Нетфликс дистрибуира препорачани марки за производи и победи на телевизорите LG

Нетфликс е наш совршен придружник за мртво време, колку часови забава ни овозможи преку своите фантастични серии и филмови. Сепак, на Нетфликс му треба и негов совршен придружник, и во овој случај тој е добар 4K телевизор со HDR функции, сите компатибилни со природните апликации на екстремно одлична апликација за содржина видео-по-барање Добро Нетфликс одлучи да ги дистрибуира своите поштенски марки на препорачани производи и повторно телевизорите на LG се совршени (според Нетфликс) за да ги придружуваат вашите моменти на серија. И дали е дека добар панел може да направи серија вредна повеќе од доволно, а LG работи со висококвалитетни телевизии веќе подолго време.

И ова се изјавите што ги остави LG за да ги задоволи колегите од Netflix.

„Многу сме горди што Нетфликс повторно го препорачува нашиот опсег за 2017 UHD HDR“ рече Брајан Квон, претседател на компанијата за домашна забава LG. „Ова признание нè тера да продолжиме да им нудиме на нашите потрошувачи побрз пристап до 4K HDR содржина.и дека тие можат да продолжат да уживаат во одлично искуство во гледањето "

На ист начин како што „Нетфликс“ смета дека е соодветно да им го вратат комплиментот на своите колеги.

„LG е водечка компанија во понудата на пристап до Netflix и одлични перформанси на своите паметни телевизори“ рече Скот Мирер, потпретседател на еко-системот на партнери за уреди во Нетфликс. „Е.l Нетфликс препорача ТВ-печат во опсегот на LG за 2017 година тоа е уште еден пример за неговото лидерство и им нуди на нашите корисници уште подобро искуство со Нетфликс “

Главната предност на LG телевизорите од 2017 година е што тие ќе ја имаат платформата webOS 3.5, така што ќе можат да се пофалат дека се едни од најпаметните и најатрактивните на пазарот во однос на софтверот. Слично на тоа, HDR технологијата и лтој 4K резолуции ќе ви овозможи да ги добиете сите перформанси што сте способни да ги замислите од вашата серија. Затоа, не треба да ги пропуштате нашите месечни резимеа на содржините што ќе бидат прикажани на Нетфликс, како што добро знаете, доаѓа април, така што воопшто нема да имаме цела компилација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родриго Хередија dijo

    Претпочитам еден со Android TV.

<--seedtag -->