Она што не можете да го пропуштите на Нетфликс овој Божиќ

 

Божиќ 2017 на Нетфликс

Божиќ е многу близу. И со тоа можеме да уживаме неколку дена со семејството без да мораме да стануваме рано за да одиме на работа. Тоа е да се каже, Можеме да уживаме во филмови и серии навечер без да се грижиме во кое време ќе легнеме. Покрај тоа, искористувајќи го фактот дека тие се многу познати датуми, време е да се прибегне кон содржина за целата публика.

Нетфликс е една од излозите со најголеми алтернативи ни дава во оваа смисла. И, како што добро знаете, секој месец додаваат нови содржини за уживање. И овој декември ќе се фокусираме на доаѓањето на Дедо Мраз. Затоа подгответе пенкало и хартија за да не оставите ништо во мастилото. Почнуваме.

Најдобра серија за уживање овој Божиќ

Темна серија Нетфликс Божиќ 2017 година

Нетфликс има големо тврдење во серијата. Фрлете го каталог составен од двете серии на сите времиња и свои серии (Stranger Things е добар пример). И, ако ви се допадна оваа серија поради тој воздух во осумдесеттите, дајте шанса на една од премиерите овој декември: Темно, германска продукција во која веќе можете да уживате во првата сезона и дека Нетфликс потврди втора сезона.

Е имате и на располагање втората сезона на шпанската продукција „Лас Чикас дел Кабел“ чија премиера е истиот ден на 25 декември. Но, не заборавам да препорачам две додатоци за овој месец што ќе им се допаднат на loversубителите на аниме: Самурај Шампло и Каубој Бебуп. Сега, ние исто така сакаме да ви оставиме некои други препораки за да уживате во сериите за време на овие зимски одмори.

Династија -оригинален Нетфликс- 7 декември
Пепел и ѓавол мртов - оригинален Нетфликс (S1 и S2) - 11 декември
Круната (Т2) -оригинален Нетфликс- 8 декември
Портокаловата е новата црна (S4) - оригинал на Нетфликс - 18 декември
Недостасува -оригиналниот Нетфликс- 18 декември
Самурај Шамплу —2004— 1 декември
Каубојски Beboop -1998- 1 декември
Ел Чапо -оригинален Нетфликс- 18 декември
Пелин - оригинален Нетфликс - 18 декември
Падот -2013- 1 декември

Најдобри филмови за уживање овој Божиќ

Секако, Нетфликс се обложува и на играни филмови. И овој декември имате состанок со популарниот Вил Смит и деби на стриминг платформата. Тој тоа го прави со насловот „Светло“ кој ќе биде достапен од 22 декември. Сега, овој пат би сакал да дадам две лични препораки. Првиот е за Марвел универзумот со наслов „Капетан Америка: Граѓанска војна“ (2016) кој беше додаден во каталогот на Нетфликс на 14 декември. И втората алтернатива што тој сака да ве советува е дело на Шпанецот Педро Алмодовар: „Кожата во која живеам“ (2011). Сепак, тука нема сè во овој дел. И, имаме повеќе предлози за уживање во овие денови:

Лавиринт на Пан -2006- 18 декември
Ескобар, изгубен рај -2014- 14 декември
Светлата -оригинален Нетфликс- 22 декември
Вистината боли -2015- 9 декември
Сиракот -2009- 4 декември
Ана Каренина -2012- 1 декември
Ellелија 211 -2009- 1 декември
Алатристе -2006- 1 декември
Во срцето на морето -2015- 4 декември
Избраните -2013- 6 декември
Шпиони од рајот -2015- 7 декември
Лошо образование -2004- 18 декември
Нема да има мир за злите - 2011 - 18 декември

Божиќно-тематска содржина на Нетфликс

Гринч Божиќ 2017 Нетфликс

Theвездите на месецот не може да изостанат. Токму тие филмови со заедничка тема: Божиќ. Време е да се собереме заедно со целото семејство, да направиме сад со пуканки, да се склопиме на каучот и да уживаме. Во овој случај, јас ќе препорачам два наслови што не можат да изостанат на овие датуми: „Гринч“ (2000) со Jimим Кери во главната улога и за сите оние кои се малку „Хејтнери“ на Божиќ. И второто е забавно „Луд Божиќ“ (2000) со Тим Ален и ieејми Ли Кертис. Но, пазете се, бидејќи препораките продолжуваат:

Божиќен принц -оригинален Нетфликс- 17 ноември
Божиќ на патот -оригинален Нетфликс- 9 декември
Духовите на Божиќ -2015- 3 декември 2016 година
Татко во неволја - 1996 година - 1 декември
Крампус, проклет Божиќ -2015- 27 август
Не можете да се борите против Божиќ -2017- 17 ноември

Детски содржини на Нетфликс за Божиќ

Лило бод Божиќ 2017 Нетфликс

Конечно, не можеме да го заборавиме најмалото од домот. Тие се оние кои најмногу уживаат во овие празници со семејството, подароците што Дедо Мраз ги остава на елката или, ако имате среќа, во огништето. И за нив Нетфликс има и неколку раскази подготвени за уживање на Божиќ. Мојата препорака за овие денови е две: продукцијата на Дизни „Лило и бод“ (2002), достапно од 1 декември. Како и „Неверојатните“ (Пиксар 2004). Но, еве ја комплетната листа на она во што можат да уживаат малите во декември:

Балто, легендата за ескимското куче -1995- 1 декември
Хоп -2011- 1 декември
Тролови, празници -2017- 6 декември
Сладок дом Сладок Божиќ -оригинален Нетфликс- 4 декември
Остров чудовиште -2017- 1 декември
Trollhunters -оригинален Нетфликс- 18 декември
Божиќ со StoryBoats (ТВ ​​серија) -оригинален Нетфликс- 4 декември
ЛЕГО: Пријатели (ТВ серија) -2014- 6 декември

Надоместоци на Нетфликс

нетфликс стапки Божиќ декември 2017 година

Конечно, би сакале да ви ги кажеме цените на цените што ги имате на располагање за да уживате во Нетфликс каде сакате: компјутер, мобилен, таблет, телевизија, мултимедијален плеер итн. А цените ажурирани до декември 2017 година се следниве:

  • Основен план: 7,99 евра месечно (содржина во SD квалитет и можност за користење на еден екран)
  • Стандарден план: 10,99 евра месечно (содржина во HD квалитет и можност да се користи на 2 истовремени екрани)
  • Премиум план: 13,99 евра месечно (содржина HD и 4K и можност да се користат на 4 екрани истовремено)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->