Ви ги донесуваме изданијата на Нетфликс во јули 2017 година (исто така HBO и Movistar +)

Тука сме уште еднаш за да ви го донесеме најдоброто од најдобрите во аудиовизуелниот стриминг. Нетфликс како провајдер постојано го ажурира каталогот да ни понудат добра содржина, или барем во повеќе разновидност, затоа мора да ги направиме овие упатства што ќе ви помогнат за да не пропуштите апсолутно ништо од тоа што ќе биде објавено. И бидејќи знаеме дека сте добар lубител на Нетфликс (нема да ви кажеме дека не сме), ние ви го донесуваме најдоброто.

Како што добро знаете, Јуни го нема и време е да ажурирате дел од каталогот со нови серии, филмови и документарни филмови на Нетфликс во јули 2017 година. Обрнете внимание и забележете, бидејќи сме сигурни дека нема да сакате да пропуштите ниту еден од овие бомбашки напади што ви ги подготвивме.

Differentе откриеме во различни делови сè што ни подготви Нетфликс во јули, разликувајќи серии, филмови, документарни филмови и детски содржини, па искористете го максимумот од нашиот индекс директно во делот што предизвикува најголем интерес, како овој ќе можете да најдете на најлесен и најбрз начин нешто што одговара на вашите интереси.

Нетфликс во јули 2017 година

Серија Нетфликс во јули 2017 година

Подолу ви ја оставаме комплетната листа, но ќе погледнеме што изгледа најинтересно. Започнуваме со Бејтс Мотел, серијата што ја раскажува прекулата на Психо (филмот на Алфред Хичкок) достигнува петта сезона, добра алтернатива за трилерите и psychologicalубителите на психолошкиот хорор. Од друга страна, сонот на многу гејмери ​​исто така се оствари, Castlevania конечно ја добива својата серија што ќе излезе на 7 јули и која ја води самиот Нетфликс, претходникот на овој фантастичен проект.

Нетфликс понуди повеќе премиери на оригинални серии како на пр Озарк и пријателите од колеџ Од кои, квалитетот на содржината ќе треба да се анализира неделно.

 • Бејтс Мотел - 5-та сезона од 1 јули
 • Еден удар човек - Премиера на 1 јули
 • Ел Чема - Премиера на 1 јули
 • Нова девојка - 5-та сезона од 1 јули
 • Пулсирања - Премиера од 1 јули
 • Castlevania - Премиера на 7 јули
 • Последното Кралство - 2-та сезона од 7 јули
 • Деграси: Следна класа - 4-та сезона од 7 јули
 • Shadowhunters - Сезона 2Б од 11 јули (тие ќе емитуваат неделна епизода)
 • Пријатели од колеџ - Премиера на 14 јули
 • Regin - Премиера на 16 јули
 • Стрелец - Сезона 2 од 19 јули (тие ќе емитуваат неделна епизода)
 • Ozark - Премиера на 21 јули

Филмови на Нетфликс во јули 2017 година

Ниту филмовите не заостануваат, имаме одлични премиери како Straight Outta Compton кој раскажува за почетоците на најинтересниот уличен рап во Соединетите Држави со помош на д-р Дре, меѓу другите, многу препорачан за loversубителите на музиката воопшто. Од друга страна, има изненадување во универзумот на Војна на Starвездите, навистина The Force Awakens конечно пристигнува на Нетфликс ... дали ќе го пропуштите? Тој е еден од најинтересните филмови во серијалот што го видовме, а ние силно го препорачуваме. Останатите филмови можеби не звучат толку интересно, но тие можат да ви го спасат летното попладне:

 • Хит на талент
 • Исчезнувањето на Елеонор Ригби
 • Воз до Бусан
 • Повик на херои
 • Организиран криминал
 • Стрејт Аута Комптон - 4 за јули
 • Земи ме - 8 за јули
 • Паркот Јура - 9 за јули
 • Глад за моќ - 11 за јули
 • Долу до коските - 14 за јули
 • Возот Д - 15 за јули
 • Војна на Starвездите: Силата се буди - 19 за јули
 • Згоден ѓавол - 20 за јули
 • Небото е за Реал - 24 за јули
 • Неверојатната essесика Jamesејмс - 28 за јули

Документарни филмови на Нетфликс во јули 2017 година

Тоа веќе го знаете Нетфликс има место и за оние кои сакаат да бидат што покултурни, ова е содржината во документарните филмови што пристигнува на Нетфликс во јули 2017 година.

 • Мани
 • Стандардите - 4 за јули
 • Дизни Природа - 4 за јули
 • En пребарување корали - 14 за јули
 • Адити Митал - 14 за јули
 • Последна шанса U (T2) - 21 јули
 • Dерки на судбината - 28 јули

Детска содржина на Нетфликс во јули 2017 година

 • Злонамерен
 • Филмот Детски Боб
 • Луна Петунија - 2 сезона
 • Бади Тандерструк - 14 за јули
 • Најлошата вештерка - 21 за јули

HBO во јули 2017 година

Серија HBO во јули 2017 година

Треба да застанеме тука за да коментираме што е навистина важно, не зборуваме за ништо друго освен пристигнувањето на Игра на тронови во зори во понеделник, 17 јули до малите екрани на нашиот дом. Едвај чекаме да ја видиме претпоследната сезона на една од најдобрите серии на сите времиња, а знаете дека сте и вие. За оние кои немаат претплата на Movistar + може да стане интересна атракција да ги контрастираат услугите на HBO, немаме ни најмало сомневање. Но, „Игра на тронови“ не доаѓа сам овој јули, ќе ги видиме останатите премиери.

