Најновата надградба на апликацијата Pebble ќе им овозможи на уредите да продолжат да работат на неодредено време

На крајот на минатата година, во декември, во јавноста се појави гласина која не престана да се обидува. Гласините укажуваа на можните вНабавка на камче од Fitbit, набавка што беше потврдена од двете компании, и која покрена голем број сомнежи кај корисниците на уредите со Pebble. Компанијата најави дека ќе продолжи да нуди поддршка и во иднина, но не појасни за каков вид на поддршка станува збор. 3 месеци подоцна веќе знаеме. Pebble штотуку објави ажурирање на својата апликација, и за iOS и за Android, со што се елиминира употребата што апликацијата ја направи на своите сервери, сервери кои по купувањето на Fitbit мораа во одреден момент да престанат да работат.

Главната новина што ни ја донесува оваа надградба е поврзана со сервери кои беа задолжени за нудење услуги на уредите со Pebbleбидејќи уредот може да работи без овие да бидат достапни. Покрај тоа, елиминирани се опциите за контакт со поддршка, понуда предлози ...

 • Апликацијата им овозможува на уредите со камчиња да продолжат да работат ако серверите не се достапни. Процесот на најавување може да се прескокне, апликациите можат да се инсталираат рачно заедно со најновата верзија на фирмверот, вклучувајќи јазични пакети.
 • Копчето за контакт поддршка е отстрането, сè уште можеме да извезуваме дијагностички информации.
 • Здравствени услуги за собирање податоци и телеметрија веќе не се достапни.
 • Предлози не се исто така достапни.
 • Синхронизацијата на отчукувањата на срцето и другите физички активности ќе се вршат отсега со Google Fit на Андроид и здравствената апликација на iOS.
 • Поправете го проблемот кога првиот ден од неделата вклучуваше круна, и покрај тоа што ја извршуваше соодветната физичка активност.
Камче
Камче
Развивач: Pebble Technology Corp.
цена: слободен
Ситно
Ситно
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.