Google Play во бројки, ова се најпопуларните преземања во историјата

Google Play

La Google Play Денес е една од основните апликации што ги наоѓаме на нашиот мобилен уред со оперативен систем Андроид, а тоа е дека од него можеме да преземеме многу други апликации, игри и огромна количина содржина од сите видови. Официјалната продавница за апликации на Гугл е овие годишнини и тоа не е повеќе и помалку од пет години.

За да прослави, гигантот за пребарување сакаше да ни понуди што било најпопуларните преземања во историјата, поделени во различни делови што ги има Google Play. На списоците што ќе ги најдете подолу, ќе ви ги покажеме најсимнуваните апликации, игри, песни, албуми, филмови и книги, без поважно, тие се бесплатни или платени преземања.

Се разбира, преземањата што се направени од продавници на трети страни или преку веб-страници кои нудат преземања на апликации и друга содржина, кои се надвор од радарот на Google, не се земени во предвид. Ниту ќе најдете Во следните списоци ниту една од апликациите што веќе се претходно инсталирани на уредите со оперативниот систем на гигантот за пребарување.

За останатите, не очекувајте да најдете изненадувања или меѓу игрите или апликациите, и повеќе од можно е и апликациите и игрите да ги имаат инсталирано или да ги имале во одреден момент. Во однос на остатокот од содржината, ги наоѓаме и најпопуларните книги, филмови, песни и албуми и дека многу се плашиме дека ќе биде тешко да се отстранат најголемите преземања во историјата.

Најмногу преземени игри за Android

Овие се најсимнуваните игри низ историјата на Google Play;

 • Бонбони гмечење Сага
Бонбони гмечење Сага
Бонбони гмечење Сага
Развивач: Кралот
цена: слободен
 • Метрото Сурферите
Метрото Сурферите
Метрото Сурферите
Развивач: Непознат
цена: слободен
 • Храмот Испратена 2
Храмот Испратена 2
Храмот Испратена 2
Развивач: Студии Иманги
цена: слободен
 • Одвратното мене
Minion Rush: игра со трчање
Minion Rush: игра со трчање
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: слободен
 • Судир на кланови
Судир на кланови
Судир на кланови
Развивач: Supercell
цена: слободен

Повеќето преземени апликации од Google Play

Сега е време да откриеме кои се најсимнуваните апликации на Google Play низ историјата;

 • Facebook
Facebook
Facebook
цена: слободен
 • Messenger
Messenger
Messenger
цена: слободен
 • Радио Пандора
Пандора - музика и подкасти
Пандора - музика и подкасти
Развивач: Непознат
цена: Да бидат објавени
 • Instagram
Instagram
Instagram
Развивач: Instagram
цена: слободен
 • Snapchat
Snapchat
Snapchat
Развивач: Snap Inc
цена: слободен

Повеќето преземени песни од Google Play

Ова се најсимнуваните песни во овие пет години постоење од Google Play. Во случај да не сте знаеле, има многу корисници кои не знаат, исто така можете да преземате музика од официјалната продавница за апликации на гигантот за пребарување.

 • Размислување гласно - Ед Ширан
 • Кралски служби - Лорд
 • Празен простор - Тејлор Свифт
 • Uptown Funk - подвиг на Марк Ронсон. Бруно Марс
 • Среќен - Фарел Вилијамс

Најмногу преземени албуми од Google Play

Албумите исто така може да се преземат од Google Play и овие се најсимнуваните во историјата;

Повеќето преземени филмови од Google Play

Подолу ви ги прикажуваме најсимнуваните филмови од Google Play низ историјата;

Повеќето преземени книги од Google Play

Конечно, ова се најсимнуваните книги низ историјата од Google Play;

Google Play слави пет години, кои поминаа многу брзо и во кои преземањата од корисниците беа безброј. Списоците што ви ги покажавме се најпопуларните преземања во историјата, за кои се надеваме дека Гугл ќе ги надополни со поинтересни податоци од овој тип и со стил да ја прославиме годишнината.

Во моментот официјалната продавница за апликации на Гугл веќе има пет години, но се плашиме дека има уште многу години И, денес е тешко да се замисли мобилен уред или таблет без Google Play од каде што можеме практично да преземеме сè што ни треба за ден на ден.

Колку од најпопуларните преземања во историјата на Google Play имате сега на вашиот паметен телефон или таблет?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Извор - Google Play денес наполни 5 години!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)