Најдобри P2P програми за Android

Во денешно време, тие повторно се раѓаат како одлични начини за пренесување датотеки на големи растојанија. P2P мрежи. Тие се многу и разновидни, но овој пат ќе разговараме само за апликациите за Android.

Првата од овие страници е μTorrent, клиентот Bit Torrent за Windows и Mac што стана претпочитан од повеќето корисници по падот на список на активни сервери за емули. Неговата леснотија, моќност и брзина го прават практично непогоден, како и презентиран во пријатен дизајн. Информациите за напредокот на преземањето се јасни и даваат добро чувство на непречена работа. Исто така, μTorrent има преносна верзија, што ја прави една од најкомплетните P2P програми, се со тежина од нешто повеќе од 700 кг. Ако се осмелите да ја преземете оваа брза и лесна програма, треба да знаете дека во моментов ја наоѓаме достапна верзијата 3.1.26773.

Но, друга програма исто толку добра е Вузе, порано познат како Azureus, со подобар дизајн и исклучително брз и точен при наоѓање датотеки. Покрај тоа, оваа програма со отворен извор има ДВД-снимање, HD плеер и читач на RSS. Вузе се смета за една од најмоќните алатки за горчливост. Преку оваа апликација е лесно и брзо да пребарувате, преземате и репродуцирате торент датотеки. Во моментов ја наоѓаме на располагање нејзината верзија 4.7.0.0.

Ако има класично и навистина популарно шоу, тоа е Арес, најсимнуваниот P2P и оној кој го претпочитаат милиони луѓе. Арес Има огромен каталог и ви дава можност да ги прегледате датотеките пред да ги преземете целосно. Ова го прави омилен кај корисниците.

Повеќе информации: P2P мрежи Кои се тие?

Фото: Материја Гик


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Габриел Пинзон dijo

    Тие се изгубија на патот, Арес нема верзија за Андроид, апликациите наречени Арес Плус, Арес Онлине и слично се од други луѓе и тие дури не се поврзуваат со ниту една мрежа на P2P или не обработуваат торенти. Од друга страна, постои верзија на клиент за bittorrent за Android: Frostwire.