Генератор за подароци

рулет преку Интернет за натпревари

Барате страница за да направите подароци? Дали некогаш сте посакале да побегнете и да немате мали парчиња хартија при рака? Оваа и неколку други ситуации може да ни се случат во секој момент, овие „мали парчиња хартија“ се основните елементи каде што ќе треба да ги поставиме имињата на различните луѓе кои можат да учествуваат во томбола за да освојат награда.

За овој тип на случај препорачуваме да користите интересна веб-апликација, која има име на Flucky и која наместо мали лепливи белешки, ќе користите неколку шарени етикети каде ќе треба да го напишеме името на учесниците на ждрепката. На крајот тоа е а генератор за подароци со кои можеме многу лесно и брзо да нацртаме име.

Како да организирате нерешено со онлајн рулет во Факи

Прво треба да се насочите кон Официјалната веб-страница на Факи, наоѓајќи ве во прва инстанца со целосно чист интерфејс. Кон горната десна страна на прозорецот на прелистувачот, ќе најдете мал звучник, кој може да го исклучите ако музиката во позадина ве стреси. Покрај оваа икона има уште една мала во форма на „јас“, која се обидува да даде некои информации за тоа како треба да работите со оваа мала алатка, нешто што нема да биде потребно бидејќи ние ќе се грижиме за тоа во овој момент .

На дното на екранот за добредојде има мало копче кое вели «почеток«, Што мора да притиснете, така што играта ќе започне таму и таму.

Факи, генератор на наградни игри

Со притискање на ова мало копче, Flucky интерфејсот во прозорецот на прелистувачот ќе се смени малку, бидејќи страничната лента автоматски ќе се додаде на левата страна. Таму ќе најдете мало поле со пораката «Додади некој» (иако на англиски) придружено со црвено копче со знак „+“. Тука мора да го внесете името на секој од учесниците и потоа да го притиснете копчето „Внесете“ или едноставно да го изберете црвеното копче (со знакот „+“)

Среќен, да се направи развод на име

Веднаш името што сте го поставиле ќе се појави на дното на истата странична лента, но со одредена боја. На десната страна, наместо тоа, ќе се појави круг, кој всушност ќе се појави малиот виртуелен рулет. Можете да додадете онолку имиња колку што сакате во лентата од левата страна, во зависност од бројот на учесници што ќе бидат дел од ова извлекување со виртуелен рулет.

Под претпоставка дека сте додале околу 10 имиња, сите тие ќе се појават лево над полето со одредена боја; на десната страна наместо тоа, (кружниот) рулет ќе се појави поделен на 10 делови, секој има различна боја. Овој дел од играта е многу лесен за идентификување, бидејќи секоја боја што се наоѓа на тркалото ќе припаѓа на секое име што се наоѓа на левата странична лента.

Среќен, страница за правење сотеоа

Откако ќе ги дефиниравме имињата на сите учесници, сега ќе треба да го избереме само копчето на дното што вели «Go«, Значи, лентата со имињата ќе исчезне за момент. Во тој момент ќе се појави рака што ќе се обиде да го врти ова тркало.

Како да сме пред вистински рулет, мора да почекаме овој виртуелен што му припаѓа на Флаки да застане на одредена боја; кога ова ќе се случи на средина од прозорецот ќе се појави името на победникот, исто што ќе припаѓа на бојата каде што застана овој рулет.

Среќен да се направи развод на Интернет

Flucky е интересна веб-апликација што би можеле да ја користиме во слободни моменти со пријателите и семејството, да можеме да доделиме секаков вид на предмет што го имаме при рака, па дури и, направете го овој рулет оној што одлучува кој ќе изврши некакво каење. Благодарение на фактот дека оваа веб-апликација зависи исклучиво од Интернет прелистувач, можеме да ја извршуваме на секаков вид платформа, односно на Виндоус, Линукс или Мек.

 Како и зошто да се направи развод на име

Во времето на спроведување на томбола, во зависност од нејзината важност, веројатно е дека најдоброто што можеме да го направиме е да користиме апликација или веб-услуга што ќе ни овозможи да го спроведеме овој тип на томбола по случаен избор, без да мора да прибегнуваме кон лизгањата во кутијата со имињата на учесниците и полномошното трпи некои други обвиненија тонго.

Подароците станаа одлична алатка кога сакаме да се направиме познати на социјалните мрежи, особено кога само што создадовме бизнис и сакаме да започнеме со финализирање на нашите клиенти. Покрај тоа, видливоста кај нашите следбеници ќе се зголеми како што извршуваме томбола, бидејќи едно од скоро задолжителните услови што мора да го додадеме е да се споделува на сите социјални мрежи на корисникот, така што нашата компанија или деловна активност ќе достигне максимален број луѓе можно.

