Недостатоци на Фејсбук

икона на фејсбук

Ние сме милиони луѓе во светот кои користат Интернет како средство за комуникација, а социјалните мрежи не му бегаат. Еден од најпопуларните и со најрегистрирани корисници ширум светот е без сомнение Facebook, што ни овозможува, како што добро знаете, да комуницираме со нашите контакти преку текстуални пораки, разговор, прегледување фотографии, видеа, игри, меѓу другите комунални услуги. Во една измината пригода разговаравме за предностите на оваа социјална мрежа, сепак, како и во сè, Фејсбук не е розов во секоја смисла, има и некои недостатоци што ќе ги споменеме подолу.

На прво место, вреди да се спомене дека сè повеќе луѓе стануваат зависник од Интернет. Да, во Кина, на пример, веќе постојат центри за рехабилитација на зависници од веб. Па, Фејсбук не избега од тоа, и сè повеќе луѓе поминуваат часови поврзани со оваа виртуелна заедница и со тоа ги занемаруваат нивните меѓучовечки односи во реалниот свет.

Друг проблем на Фејсбук е што можеме да контактираме со луѓе кои не ги познаваме, што е проблем особено за децата бидејќи тие се виделе безброј пати, трагедии каде децата се киднапирани и револтирани од криминалци кои го кријат својот вистински идентитет преку лажен профил на Фејсбук.

Друг недостаток е затоа недостаток на приватност Па, како што добро знаете, во нашиот профил на Фејсбук треба да внесеме одредени податоци, иако секако можеме и да ги игнорираме, учејќи да ја конфигурираме опцијата за приватност во рамките на оваа социјална мрежа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

51 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Флавија росалинда dijo

  Ами сметам дека е maliciousoooooooooooooooo но добрата работа е што можам да учам со моите пријатели и што можам да работам со дечко ми и лошото е што немам време да ги учам омилените предмети како физичка хемија, биологија, математика , Шпански, и општествени науки и извини, но тој што го направи Фејсбук е ужасен и исто така и мојот дечко е таков што му реков дека ми изгледаше злонамерен и тој исто така и двајцата го затворивме ...

 2.   хризма dijo

  Фејсбук ... Уф доволно ноо ?? Лицето е средство со кое луѓето што не ги познавате ги гледаат и прегледуваат вашите лични податоци, тие ве проверуваат, односно влегуваат во вашиот приватен живот без да побарате дозвола е лице ... Тоа е средство за комуникација отворено за странци што вие дури и не знаете! Тие ги бараат и гледаат вашите лични фотографии кога сакаат и каде и да сакаат ние немаме приватност со познатиот фејсбук тие треба да го затворат !!! Затоа што? Доаѓаат до вашиот телефонски број и тоа не ми изгледа како задоволство, тоа е нешто невообичаено, вашиот живот, вашето семејство се става на ризик, тие знаат дури и најмалиот од вас, какви вистински ужаси!

