Кое е најдобро време да се купи iPhone?

Јаболко

El Не се пронајдени производи Apple сè уште е еден од најпопуларните уреди на пазарот и огромен број на корисници сакаат да го купат за да започнат да уживаат во придобивките од терминалот Купертино. Пред неколку дена, роднина ми рече дека „проучува пазар“ за да набави iPhone, или преку мобилен оператор или во една од многуте продавници што го продаваат.

Лицето што сигурно го спуштив сигурно беше прилично впечатливо и тоа е што тој брзо ме праша што не е во ред со мене. Му дадов неколку објаснувања зошто не се чинеше добро време да се купи iPhone и тој брзо ги разбра бидејќи сега со нетрпение го очекува претставувањето на новиот iPhone за да донесе одлука. Истата ноќ ми текна да го напишам овој напис за да одговорам на прашањето; Кое е најдобро време да се купи iPhone?, и подајте им рака на сите што ги имате истите прашања како и членот на моето семејство.

Следно, ќе ви покажеме неколку клучеви за да се обидете да знаете кое е совршено време да купите iPhone, иако веќе однапред ви кажувам дека сè што ќе прочитате е лично мислење, засновано на искуството. Можеби грешам, и ако мислите така, можете да изберете датум за кој сметате дека е најсоодветен за да го набавите вашиот нов терминал на Apple.

Никогаш не купувајте iPhone во лето

Повеќето корисници сакаат секогаш да го имаат најновиот модел на iPhone кој излегува на пазарот, иако е точно дека има мал дел од корисниците на кои не им е грижа баш исто, но сигурно таа мала група веќе знае дека ќе го купивте терминалот без да барате информации како оваа што ви ја покажуваме во оваа статија.

Apple веќе долго време има навика да го претставува iPhone во текот на месец септември. Ако го набавиме уредот „Епл“ во текот на летото, неколку месеци подоцна ќе откриеме дека имаме паметен телефон кој веќе не е последен на пазарот и за кој ќе платиме иста сума пари како на денот кога смартфон беше ставен во продажба.пред година.

Ако, на пример, решивме да набавиме iPhone, не треба да го правиме тоа во текот на летото, иако не ни е гајле што Apple ќе пушти во продажба нова верзија и тоа е дека штом се случи таа официјална презентација, ние ќе бидеме може да го купи тој паметен телефон со важен попуст. Оние од Купертино секој пат кога ќе пуштат нов мобилен уред на пазарот, тие го прекинуваат iPhone, со што се намалува неговата цена, на пример, во продавниците што сè уште имаат залиха, а исто така ја намалуваат цената на iPhone кој ќе продолжи да биде достапен во каталогот.на компанијата.

Септември клучен месец

Стив Џобс

Септември е клучниот месец откако како што рековме овој месец е кога Apple официјално го претставува новиот iPhone. На пример, за неколку дена ќе можеме да го знаеме iPhone 7 што ќе се појави на пазарот за неколку дена, нудејќи ни нови карактеристики и спецификации, а исто така предизвикува и значително опаѓање на цената на другиот iPhone што го наоѓаме на пазарот.

Не е важно кој модел на iPhone сакате да го купите или дали сакате да го имате нов или половен. Никогаш не треба да купувате iPhone во месеците јули и август, а не во текот на месец септември додека не се претстави новиот iPhone во општеството.

Пристигнувањето на пазарот на iPhone 7 ќе значи мало намалување на цената на Не се пронајдени производи и iPhone SE, покрај драстичниот пад на цените на половните iPhone-и.

Кое е најдобро време да се купи iPhone?

Јаболко

По сето ова за кое разговаравме, мислам дека несомнено е дека најдобро време да се купи iPhone е веднаш по презентацијата на новиот модел на iPhone. Тоа е, треба да се обидеме да го купиме нашиот нов iPhone во септември откако ќе биде достапен во нов модел и да видиме како се цените на старите верзии.

Можеби нема да го купите новиот iPhone, поради неговата цена или затоа што не убедува, но ако го купите на правилен датум, ќе заштедите неколку евра и можност за познавање на новите спецификации и карактеристики што ни ги нуди Apple вашиот нов уред. Да го купите застарено ќе значи поголем трошок и исто така дека iPhone што ќе го набавите ќе биде застарен по неколку дена.

Ако не се грижите и за моделот на iPhone и за неговата цена, не треба да обрнувате премногу внимание на сè што ви кажавме во овој напис и пуштете се во продажба веднаш за да го купите вашиот нов терминал од Купертино. Секако, откако ќе го купите, не жалам затоа што ќе биде доцна и нема да можете да се повлечете.

Што мислите, кое е најдобро време да купите iPhone?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни и каде ве чекаме да разговараме за оваа и за многу други теми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.