За неколку часа Xiaomi го решава проблемот со ажурирањето на Mi A1

двојна камера на Xiaomi Mi A1

Вистината е дека е ценето што кинеската компанија ги доби батериите со овој проблем и за само неколку часа од повлекувањето на ажурирањето заради неколку проблеми со Верзија на Android 8.0 Oreo, сега е повторно достапен за секого и со додадено решение.

Безбедносната лепенка пристигнува на време за да го реши дефектот што го остави терминалот прилично нестабилен во неговото нормално работење, со некои дефекти во форма на намалувања на повиците, со голема потрошувачка на батерија кога порано не беше така, Неуспеси на поврзувањето со Bluetooth и слично. 

Xiaomi My A1

Не можеме да се жалиме на корисниците на овие уреди бидејќи заедно терминалите на Гугл први ја примија оваа верзија на оперативниот систем Андроид, нешто што не можат да го кажат сите терминали. Но, се разбира, добивањето на најновата верзија на системот, така што телефонот е тотално нестабилен, не е добра вест.. Извештаите за грешки не чекаа и неколку часа по лансирањето на оваа најнова верзија пристигнаа и првите поплаки.

Во оваа смисла, покрај поправените грешки предизвикани од новата верзија, лепенката именувана од фирмата OPR1.170623.026.8.1.10 се чини дека решава прекумерна потрошувачка на батерија и неочекувани рестартирања што некои корисници се расправаа. Во секој случај, важно е да имаме веќе достапно преземање на лепенката, па доколку сте еден од корисниците на овој Xiaomi, проверете ги поставките затоа што треба да го имате на располагање ажурирањето. Ова може да потрае во некои случаи, но нема да трае долго.

Големината за оние кои немаат инсталирано никаква верзија Oreo на Xiaomi е 1.1 GB и во случај да треба да инсталирате само ажурирањето на лепенката не достигнува 90 MB. Навистина се надеваме дека проблемот е решен, па кажете ни дали сте корисник на овој Mi A1.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.