 3.   Фавиолита најубава! dijo

  FACEBOOK
  Со помош на овој текст сакам да покажам како една ваква одлична социјална мрежа го смени нашиот начин на живот откако на оваа страница се открива приватноста на луѓето.
  Погледнете што обично велат за Фејсбук: бесплатна одлична веб-страница за социјални медиуми креирана од Марк Цукерберг. Првично беше страница за студенти на Универзитетот Харвард, но во моментов е отворена за секој што има сметка по е-пошта. Корисниците можат да учествуваат во една или повеќе социјални мрежи, во врска со нивната академска состојба, нивното работно место или географскиот регион.
  И Фејсбук и другите страници стануваат опасни затоа што личните информации на корисникот се оставени, а како што има дури и реченици, секој што има електронска сметка може да го креира својот Фејсбук. Дали сте размислувале со кого се дружи вашето дете? Можеби со силувач?
  Вие гледате само една предност во однос на Фејсбук, а тоа е дека можете да имате контакт со многу луѓе; како со оној што долго време немал комуникација, со далечни роднини и меѓу другите.
  И една од многуте недостатоци на оваа голема социјална мрежа е тоа
  Кога поставувате фотографии и видеа на оваа страница, секој што има сметка има право да ги види, тоа е дека кога ќе ги внесете вашите податоци на таа страница, никогаш повеќе да не можете да ги избришете, па затоа ќе ја откажете вашата сметка, овие податоци ќе да бидат регистрирани.
  Мислам дека младите сметаат дека ова е нешто нормално, бидејќи последиците ќе се видат во иднина.
  И зошто го гледаат тоа толку нормално?
  затоа што ова веќе стана монотонија за нас, бидејќи нешто што веќе е во нивниот секојдневен живот „влезе во Фејсбук“
  Ми се чини дека ние како млади треба да бидеме свесни дека ова предизвикува голема штета, но не сакаме да го видиме тоа, дури и ако ги знаеме сите последици што ги носи ова; многу е вообичаено да се слушне оваа фраза: „меѓу небото и Фејсбук нема ништо скриено“ ако го знаеме ова, дека создавањето страница таму ја открива нашата приватност, тогаш зошто да не го сториме тоа?
  Не се согласувам со оваа страница, бидејќи во моментот на вистината станува нешто интересно да комуницирате со многу ваши пријатели и да видите некаква информација од нив. Но, дали некогаш сте размислувале за количината на подли луѓе што можат да ги земат овие информации ? Претпоставувам не затоа што повеќето млади луѓе никогаш не ја гледаат опасноста од нештата, но ова е причината за овој текст.

  Да се ​​има Фејсбук не е лошо, лошата работа е да не знаете како да го контролирате.
  Самиот збор Божји вели во Јаков 4: 4: оној што е пријател на светот се претставува непријател на Бога. А, зафаќањето време во работите на светот не е оддалечување од Бога?
  Мислам дека многу од овие типови на социјални мрежи сè што прават е да создадат лажна врска на пријателство со оние луѓе што ги прифаќате, но без да ги познавате бидејќи виртуелно пријателство почнува да се формира долго време, може да се сметаат многу работи и таму голема доверба, но вие навистина не знаете со кого разговарате, што исто така може да се смета како еден од недостатоците за кои никогаш не знаете со кого разговарате

 4.   ВАЛЕНТИНА РОМЕРО dijo

  Ми се чини нешто пре adубник, сакам да ми го одземат тоа затоа што милиони деца биле силувани за тоа и ограбиле луѓе, не мислам дека ова е неправда

 5.   Фернандо dijo

  Да, секако дека ми се чини многу лошо. Фејсбук е мотор на скриени емоции што ги има некој, а тоа е недостаток на комуникација што ја имаме и дека веруваме дека имаме добра комуникација на овој начин, но не е тоа. Состаноци и секојдневно ги посетува излезите со дожд или без нив, најубавите работи на личноста кои се интимни моменти да бидат таму, што е тоа? , тоа е физичко место во реално време, живеено во простор полн со емоции, без разлика дали се луѓе или природа, накратко, зборувам за реалниот живот, вистинскиот, чистиот што постои меѓу луѓето, вистинското лице-в -дијалниот дијалог е моја реалност. Јас живеам во оној свет што ми се допаѓа тој свет, не менувај го за виртуелен што не постои.
  Виртуелното не е реално само во визуелната и имагинацијата, не чувствува дека не може да се допре, не може да се види 100%, ве молиме да реагирате, НИЕ СЕ ОПШТЕСТВЕНИ БИДИ НЕ СЛИКИ

 6.   маријангел фумеро dijo

  Мислам дека Фејсбук не е многу добра социјална мрежа, сепак сум поврзан, тоа е дека ја гледаат твојата фотографија и ја коментираат и грубоста што не се додава

