Ние го анализираме звучникот на ООП, еден од највисоките AUKEY

Се повеќе и повеќе од нас избраа да ги елиминираат сите кабли во нашиот дом, барем оние во кои имаме можност. Така, сè повеќе работни маси уживаат во квалитетот и автономијата што ви ја дава звучната лента или компатибилниот мал звучник. Денес ќе ви дадеме добар пример, говорникот на ООР за ООП.

Овој звучник е буквално луксуз во која било од табелите што ги поставувате, сепак ... дали звукот на звучникот е до неговите материјали? Да го разгледаме подетално овој говорник за ООП што ни го нуди Ауки.

Значи, како и секогаш во секоја од нашите прегледи, ќе видиме во длабочина какви се карактеристиките што ни ги нудат, гледајќи ги секоја од компатибилностите што ги имаме, како и конфигурациите. Ако сакате да одите директно на кој било специфичен дел, можете да отидете на нашиот индекс без понатамошно одложување и да навигирате побрзо. Без понатамошно разочарување, да одиме со анализа на говорникот Aukey CSR 4.0, звучник со спектакуларен дизајн кој несомнено е луксуз во нашата работна површина или работна маса.

Aukey CSR 4.0 Материјали и дизајн

Започнуваме со неговиот дизајн, правоаголник долг 20 сантиметри, висок 6,5 сантиметри и уште 6 сантиметри длабок. Без сомнение, тој има прилично ритмички дизајн со закривени спуштени страни. Првото нешто што не изненадува е неговиот преден и горен дел тотално изработен од алуминиум, нешто што обично го придружува кинескиот бренд во многу свои производи. Тоа му дава допир премија што не можеме да го негираме, особено оние кои имаат метални производи како „Епл“ ќе бидат задоволни од оваа компанија на масата.

На горниот дел ја имаме таблата со копчиња, исто така изработена од метал. Со него ќе можеме да ја контролираме музиката и повиците по наша желба на лесен начин. На еден од аглите на горниот дел имаме и ЛЕР што ќе го означи статусот на производот. Додека во задната област ќе ги најдеме врските. Несомнено во однос на дизајнот мора да кажеме дека е исклучително добро произведен, покажува прилично стабилна тежинаНе знаеме дали затоа што тие вклучиле противтежи или од сопствени материјали. Покрај тоа, на дното има четири области со силикон кои му помагаат на звучникот да не се движи на масата ниту милиметар и покрај неговата моќна репродукција.

Квалитет на аудио и автономија на звучникот

Звучникот ни нуди вкупно 32 W ако ги додадеме неговите два возачи лоцирани странично. Овие се крстени како БасРадијатор, реалноста е дека тие вклучуваат мал сабвуфер кој се брани исклучително добро. За понатамошно подобрување на материјата, тие имаат целосно интегриран процесор за дигитален сигнал, користејќи технологија MaxBass која наводно го подобрува басот. Тука го имаме првиот проблем, Ауки толку многу се фокусираше на подобрување на басот, што се издвојува од сите други звуци, можеби премногу.

Максималниот волумен е 80 db, и иако не најдовме нечистотија во звукот или каков било вид на дефект додека ја зголемуваме јачината на звукот, реалноста е дека се повторувам, басот се забележува премногу над останатите звуци.

Во однос на автономијата и поврзаноста ги наоѓаме Bluetoot 4.0 и A2DP, сопствен аудио хардвер што ни овозможува брзо поврзување и нуди 10 метри опсег. Реалноста е дека не откривме загуба на квалитетот на аудио за да потенцираме, квалитетот на Bluetooth е повеќе од доволен. Вкупно, неговата батерија од 4.000 mAh ќе ни понуди помеѓу 8 и 12 часа батерија и со репродукција на музика и со повици, автономијата ќе зависи од тоа дали користиме Bluetooth или излез AUX, има скоро четири часа разлика. Ние бевме во можност да добиеме околу 7 часа употреба лесно и без компликации.

Мислење и поврзаност на уредникот

Како што веќе споменавме, во задниот дел имаме две врски, микро USB што служи само за полнење на звучникот (што може да се користи при полнење) и влез AUX тоа исто така ќе ни овозможи да уживаме во музиката, иако понекогаш ја губиме контролата врз аудио преку копчињата. Копчето покрај овие две врски служи и за вклучување и целосно плаќање на уредот, копче кое е лошо лоцирано, но што си ја работи својата работа без понатамошно разочарување.

Имавме добро искуство со звучникот, реалноста е дека дури би можеле да кажеме дека е нешто скапо, но во однос на дизајнот во тој ценовен опсег е навистина спектакуларно. Ако она што го барате е врвен квалитет на звукот, заборавете на достигнување на високи нивоа, но ако се задоволите со редовно пуштање музика, нејзината моќ е повеќе од доволна. Можеби дизајнот, материјалите и батеријата се оние што најмногу се издвојуваат од звучникот. Можете да го навлезете Не се пронајдени производи од 39,99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.