Stranger Things 2: „Ништо нема да биде како порано ... Ништо“

Тоа е колку збунувачки, интригирачки и застрашувачки втората сезона од странец нешта, еден од најголемите хитови на Нетфликс кој веќе има датум на објавување. Beе биде следниот Октомври 27 кога ќе можеме да започнеме да јадеме во ригорозно прејадување гледајќи ги прогонувачките авантури на Вил и неговите мали пријатели Мајк, Лукас, Дастин и, се разбира, Единаесетмина.

странец нешта е потврдено како еден од најголемите хитови на видео платформата за стриминг Нетфликс. Поставено во осумдесеттите години, ова серија на половина пат меѓу хоророт, научната фантастика и романите за возрасни, се натпреваруваат за Еми на најдобра драмска серија од 2017 година, каде што ќе ги видите лицата со вакви релевантни наслови како „Westworld“ или веќе воспоставената „Куќа на карти“.

Темнината ќе опкружи сè

Првиот трејлер од втората сезона на странец нешта започнува скоро како што започна премиерата на оваа серија, со групата пријатели-протагонисти кои играа игра од митската игра „Змејската лента“. На половина пат низ играта, Вил слуша нешто, сепак, веќе е доцна, сите тие исчезнаа и темнината повторно го опкружува. „Го почувствував тоа, насекаде“, признава подоцна плачејќи и на својата мајка. Застрашувачката Демогоргон Не исчезна, а она што претстои ветува дека ќе биде многу пострашно од она што го искусивме во текот на првите осум епизоди.

Вил Бајер успеа да се врати од „Другата страна“, оној вид паралелен универзум во кој владеат појавата и празнината. Но Тој не е безбеден, ниту тој, ниту некој од колкумина го опкружуваат. Дали се сеќавате на последната сцена пред огледалото во бањата?

Еднаш, чија актерка е номинирана и за Еми 2017, исто така, ќе има голема улога во текот на втората сезона на странец нешта. На крајот на краиштата, таа ја отвори вратата што ги поврзува двата универзуми, таа е точката на поврзување со другата страна.

Мистерии, чудни појави, темнина и терор, многу терор, ќе продолжат да ги прогонуваат жителите на Хокинс, мало гратче лоцирано во државата Индијана во 1984 година. Една единствена фраза, од неколкуте слушнати во приколката, нè повикува на сметајте дека, ако не паднат жртва на сопствениот успех, креаторите на оваа серија имаат нешто уште подобро подготвено за нас: „Никогаш нема да биде ништо како порано ... Ништо“. Ако сè уште не сте ја виделе оваа приколка, сега е време.

https://youtu.be/IqY18njBfiE


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->