 7.   маријангел фумеро dijo

  Добро за мојот фејсбук, тоа е многу добра социјална мрежа и помалку за малите пред некој ден беше поврзан мојот 8-годишен братучед и како и сè, присилни коментари од странски луѓе и многу постаро момче му напиша многу, Боже какви и, исто така, не можеме да ги заборавиме киднапирањата и кражбите што се случија не само за оваа социјална мрежа, туку и за сите други, бидејќи луѓето се навикнуваат да пишуваат лоши зборови (правописни грешки или грешки)

 8.   тамара? dijo

  Го сакам faceboook x што може да се сретне со луѓе нуеваааа

 9.   Anonimo dijo

  Млади момчиња:
  Според мене, секој од вас. Вие сте апсолутно во право, се согласувам со вас.
  Но, што се однесува до информациите што се објавуваат, тие се во дискреција на самиот себе.
  Како што некој рече таму, „Ограничи ги податоците“ е важно, некој друг рече „Не познава некој со кого навистина зборува“, но ако јас не го познавам, зошто тој ќе биде меѓу моите контакти?
  Фејсбук има опции за „Прифаќање или одбивање“ на поканата како пријател.
  Некој друг рече: „Тие ги гледаат твоите фотографии ... влегуваат во твојот приватен живот ... итн.“, Ги гледаат твоите фотографии што си ги поставил, т.е. оние што сакаше да ги видат. Според она што го гледам повеќето од нас што пишуваат овде, ние сме млади, ако имаме мали браќа, можеме да им помогнеме, немајќи непознати контакти на нивниот Фејсбук и пријатели.
  Поздрав, се грижи

 10.   Мој dijo

  ова е коментар за Флавија росалинда:
  Фејсбук е супер кул, но исто така мора да знаете како да го користите тоа би бил вистински коментар, а не како слушате дека сте неееееееерд на 100% уште 2 работи што науката не е пишана наука, и лошо, не е злонамерна; ubikt nerd !!!!

 11.   Мој dijo

  nnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrdddddddddddddddddddddddddsssssssssssssssssssssssssssssss се поклопува !!!!!!!!!!!!!!! iiiiiu

 12.   Локита dijo

  За мене: сите луѓе имаат маани и грешки, но вие сте поидиотски што не го предавате и го нарекувате тоа дете нервозно. Сакам лицето е најдобро затоа што можам да го споделам со моите пријатели, но мора да знаете како да го користите

 13.   Лоиз dijo

  Фејсбук
  Најдобро е
  знаете многу
  луѓе
  и тогаш мора да знаете како да го користите

 14.   ова dijo

  За мојот фејсбук е најдобро ако ги контролирате вашите информации .. во профилот можете да ставите контрола на приватност и да ги гледате само вашите пријатели (оние што сте ги додале) можете да бришете пријатели и да ги имате само оние што ги познавате. ahii qe знаат контрола на приватноста .. сега ако се глупави и стават таму каде што живеат за да одат на училиште и сето тоа .. многу е лесно да се биде во опасност ..

 15.   anуан камило мартинес dijo

  Таа гева е таа што ги копираше сите работи што се бара да ги копираат зрели и дека зборуваат добро за facebbok затоа што е многу добро

 16.   бебе dijo

  Тие знаат дека лицето е чистота, само дека оној што има лице треба само да го користи ……… и c kuekn x идиоти

 17.   бебе dijo

  тоа е невообичаена

 18.   Марија dijo

  раро

 19.   ИНГРИИД dijo

  УФ ФИНСИРУВАЈ СО ФЕЈБИК
  Е НАЈДОБРИОТ РРРРРРРРРРРРРР
  КЕ БИЛЕ
  ИЗМЕНИ
  АКО НЕ КИЕР
  КЕ КОМЕНТЕ ФОТОГРАФИИ ИЛИ THЕ ГИ ВИДАТ ИЛИ КОМО КАOАТЕ ДА СЕ ВЛЕЧАТ ВО ВАШАТА приватност
  ПС Полупростор
  ВО ЕЛА АВЕР НЕМА ДА СЕ КУЕНТА
  NERDS HPSSSSSSSSSSS
  смеење на глас
  FACEBOOK
  НАЈДОБАР

