Најлошите игри на оваа генерација, том 1

најлоши игри на генерација vl1

 

Можевме да поминеме цела вечност дискутирајќи за мајсторството на многу наслови на оваа долговечна генерација, и сомнителни и не, но на Мунди Видеојуегос ќе го сториме спротивното: ќе зборуваме за најлошите игри што минаа низ наши раце во овие години.

Во оваа прва рата, серверот ќе ви каже за неговите пет најлоши искуства од другата страна на подлогата, со наслови што ветуваа толку многу и кои конечно станаа повеќе од само жртви на возбуда. Заземете седиште и длабоко вдишете - да се нурнеме во канализацијата на оваа генерација.

Не сакав да воспоставам ред од највисок до најнизок гнев, бидејќи вистината е дека не би бил многу јасен, па затоа решив да ја направам оваа листа по азбучен ред. Ние почнавме!

Вонземјани: Колонијални маринци

вонземјани колонијални маринци

 

Развојот на оваа игра беше навистина достоен за хорор филм, а крајниот резултат не беше краток. Вонземјани: Колонијални маринци започна како проект за PS2 de Проверете Шест игри и тоа ќе биде објавено од EA. На крајот, правата на игрите на ксеноморфите паднаа во рацете на Сега и проектот стана одговорност на креаторите на Гранични y Војводата Нукем засекогаш. Лошите јазици уверуваат дека финансиите што ги добиле менувач од Сега заврши да се користи за развој Гранични и стекнување на интелектуална сопственост на Војводата Нукем, испаѓајќи го развојот на Вонземјани: Колонијални маринци на ниво што не е соодветно ниту за носителите на стипендија: се чини дека различни надворешни студија направија делови од играта, кои како целина завршија како неред што го добиваме во продавниците.

 

Графичкиот финиш на играта беше многу несреќен - во моментов се работи на лепенка за да се подобри - непрецизната игра на оружје, патетичниот вонземјанин АИ, програмата беше натоварена со грешки и немаше ниту еден момент во авантурата достоен за пофалби. Без сомнение, големо разочарување со големи букви и недостаток на професионална етика од страна на менувач: како што препорачуваме во нашата анализа, бегајте од оваа игра како да е вистински ксеноморф.

 

Медал на честа: Воинственик

Медал на честа воинственик

 

Сагата Медал за честа предизвикува големи и носталгични спомени кај многумина од нас кои ги живееја своите почетоци со таа незаборавна прва програма за ажеја PlayStation. Со доаѓањето на 4 Call of Duty: Modern Warfare, имаше жанр пред и потоа во војната fps, заминувајќи EA во сенка на Activision. Рестартирањето на франшизата до модерното време имаше млак прием: иако програмата беше забавна и со разновидна кампања, но сепак беше далеку од тоа да стане референца заради нејзините недостатоци.

медал на честа воинственик 1

 

ова Воинственик Веќе изгледаше лошо од првата приколка во која беше прикажан, каде што, и покрај користењето на шарениот Frosbite 2, тој воопшто не изгледаше спектакуларно и покажа прилично банална игра. Крајниот резултат беше уште поразителен: графика со некои детали кои произведоа коприва, малку работена вештачка интелигенција - особено на сојузниците -, кратка и лесна кампања - најголемата новина беа нивоата на возење, со многу надреални моменти - и неисправен мултиплеер беа причините што го направија ова Воинственик одвратна игра: не е ни чудо ЕА одлучи да ја замрзне оваа франшиза на неодредено време.

 

Нечесен воин

лажен воин

 

Врз основа на истоимениот роман и во кој глуми вистински американски војник, Нечесен воин тоа беше прилично лизгање за Бетесда. Студии за зомби Првично ја градев програмата, сè додека некој од Бетесда не виде дека нема да се оствари, и поради некоја причина, тој ја додаде топката до неправилниот Бунт, кој реши да го задржи системот за репродукција на претходниот тим -ое! -. Гледано што се гледа, Бетесда одлучија да ја исклучат славината и да го пуштат во продажба она што веќе го имаа на пазарот пред изданието да стане покрваво.

