Некои слики од новиот Huawei Mate 9 се филтрираат

huawei-mate-9-1

Новиот Huawei mate 9 повторно се гледа на мрежата и овој пат тоа се фотографиите на еден од оние уреди што ги сакаат најсложените корисници за нивната вредност за парите. Месецот на официјални презентации е приближен и со тропањето на вратата од IFA од Берлин, производителите се подготвуваат да го отворат патот за да ги покажат своите нови производи и ова е синоним за протекување, гласини и разни спецификации. Денес на масата имаме фотографија од Huawei Mate 9, која ако сè оди според планот, тоа ќе биде претставено помеѓу 2 и 7 септември во Германија.

Во моментов нема точен датум, затоа не потврдуваме дека ќе биде прикажан за време на овој голем настан, но можеби е добра прилика за тоа. Во секој случај, кинеската фирма е подготвена да ја подобри претходната верзија на уредот и ќе ја има двојна камера од 12 мегапиксели што можеме да го видиме и во други модели на фирмата како што се предниот дел на Huawei P9 и 8 MP за добро селфи.

Сето ова заедно со 5,9-инчниот FullHD екран, процесорот Kirin 970/960, 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија. Во секој случај, протекувањето на информации за овој нов уред нè тера да мислиме дека наскоро ќе биде претставен во општеството, а потоа ќе видиме какво прифаќање има меѓу бројот на терминали што денес треба да ги избереме. Клучните податоци денес за многу корисници (не сите очигледно) се дека тие додаваат добра камера за квалитетно фотографирање и нејзината цена да не се покачи превисокоАко го направите ова правилно, успехот може да биде сигурен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.