 20.   Фернандо dijo

  Досега немам прочитано добар неповолност на Фејсбук, се што рекоа може да се контролира, барам пореален недостаток

 21.   камила dijo

  ееес многу добро, ели фајсе… аунккее… .. ај к тнер куидо… но е добро да зборувам со пријателите

 22.   Делија Маркез dijo

  Фејсбук е најдоброто нешто на светот, јас сум зависник и ништо не ми се случи откако знаев како да го користам

 23.   Делија Маркез dijo

  тој се соочува со најдобрите

 24.   гаден dijo

  Мислам дека се просечни ... затоа што ако не сакате луѓето да го видат вашиот идентитет на Фејсбук, за тоа постои алатка што ја нуди за да не се гледа ... ако не знаете како , научи! И, ако не сакате контакт што не го познавате или не паѓате, избришете го и толку е толку што се зборува за овој медиум и не знаете ни што содржи!

 25.   Јули dijo

  Сите социјални мрежи се создадени за луѓе кои немаат личност, главно млади. Овие луѓе претпочитаат виртуелен и лажен и исто така измамен живот, отколку вистински живот. Клучен збор овде е ЗРЕЛИВОСТ, и за жал многу малкумина го имаат, затоа се однесуваат како маса, понесена од илузија.

 26.   S. Crush dijo

  Па се согласувам со повеќето претходни, vdd isk имам лице и мислам дека ако е лошо, само размислувам за да го затворам Аунк знај ги ризиците = /
  aUnk мал совет: Одговорност на секоја личност е да го користи за своите цели.
  Многу добра страница!

 27.   Алекс Авендањо (pachuca hgo) Јас сум супер обожавател на параморе dijo

  Фејсбук е добар за мене се додека знаете како да го контролирате, но барате недостатоци затоа што се одржа дебата во моето училиште и во томболата морав да учествувам во тимот против Фејсбук

 28.   ПРЕЦИОНО ДЕВОЈКО !!! dijo

  ПЗ РАЗМИСЛУВАМ ДОКОЛКУ Е ВИСТИНСКО АМО КОМО ВЕ ОДИ ЧУВСТВУВА ДОБРО ПРИДВИМ ДЕКА СЕ ЗАВИС НА ФЕЈСИБУК И ЈА САКАМ ОВАА СОЦИЈАЛНА МРЕА !!!! Тоа е максималното забавување !!!!! АЈ, НЕ ГИ ГРИАМ ПРЕДМЕТИТЕ И УЧИЛИШТЕТО, АКО СЕ УЧИМЕ СО СМЕТКИТЕ И СОСТАВУВАМЕ ЧАСОВИ И ЧАСОВИ СТУДИРА ONЕ САМО ТИЕ ВАСАТ 8 или 9 ИЛИ НЕКОИ ДА ОДОБВРИТЕ !!!! ПОДОБРО Е ДА ГО ОТПАДИМЕ ВРЕДНОСТИОТ ВРЕМЕ НА НЕШТО ПРИМЕР ЗА ЗАБАВИ Х X !!!! »ФЕЈСИБКИ» !!!!
  ПОВЕЕ НЕ МОАМ ДА ГИ ГЛЕДАМ ШАУТСКИТЕ КОМПУ XKE: „!!!!! ДОЈДЕ МОЈОТ DAЕРКА И КОРИСТЕТЕ МЕ НЕКОЛКУ нотификации, пораки и барања за пријателство !!!!!»

 29.   Маријанита dijo

  Ми се допаѓа Фејсбук. 😀

 30.   Без Фејсбук dijo

  Фејсбук е многу добар ..., да, се разбира, го користат само луѓето кои се чувствуваат осамено !!!