непријателски воин

 

Конечниот производ беше програма со времетраење од два часовника, како што ви велам. Секако, Дик Марцинко тој е прилично шоумен со своите мали фрази, а да не ги спомнувам бруталните егзекуции на чисти ножеви и едноставната, но забавна игра на играта. Но, да бидеме искрени, игра со толку кратко траење - кога мислите дека Марсинко ќе им се одмазди на своите соиграчи, кредитите веќе се прескокнуваат - и со техничка завршница многу далеку од стандардот на оваа генерација - и бидете внимателни, јас ' Не зборувам за мултиплеер, бидејќи во мојот живот успеав да најдам заминување-, направи Нечесен воин срамен и груб производ што обожавателите на платени филмови од осумдесеттите може да најдат нешто смешно.

 

Тинејџерски мутанти нинџа желки: желки во времето повторно изработено

ТМНТ препродаден

 

Или со други зборови, како да заебам класика. Оние од нас кои веќе сме ветерани, се сеќаваме на таа одлична игра што излезе во аркада и на која се претвори во SNES, со вклучено дополнително ниво, иако не беше домаќин на задругата до 4 играчи. Иако, со модата за повторно започнување на класиците за дигитални услуги во Мајкрософт y Sony, Ubisoft имал идеја да воскресне Tелки во време со обновен графички дел и игра: проклет момент кога ќе им текнеше.

желки на време

 

Секој знае дека поместувањето на играта на овој стил на игра во три димензии, и повеќе од директно од наслов од 16-битната ера, е многу комплицирано и дека огромното мнозинство на време е тотално фијаско. Исток Tелки во време Повторно гранатиран не е исклучок: при редизајнирање на играта во 3Д, тие сметаа дека е погодно да им се дадат на желките движења во 8 насоки наместо во 4-те што беа во верзиите на раните 90-ти. Оваа одлука резултираше со незгодна контрола што во голема мера го попречуваше игра, и затоа, забава на играта. Покрај тоа, и покрај соработката за до четири играчи, додатоците на кертриџот не беа вклучени. SNES.

 

Премногу човечки

премногу човечки xbox 360

 

Сиромашните Денис Дајак, претседател на Силиконски витези, претрпе неиздржлив за извршување на оваа игра мешавина на акција и rpg, што на својата премиера и според Дајак «тоа е одлична видео игра, веројатно е многу подобра од повеќето од оние што излегуваат оваа година. Плус се чувствувам како да е најдобрата игра што некогаш сме ја направиле” Зборовите на овој човек беа чиста измислица: графички грешки, многу несмасна камера, нешто необична и незгодна контрола, протагонист без харизма и приказна што не се мешаше, преципитираше Премногу човечки до јамата на заборавот.

премногу човечка игра

 

Првично, тоа беше програма со три дискови наменета за првата PlayStation, тогаш неговото лансирање беше одложено поминувајќи низ различни системи, сè додека конечно не се постигне договор со Мајкрософт да го лансира во Xbox 360 како ексклузива и трилогија која, многу сомневајќи се во тоа, никогаш нема да има ни продолжение, а трошоците за развој на играта беа големи. Премногу човечки стана неуспех во прегледите и продажбата, и на крај, Силиконски витези ангажирани во правна битка против Epic Games тврдејќи дека не му обезбедила соодветна поддршка да се справи со неговата Unreal Engine 3, што влијаеше на перформансите и развојот на играта. Судскиот процес беше изгубен од Силиконски витези, што финансиски го задуши студиото и во моментов полека умира со 5 вработени вработени, вклучително и Денис Дајак, надевајќи се дека ќе го направат последното затворање, освен ако некој не дојде да и помогне на студијата со добра и дарежлива чек-книга.

 

Досега оваа прва рата на црните овци од оваа генерација. Не сомневајте се дека ќе се вратиме со нов избор за да разгледаме со вас уште неколку наслови за да побегнете како да е ѓавол. Се гледаме Видео игри Мунди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   User234 dijo

    Многумина се обидоа да ја избришат таа страшна меморија, но секако дека тоа е дел од историјата на оваа индустрија.