Некои прекинувачи на Nintendo престануваат да работат кога се поврзани со неофицијална пристаниште

Производителите на електроника, секогаш кога ќе пуштат нов производ, генерално тоа го прават придружени со голем број официјални додатоци, додатоци кои исто така се генерално екстремно скапи, принудувајќи ги корисниците да бараат поевтини алтернативи се додека се компатибилни.

Се чини дека Nintendo ја виде својата водечка конзола, Switch, Не ги продавав толку добро оригиналните додатоци и се обиде да постави решение за ова прашање со лансирање на многу специјално ажурирање, барем тоа е она што се чини дека имплицира проблем што некои Nintendo Switch го покажуваат откако го добија последното ажурирање.

Многумина се корисници кои тврдат дека по ажурирањето на Префрлете се на верзија 5.0, Ова престана да работи кога е поврзано со неофицијална база што е компатибилна со Nintendo, особено оние произведени од Nyko и FastSail. Како што можеме да прочитаме на Котаку, Nintendo се грижи за поправките без никаков проблем, бидејќи тие се под гаранција, но најсериозен проблем од сите е што ќе се изгуби напредокот зачуван во конзолата, срамота за сите оние корисници кои посветиле неколку часа на нивната омилена игра.

Бидејќи бројот на луѓе погодени од овој проблем се зголеми, компанијата започна со типично ажурирање во кое се решаваат мали грешки и се подобрува стабилноста на системот. Многу случајност. Ако конечно виновникот за овој проблем е ажурирањето, пред да се правите будала од себеси како што правите, требаше да изберете да ги лиценцирате, преку чип, сите компатибилни додатоци, на овој начин секогаш заработувате пари секогаш кога ќе продадете производ или додаток за вашиот уред без да започнете да ги заменувате конзолите како утре да нема.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.