 31.   JE dijo

  Па, Фејсбук не е лош, лошото е што треба да се користи, на пример имам само пријатели што ги познавам од моето соседство, од мојот едукативен центар само стигнувам таму, иако страницата ви ги нуди сите луѓе што живеат во твојот град, но јас никогаш не ги прифаќам, а понекогаш има и супер слатки девојки кои ти праќаат барања, но јас реков не затоа што не ги познавам, а за мене вреди за мојата безбедност дека супер слатко девојче што не е девојче во текот на целиот ако не киднапер, затоа Фејсбук имаме контрола, и пред да прифати некој што не го познава, тој размислува прво да донесе одлука. чао се грижи

 32.   sheila dijo

  bno amii facebook не ми изгледа толку лошо само што ако има дефекти како што се странци што коментираат за твојот статус, фотографии, врски и сл. но тоа ме прави супер лошо што странци коментираат на твоите фотографии нешто друго што не ми се допаѓаат esqe странци кои ацеоти гледаат ваши работи.

 33.   hnон згодниот dijo

  Аја и глупавиот што нека се изнервира од какво било џигантон ееех, што се однесува до мене, имам само пријатели што ги познавам, но секогаш има толку глупави луѓе што дозволуваат да бидат понесени од убаво лице, тие не се будали, тие слики се преземени од goegle Значи, како претпазливост, СТОП НА ГЛУПОСТА ЗА МОМЕНТ
  Чао

 34.   слава dijo

  хаха како ќе дискутираш за овие работи затоа што е повеќе од очигледно дека лицето е лошо ио го имам активирано и п.с ми се чини дека луѓето кои се зависни од тоа се навистина глупави затоа што мислат дека имаат пријатели и тие не знам дека ова не се вика Амостад затоа што создава и лажно лице со кое лажам многу пријатели, а синовите паѓаат затоа што сфаќам дека се мртви затоа што имаат пријателство или некаква врска со фили. значи, да ја реализираме реалноста во кој свет живееме? Мислам, како тоа ти помага? И уште нешто повеќе, немој да кажуваш дека си нервоза, нервите се тие што веруваат дека имаат пријатели, треба да знаат дека се визуелни суштества само по мрежата што Кисас Нунка ќе ја знаеш ... имам пријатели во реалниот живот и тоа е подобро со нив, не губам толку многу време и тие се рела

 35.   Јордан dijo

  Од здравиот разум: корисно е да се комуницира доколку е потребно со роднини кои се далеку
  Заштеда на телефон
  Вие знаете што прават членовите на семејството и имате идеја за тоа како тие комуницираат и што прават некои млади луѓе.

  Она што го гледам е потребата што ја имаат повеќето млади луѓе да ги гледаат нив и повремениот возрасен со одредена нерамнотежа во детските склоности што сè уште не ја поминала сцената.

  Од сетилата што ги знаеме, но во овој случај користиме само вид и слух понекогаш. Колку е глупаво да се биде цел ден со Фејсбук и начинот на кој тие пишуваат

 36.   Ерик Фанс # 1 од АРАШИ !!! dijo

  Барав некое време кои се недостатоците на Фејсбук, и сега знам! ^^
  Им благодарам на сите што ги напишаа своите коментари, многу сакав! Сега ќе бидам повнимателен со сметката што ја отворив, ќе ги сокријам сите мои важни податоци !!!!!!! Тој тој !!!
  Подобро е да бидете претпазливи, да не жалам! 🙂

 37.   анонимни dijo

  Мислам дека Фејсбук не е лош, напротив, тој е многу добар, но мора да знаете како да го користите и да знаете кои работи ќе ги објавиме, бидејќи тоа е по наша дискреција

 38.   romina dijo

  здраво на сите што влегуваат на оваа страница, Фејсбук е прогана создадена од државната марка, во тие времиња само студентите на универзитетот во хартбарк можеа да влезат во оваа социјална мрежа, но ајхората е бесплатна за некои луѓе е корисна бидејќи ви помага да комуницирате со луѓе или роднини кои не се наоѓаат во градот, провинцијата, одделот, земјата
  но луѓето сакаат да го користат со лошо расудување затоа што зборуваат грубост, коментираат слики со многу лош вкус, итн. чао, се грижи и земи го предвид.