 • Игра на тронови - Сезона 7 - понеделник, 17 јули во ВОС
 • Снежни врнежи - Премиера на 6 јули
 • Несигурно - Премиера на 24 јули
 • Балери - Сезона 3 на 24 јули
 • Соба 104 - Премиера на 29 јули

HBO Movies во јули 2017 година

Киното добива простор и на HBO за месец јули, да видиме што ќе ни понуди. Toе ја истакнеме модерната верзија на Robocop објавена во 2014 година, иако можеби најинтересно е доаѓањето на првите три филма од сагата „Трансформери“. Вистината е дека HBO продолжува да се обидува, но воопшто не се истакнува по своите новини во однос на кино.

 • Инфилтратори на час
 • 27 фустани
 • Carrie
 • Сакам да бидам супер славна
 • Господар и командант: Другата страна на светот
 • Робокоп
 • трансформатори
 • Трансформери: Одмазда на паднатите
 • Трансформатори: Темно на Месечината
 • Магијата Мајк XXL - 9 јули
 • Преобразена рута - 9 јули
 • Придружбата - 16 јули
 • Бесилка - 30 јули

Детска содржина на HBO јули 2017 година

За најмалите имаме и нови пристигнувања на HBO Шпанија, без сомнение мора да преземеме Ранк и пронајдокот на Хуго, две реномирани анимирани приказни што можат да ги забавуваат најмалите во куќата кога не се на плажа или во базен. Дефинитивно Овој месец тимот на HBO Spain донесе добра детска содржина, и препорачуваме да не го пропуштите.

 • Rango
 • Изум на Уго
 • Злонамерен
 • Тинкербел и легендата за astверот
 • Регална академија

Movistar + во јули 2017 година

Кино Мовистар + кино во јули 2017 година

Меѓу киното што пристигнува на „Мовистар +“ во јули 2017 година, не можеме да истакнеме премногу, во секој случај Вилавичиоза де ал Ладо, шпанската комедија што пристигнува во „Мовистар +“ на 7 јули. Од друга страна, се чини дека јули не бил омилениот месец на Мовистар за да се појави киното, неговиот најрешителен аспект.

 • Нафтена маска - 1 јули во 22:00 часот.
 • Лондонски пат - 5 јули во 22:00 часот.
 • Ви Villaавициоза соседна врата - 7 јули во 22:00 часот.
 • Loveубовната вештерка - 7 јули во 22:30 часот.
 • Ние иднината - 12 јули во 22:00 часот.
 • Бен-Хур - 14 јули во 22:00 часот.
 • Штркови - 21 јули во 22:00 часот.
 • Ноќни животни - 22 јули во 22:00 часот.
 • Слугинката - 26 јули во 22:00 часот.
 • Домот на Мис Перегрин за чудни деца - 28 јули во 22:00 часот.
 • Команчерија - 29 јули во 22:00 часот.

Серија Movistar + во јули 2017 година

Резултат на слика за игра на тронови t7 мовистар

Очигледно тука правиме уште една станица бидејќи зимата е близу. „Игра на тронови“ пристигнува во „Мовистар +“ на 17 јули во 03:00 часот наутро во најригорозниот директен режим, истовремена премиера на Соединетите Американски Држави и понуда на ВОС. Истата епизода ќе се повтори во понеделник на 17 часот и 23 минути за оние кои не биле во можност да уживаат во неа во зори, иако јас нема да бидам тој што може да чека толку долго.

 • Code Black - Сезона 2 - 5 јули во 23:30 часот
 • Игра на тронови - Сезона 7

Документарни филмови Movistar + во јули 2017 година

Друга дупка за оние кои сакаат да култивираат, документарци добри што ни ги нуди Movistar + за да можете да пиете додека стекнувате нови знаења.

 • Мојот живот меѓу мравките - 17 јули
 • Последната авантура на гулабот - 4 јули
 • Историја на комедијата - 11 јули
 • Theубопитниот случај на Советската агенција за рекламирање - 3 јули

Споредба на цени

Netflix Тој е најевтин во зависност од содржината што ја нуди:

 • Еден корисник со квалитет на SD: 7,99 €
 • Два симултани корисници HD квалитет: 7,99 €
 • Четири истовремени корисници во 4K квалитет: 11,99 €

HBO нуди А. еднократен надоместок од 7,99 евра месечно, со класични профили на претплатници или „Семејство“ со содржина наменета за деца. Сепак, корисниците кои имаат договор со 300 MB влакна од Водафон, тие ќе уживаат бесплатно во две години HBO.

Во случај на Мовистар + Постојат многу алтернативи, но главно ќе треба да избереме помеѓу додавање на околу 10 евра месечно ако сакаме кино и 7 евра месечно ако сакаме серии. Освен сето ова, ќе го имаме и вашиот телевизиски пакет кој ќе има свои канали во живо како # 0 со ексклузивна содржина. Најдобар начин за изнајмување телевизиски пакети Movistar + е да ги комбинирате со влакна и мобилни понуди што ги намалуваат трошоците. На кратко, ако сакате само серии и филмови, Нетфликс е сепак понудата со најдобар квалитет / цена, барем додека наскоро сè уште се шпекулира за можноста за зголемување на цените на претплатата. Ние секогаш ќе ве информираме во Актуалидад гаџет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->