NES Classic Mini достигнува еден и пол милиони продадени единици и покрај недостатокот на залиха

Ново класично мини

Nintendo денес е една од оние компании што успеваат да се провлечат во најистакнатите наслови на која било веб-страница или весник. И, тоа е дека јапонската компанија дава многу да се зборува во последно време, за лансирањето на Super Mario Run, за официјалното претставување на новиот Nintendo Switch или за нејзиниот поглед на своето славно минато со NES класичен мини.

За оние кои не го знаат тоа, тоа е минијатурна верзија на оригиналниот NES, што за многумина беше првата конзола што можевме да ја играме со часови. Неговата цена е една од нејзините одлични атракции бидејќи може да се набави за 59.99 евра, иако недостатокот на залихи е многу комплициран за да може да се набави по таа цена. Продажбата, според „Нинтендо“, и покрај сите жалења веќе изнесува еден и пол милион продадени единици.

Овој NES Classic Mini доаѓа со 30 инсталирани игри, меѓу кои се и; Легендата за Зелда Зелда II: Авантурата на линкот, Кид Икарус, Пак-Ман, Мега Ман 2, Супер Марио Брос, Галага или Кастлванија, иако веќе видовме како некои корисници можеа да стават повеќе игри во неа, запознавање со комплетниот каталог на оваа конзола што надмина 700 игри.

Се чини дека Nintendo оди навистина добро со ова враќање во минатото што го направи, иако лби можел да одиме уште подобро ако тој планираше успех каков што тој имаше и ќе ризикуваше да се изнесат многу повеќе единици на NES Classic Mini на пазарот.

Ако чекате да набавите еден, бидете многу внимателни кон Амазон каде од време на време излегуваат нови акции, што за жал обично не трае долго.

Дали сте еден од повеќе од милион корисници кои веќе уживаат во своите NES Classic Mini?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.