Најоткривачките фотографии од Samsung Galaxy S8 во функција

Samsung Galaxy S8 е веднаш зад аголот. Јужнокорејската компанија сака брзо да го заборави лошото време во кое им помина Галакси Ноут 7 и сака да продолжи да командува со иновации што се однесува до андроидот од висока класа. За ова, следната недела ќе биде претставен Samsung Galaxy s8, и Очигледно некои единици веќе протекоа, па оттука и ние успеавме да го разгледаме овој уред во реално опкружување, и нешто што навистина го привлекува нашето внимание е дека менито е на шпански јазик. Заборавете на чекањето, ова е Samsung Galaxy S8 во вистинска работа.

Во делот на фотографијата што покажува „За телефонот“ не наоѓаме многу информации, само што се соочуваме со Samsung Galaxy S8 + чие име на модел е SM-G955F. Ништо за информации за батеријата, хардверски можности, статус на телефон или вашиот број. Сепак, повеќе од доволно е да се види како изгледаат тие curубопитни заоблени рабови. Оставивме сомнежи и со копчињата на екранот, Самсунг се збогува со своите две долни копчиња на допир и физичкиот центар, сега тие допираат три копчиња на екранот, како и многу компании што носат Андроид.

Ова губи околу еден инч, но нема избор кога сакаме да ги намалиме рамките на екранот на минимум. Овие фотографии се направени од androidMX (оттука и уредот е на шпански јазик), и ние ви благодариме што споделивте фантастични фотографии од овој Samsung Galaxy S8 +. Се чини дека дефинитивно се збогуваме со Edge или нормалните верзии, Samsung се определува за кривата.

Карактеристики на Samsung Galaxy S8

 • 6,2? Екран Quad HD + (2560 x 1440) заоблен Super AMOLED
 • Чип Qualcomm Snapdragon 835 / осум-јадрен Samsung Exynos 9 Series 8895
 • 4 GB RAM меморија, 64 GB внатрешна меморија што може да се прошири со microSD
 • Андроид 7.0 Нугат
 • Двојна СМС
 • Задна камера со двоен пиксел од 12MP со LED блиц, бленда f / 1.7
 • Предна камера од 8 MP со бленда f / 1.7
 • 3,5 мм аудио приклучок
 • Сензор за отчукување на срцето, сензор за отпечатоци, скенер за ирис, барометар
 • Отпорност на вода и прашина со IP68
 • 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 LE, GPS со GLONASS, USB 2.0, NFC
 • 3.500 mAh батерија со брзо полнење и жично и безжично

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.