За среќа на Интернет можеме да најдеме голем број на апликации и услуги кои ни овозможуваат да ги извршуваме. Како општо правило, работата на сите нив е многу едноставна, бидејќи во зависност од видот што го избираме, само треба внесете ги имињата на сите вклучени лица за да започне ждрепката.

Страници што треба да се прават подароци

Нацртај2

Направете рафтови преку Интернет со Sortea2

Нацртај2 ни овозможува да го внесеме бројот на учесници што ќе бидат дел од томболата заедно со бројот на награди што сакаме да ги играме. На пример, ако сакаме да играме три награди меѓу 10 лица, апликацијата ќе ни ги покаже само имињата на единствените три лица кои имале среќа да ги освојат. Може споделете ги резултатите преку Фејсбук, WhatsApp или да ги објавиме на нашата веб-страница преку HTML кодот што ни ги дава резултатите. Овој вид на сечење е бесплатен. Доколку сакаме да понудиме транспарентност при извлекувањето, Sortea2 ни ја нуди и таа опција за 2,99 евра.

Рандориум

Оваа веб-страница е таа што ги нуди најдобрите и повеќето опции при спроведување на томбола. Во Рандориум можеме да извршиме наградни игри по пошта, по список на учесници, по тимови или по опсег на броеви. Секоја од томболите ни овозможува да додадеме слика за да ја персонализираме, бројот на учесници, минималниот број на учесници и бројот на цени што треба да ги дистрибуираме. Исто така, мора да додадеме максимален опис на 400 букви од она што го правиме, заедно со основите на истото и датумот на кој ќе се одржи.

Ние исто така можеме да го одредиме денот и времето кога ќе се одржи ждрепката. Откако ќе ги додадеме сите податоци што одговараат на извлекувањето што ќе ги извршиме, кликнете на објавувањето на извлекувањето. Веб-страницата ќе ни покаже HTML код што треба да го вклучиме на нашата веб-страница. Ние исто така можеме споделете го преку социјалните медиуми за луѓето да можат да учествуваат.

Фрли го на среќа

подароци на Интернет

Оваа страница ни овозможува да спроведеме едноставна томбола, со имиња на учесници, да организираме турнир со награди, да фрлиме паричка за да видиме кој е победник, да земеме картичка, да свртиме коцки ... Меѓу опциите за томбола што ги ни нуди Фрли го на среќа, можеме да поставиме да биде приватно, помеѓу учесниците кои се пред компјутерот или ок објавете го на нашата страница на Фејсбук. Иако е точно дека опциите за изведување на томболите се многу разновидни, и естетиката и резултатите што ни ги нуди се прилично блиску еден до друг.

Socialtools

Оваа алатка е уште една од најцелосните што можеме да ја најдеме на Интернет, бидејќи ни овозможува да креираме натпревари за видеа, фотографии, приказни, како и да ни дозволува интегрирајте ги на Твитер, Фејсбук и Вимео меѓу другите. Социталтолс Бесплатно е ако немате повеќе од 300 следбеници, па затоа е идеална алатка доколку сакаме да го направиме нашиот бренд познат и да добиеме голем број следбеници.

Agorapulse

Agorapulse е најдобрата алатка што можеме да ја најдеме за да ја промовираме употребата на нашите социјални мрежи преку создавање рафлови и натпревари. Оваа услуга ни нуди статистика во реално време Покрај тоа што ни овозможи да ги споделуваме резултатите во реално време со слични дарови за да го провериме влијанието што тие го имаат во секое време. Функциите достапни за спроведување на наградни игри на Фејсбук и Твитер имаат многу прифатливи цени, така што можеме да започнеме да ги користиме без да мора да вложуваме голема сума пари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маркос Курио dijo

  Навистина ми се допадна, тоа е само тоа што го барам, но кога ќе дадам РЕСТАРТ сè е избришано и морам да започнам од нула, не можам да продолжам да играм ... Дали имате препораки? или рулет за преземање или спроведување во код? Благодарам

 2.   Милеад dijo

  Се согласувам со претходниот коментар. Сè додека некој не го разјасни, има САМО ЕДНА УПОТРЕБА. Потоа, со притискање на Рестартирај, сè се расчистува и започнува одново. Штета што не дава повеќе опции за извлекување.

 3.   Фелипе dijo

  каде што пишува „сподели“, мора да ја копирате целата URL и да ја залепите во прелистувачот и ќе се појави како што е, за да започнете нов подарок, успех

 4.   Пилар dijo

  Здраво, сакам да знам каков максимален број учесници поддржува Флуки. Goingе направам подарок на Фејсбук и не знам колку луѓе ќе учествуваат. Благодарам