Не заборавајте, имате само време до петок да се надоградите на Виндоус 10 бесплатно

Windows 10

Следниот петок ќе биде година откако Мајкрософт официјално го претстави новиот Windows 10, што во моментов е успех, со повеќе од 300 милиони корисници ширум светот. Исто така, истиот ден ќе заврши можноста што компанијата со седиште во Редмонд им даде на корисниците со лиценца за Виндоус 7 или Виндоус 8.1 бесплатно да ја надградат новата верзија на оперативниот систем Виндоус.

Така остануваат само уште неколку дена да се надополни бесплатно на Виндоус 10. Почнувајќи од следниот петок, веќе нема да може да се ажурира бесплатно и за да го искористиме новиот софтвер, ќе мора да одиме кај благајната и да платиме значителна сума пари.

Иако многумина од нас мислеа дека Мајкрософт ќе го продолжи периодот за ажурирање на Виндоус 10 бесплатно, се чини дека тоа нема да се случи и тоа е дека на нивната веб-страница имаат поставено одбројување што сугерира дека нема да видиме продолжување на терминот за извршување на ажурирањето. За сето ова, ако сè уште не сте го инсталирале новиот Виндоус и сте во групата на корисници кои можат да го сторат тоа бесплатно, треба веднаш да го ажурирате уредот.

Секогаш можете да резервирате законска лиценца за Windows 10 за да ја инсталирате подоцна, но искрено и по многуте тестови на кои ги подложивме новите Виндоус, ова е една од најдобрите верзии на Виндоус што се појавија на пазарот и без сомнение нашата препорака е да ја инсталирате сега, бесплатно и без размислување двапати.

Дали веќе го надградивте вашиот компјутер на Виндоус 10?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.