата, игра што повеќе влече на страната на Аркадата отколку со чиста симулација. Најдоброто нешто во врска со оваа верзија е тоа што има режим «Ultimate Team» кој ни овозможува да уживаме во прогресијата на нашиот тим, потпишувајќи играчи. Тој е бесплатен за играње, така што неговото преземање ќе биде бесплатно со можност за купување преку апликација.

FIFA World Cup™
FIFA World Cup™
цена: слободен
Светско првенство на ФИФА™
Светско првенство на ФИФА™
Развивач: Electronic Arts
цена: слободен+

eFootball ПЕС 2020

Сега одиме со насловот што го менува тронот со ФИФА, тоа не е никој друг туку митскиот ПЕС, франшиза што секоја година се обидува да биде во чекор со подобрувањата во играта, но изгуби пареа кога станува збор за лиценците. Иако е точно дека оваа верзија за мобилни уреди има неверојатен технички дел, кој ги воодушевува сите што играат.

Фудбалски игри

Имаме игра слична на FIFA, привлекувајќи добро обележан аспект на Аркадата. Иако нашата намера е да играме сами, на располагање ќе имаме добро хранет режим на мултиплеер турнири, вклучително и локални лиги со пријатели поврзани преку Bluetooth конекција.

eFootball™ 2023 година
eFootball™ 2023 година
Развивач: КОНАМИ
цена: слободен
eFootball™ 2023 година
eFootball™ 2023 година
Развивач: КОНАМИ
цена: слободен+

Сон лига фудбал

Двата титани не можат да се мешаат, бидејќи има повеќе живот после нив, тоа е една од најдобро оценетите игри и на iOS и на Android. Комбинира добра игра, зачудувачка графика и лиценци. Ова резултира со а голем број на лиги, тимови и играчи.

Фудбалски игри

Широк спектар на режими на игра, меѓу кои е и оној што и дава значење на играта, каде што имаме слобода да создадеме свој „Сон тим“. Покрај тоа, ние исто така ќе имаме пристап до режим на мултиплеер ако сакаме. Вашата верзија за iOS нè принудува да бидеме поврзани, дури и затоа ја оставам врската.

Сон лига фудбал
Сон лига фудбал
цена: Да бидат објавени

Реал Фудбал 2020

Овој наслов развиен и објавен од Гамелофт не може да недостасува. Тоа е тотално бесплатен симулатор, во кој Можеме да создадеме сопствен тим, потпишување играчи или членови на стручниот штаб.

Фудбалски игри

Haveе имаме можност да градиме сопствен спортски град и постепено да го подобруваме, во овој случај не уживаме во посветен режим за мултиплеер, иако имаме доволно присутна содржина за да не го пропуштиме.

Реал Фудбал
Реал Фудбал
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: Да бидат објавени

Најдобри лиги во фудбалска Starвезда 2020 година

Овде наоѓаме наслов што се фокусира исклучиво на лигите на различни земји, овозможувајќи ни да учествуваме во сите нив. Можеме да ја започнеме својата кариера како обичен гејмер за да бидеме голема starвезда, натпреварувајќи се во најдобрите тимови во светот.

Фудбалски игри

Покрај спортското игралиште, ќе мора да присуствуваме и на приватното, каде што можеме да купиме куќи или автомобили. Како и ангажирање лични тренери кои ќе ни помогнат во напредокот.

Фудбал менаџер 2020 Мобилен

Класичен меѓу класиците. Не е вообичаена фудбалска игра како ФИФА или ПЕС, во овој случај тоа е игра за управување со ресурси, и економска и спортска. Ние ја преземаме работата на тимот како максимален претставник и нашата задача ќе биде да го однесеме на врвот.

Фудбалски игри

Овој СЕГА класик е достапен и за Android и за iOS со цена од 9,99 €На почетокот може да изгледа скапо, но количината на часови што можеме да ги инвестираме го оправдува тоа. Препорачувам да истражувате пред да ја гледате GamePlay за да добиете идеја за тоа што нуди.

Фудбал менаџер 2020 Мобилен
Фудбал менаџер 2020 Мобилен
Развивач: СЕГА
цена: 9,99 евра
Фудбал Менаџер 2020 Мобилен
Фудбал Менаџер 2020 Мобилен
Развивач: СЕГА
цена: 9,99 евра+

Конечен удар 2019 година

Уште еден наслов во кој нема да играме во традиционален стил, каде нашата цел е да играме и да победиме во различни рунди на пенали, со најдобрите тимови во светот. Има и офлајн и режим на Интернет, што ви овозможува да играте со пријателите.

Фудбалски игри

Тоа е несомнено наједноставната игра на целата листа, каде што секој играч може лесно да се развива без оглед на возраста и способноста.

Топ Единаесет 2020

Во оваа игра каде што главниот јунак не е фудбалерот, туку тренерот. Како Фудбал Менаџер, наоѓаме а управување со видео игра, каде што можеме да се справиме со проектот на мал клуб за да го претвориме во најголем. Што ни гарантира голем број на часови забава.

Фудбалски игри

Тоа е игра што постигна голема база на корисници благодарение на нејзините добри перформанси. Можеме да контролираме сè што се случува, и спортски и економски.. Дизајн на дресови, играчи, формации, финансии или на самиот стадион.

Фудбалски куп 2020 година

Фудбалскиот куп е забавна фудбалска игра, каде што ќе мора да ги надминеме сите видови предизвици што ќе ги отклучуваме додека играме. Играта е една од најмалку тешките во однос на меморијата и техничките потреби. Ова значи дека ќе работи многу течност дури и во опсегот на влез.

Фудбалски игри

Е имаме режим на кариера во кој ќе напредуваме и ќе го подобруваме нашиот тим. Играта е една од најреалните во однос на симулацијата.

Фудбалски куп 2022 - Фудбал 22
Фудбалски куп 2022 - Фудбал 22

Ретро фудбал

За да ставиме крај на оваа компилација, одиме со забавна игра, како и секојдневна. Ретро фудбалот е игра на фудбал со помалку реален, но многу шарен изглед. Има многу аркадна и едноставна игра за целата публика.

Фудбалски игри

Содржи широк спектар на режими на игра, вклучувајќи режими на лига или лични предизвици.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.