 39.   Урсула dijo

  Здраво. Имам 23 години и се чувствувам од друга ера. Дефинитивно, луѓето кои имаат лице и се држат толку многу до системот е затоа што не се во состојба да се соочат со реален живот и сакаат да живеат опкружени со ласкања во свет каде што се центар (јас претходно го имав кажано во еден од коментари) нарцисоидна илјада проценти.
  Сега ако сакате да си го потрошите времето на лице (за оние кои поминуваат повеќе од 4 часа на ден залепени), ако не немате што друго да правите ... ОДЛИЧНО, на крајот тоа е вашиот живот. Постојат луѓе кои можат да го користат за утилитарни маркетинг цели и слично (од моја перспектива тие луѓе ако го извлечат максимумот од тоа).
  Ризикот е кај најмладите кои додаваат и додаваат луѓе за кои вие дури и не знаете или верувате дека тие знаеле добро на лицето, преку ова значи дека има случаи на криминалци кои ги земаат потребните информации за киднапирања или станувате мета за фалење и не само што ГИ ПРИФАТИТЕ ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ, да видите дали и тие не се ажурирани и да составите лажен профил за кој сметате дека е одличен.
  Како и да е, постои ризик, но секој со својата ролна.

 40.   Урсула dijo

  Ахх, другиот проблем што може да ви го донесе страницата е што кога ќе ја напуштите куќата и барате работа, поради вашиот ОПШТЕСТВЕН профил, земајќи го ЛИКОР за да умре, тие одлучуваат да не ве вработуваат.
  Зошто ајде: зошто ќе губат време да ти се јават ако се сликаш себеси како незрел, а твоите пријатели се толку различни што пишуваш во твојот коментар: Имам сон и за неколку минути ми се допаѓаат дваесет коментари и втора рака .. бидејќи не мора да си генијалец за да го заклучиш очигледното ... кажи ми со кого се дружиш и ќе ти кажам кој си ... дури и ако во овој случај тоа е: Кажи ми кој имаш додадена и каква е твојата слика на профилот и ќе ти кажам дали те вработувам.

 41.   лдују dijo

  Лага е ако сакате можете да ги затворите публикациите ако сакате, бидејќи е бескорисно да ги зачувате, како и фотографиите XD

 42.   Азаел dijo

  Овој коментар им припаѓа на сите оние девојки од тато јагоди hdp ,, она што го сакаш «фејсбук» не е повеќе k обична виртуелна илузија создадена за да ја пополни празнината во твојот живот и k сакаш да бидеш во центарот на вниманието не ги лупи Фејсбук е веќе не е поркерија, тие губат време во виртуелно време кога би можеле да го живеат реалното
  Тоа е само уште еден чекор во таканаречената „мода“ (она што сите луѓе не можат да го мислат за себе, го следат)

 43.   Кандиа dijo

  Па, јас го користев Фејсбук веќе неколку години ... но ми се чини дека е доволно. Гледам дека светот се смени многу на полошо за оваа страница. Луѓето станаа многу површни, поставуваат фотографии од автомобили, патувања, среќен живот, се поправаат со фотошоп. и тие сакаат да покажат слика за совршен живот ПОДОБРО ОД ОТ ДРУГИТЕ ... прават пластични операции, мислам, работите се комплицирани. Добрите пријатели се изгубени на Фејсбук, пораките се глупави и се чини дека тоа е нешто што човештвото го контролира, таа желба да сака да се гледа како совршена. СВЕТОТ Е ПОДОБР КОГА НЕ ПОСТОИ ОВАА СТРАНИЦА ,,,, ПОМОЛКУ НЕВЕРОЈА, ПОМАЛКО КОЛОСТ, ЛУ PЕ ЗНАЕ ДОСТА ЗА ПРИЈАТЕЛИ И НЕ Е ПОТРЕБНО ДА ЗНАЕТЕ ПОВЕЕ.
  Затоа решив да го затворам, сакам вистински живот, сакам да излезам, да разговарам со вистински луѓе, да живеам. знаат многу малку за нив, и помалку се грижат за изгледот.

