На 10 јули, црвената боја ќе пристигне на OnePlus 6

Смартфонот на кинеската фирма OnePlus додава на црвената боја и за ова ни овозможуваат да видиме неколку слики од уредот со оваа прекрасна боја. Тие самите го дефинираат како уште еден чекор кон црвената боја и тоа е слоевите килибар и црвено се спојуваат да се создаде чувство на длабочина и сложеност на уредот.

Црвената верзија очигледно е наречена OnePlus 6 Red и не додава промени на нејзиниот внатрешен хардвер и покрај фактот дека се соочуваме со најмоќната верзија што ја имаат во нивниот каталог. Во овој случај, уредот има 8 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија.

Кинеската фирма ни остави и видео во кое јасно може да се види дизајнот на овој уред што не менува ништо на моделите што веќе ги знаеме освен бојата на задниот дел, која е во оваа впечатлива црвена боја:

Во вторник на 10 јули на продажба

Ова е официјално соопштение и компанијата веќе го закажа датумот на лансирање следниот вторник 10 јули, па во случај да размислувавте да добиете некој од овие OnePlus 6 и ви се допаѓа црвената боја, сега можете да почекате овие денови додека не биде официјално пуштен во продажба и да ја купите на веб-страницата на компанијата. Цената на овој модел во црвена боја е нешто повисока, станува збор за 569 евра, но мора да имаме предвид дека се соочуваме со најмоќниот модел на OnePlus и затоа цената е исто така нешто поголема.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.