 44.   Dario dijo

  За Фавиолита најубавиот: Ситас а Сантијаго 4: 4. Што е шокантна глупост. „Оној што е пријател на светот се претставува непријател на Бога. Одвратна ароганција.

  Тој што е пријател на Бога е непријател на интелигенцијата, на културите, на еднаквоста и на природата, што е најчистата и најмудрата работа што постои.

  Од друга страна, Фејсбук е ѓубре, веќе знаеме.

 45.   Енди Цвз dijo

  Постојат xfavor Ако лицето е најдобро од сите социјални мрежи ниту твитер, ниту мсн ниту било која друга мрежа! сите недостатоци што тие велат тука можат да се контролираат и навистина да се провери FB! за да можат да видат дека навистина е најдобро!

 46.   мафијаш dijo

  за волја на Бога оставете ја драмата лицето е средство за комуникација ако не сакате вашите лични податоци да бидат обележани, тој само ги крие и повеќе не гледам толку многу проблеми на лицето е лошо, но во исто време е добро така Не го гледам од многу лошата страна дааааа тие само кријат лични податоци даааааааааа

 47.   мафијаш dijo

  За волја на Бога, запрете ја драмата, лицето е средство за комуникација ако не сакате вашите лични податоци да бидат венирани, тоа само ги крие и повеќе не гледам толку многу проблеми, лицето е лошо, но во исто време добро е затоа не гледам многу лошата страна дааааа тие само кријат лични податоци даааааааааа што мислат XD

 48.   Фејсбукеро dijo

  Лицето е многу добра алатка за комуникација, со далечни роднини и повторно да се сретне со пријатели кои не мислевте дека повторно ќе ги видите.

  Заштитата на приватноста е лесна, конфигурирајте ја вашата сметка така што одредени фотографии не можат да ги гледаат одредени луѓе, тоа е најмалку од тоа и не прифаќајте странци, ако им ПРИФАТИТЕ на сите барања за пријателство (добро, која будала?)

  Лошата работа на Фејсбук, е тоа што е потребно време, како го вложувате вашето време? во гледање фотографии, разговор и откривање озборувања ... ако ви се допаѓа тоа, продолжете, ако има и други поважни работи во вашиот живот, можете да ја ограничите употребата на Фејсбук, ако не можете (како сервер ) Деактивирај ја твојата сметка.

  Ами ми одзеде многу време на поважни работи што ги имам, ако имаш партнер не е многу препорачливо да се користат социјални мрежи, бидејќи од таму е средство за неверства ЕТЦ!.

  Подобро инвестирајте го вашето време во нешто друго, да излезете и да разговарате со вашите пријатели во реалниот живот, тоа е многу позабавно

 49.   Татјана dijo

  Ме пее да помине в лице за да разговара со мојата мара осеа маралоката на лицето мммм смешно не верувај дека е лошо затоа што е многу добро добро кул нема ништо лошо забавувај се момци
  уживајте во доброто, што е среќата на лицето, чувајте ја на таа добра сметка

 50.   Хилари dijo

  Фејсбук е од една страна јас, а од друга добра х тоа е тоа што ве советувам ако не сакате да ве клечат или дека сакате многу пати да размислувате за тоа :) :) :) :) :) :) :)

  ВОДИЧ ЗА ДОБРО !!!!!!!

 51.   orорје Енрике dijo

  Па, сè што рекоа не е сè затоа што има моменти еден на социјалните мрежи да добие мако и не постојат само оние што кажаа други затоа што поништување е опасност за секого и тие не зборуваат како драги