Ние ги анализираме SanDisk Connect Wireless Stick, безжичниот USB за Android и IOS

Стап за безжичен конекција Sandisk

Како што многумина од вас знаат и можеби страдаат од нив, има голем број на производители кои решаваат да не ги опремуваат своите телефони со микро SD слот за проширување, вистински проблем за корисниците кои имаат тенденција да ракуваат со голем број мултимедијални датотеки, без разлика дали се видео , фотографии или музика. Со SanDisk Поврзете се Безжичен Стап, никогаш не било така лесно проширете го капацитетот на нашиот телефон.

Овој уред изграден од SanDisk, ни овозможува безжично да уживаме во секаков вид мултимедијална содржина преку неговата апликација достапна и на Android и на iOS. SanDisk е моќна компанија со седиште во Калифорнија специјализирана за производство на флеш-уреди за складирање. Rефикасно е купена од Вестерн дигитал, производител светски хард дискови, со долга историја во електронската индустрија. Марката SanDisk која е многу популарна поради квалитетот на своите производи ќе го задржи своето име во рамките на Western Digital Corporation.

Елегантен дизајн и цврста конструкција

Уредот изграден дn црн поликарбонат зрачи со елеганција и квалитет, на неговиот преден дел можеме да видиме дизајн на шестоаголници со релјеф кои создаваат форми на коцки во зависност од тоа како паѓа светлината, детал што и дава единица на личноста, како што СанДиск е навикнат на нас во својата линија на производи, како на пр. SanDisk Ultra USB. На овој фронт се појавува бело предводено што ќе ни даде повратна информација на што еá што се случува со уредот. Смешната работа во врска со овој бел LED е дека е тотално незабележливо доколку Connect Wireless Stick е исклучен. На неговата десна страна наоѓаме el копче палењеfáресница да притисне сврти тешкоресница на ова се случува од грешка. На долниот дел од грбот, можеме да поставиме јамка, да ја прикачиме на нашите клучеви или каде што најмногу ни одговара, класична карактеристика на многу конвенционални USB-стикови што СанДиск сакаше да ги задржи во својата безжична единица.

форма на песок и поврзување

Би сакал да направам посебно спомнување на капакот, бидејќи тој е изграден во два дела, еден од нив, la надворешноста, es пластика ттранспарентен на голем отпор и другиот, la за внатрешни работиЕ соáлика  протеge конекторот за USB тип А.. Ако ја изгубите оваа обвивка, тоа секако се должи на вашата грешка, бидејќи се вклопува толку добро што е практично невозможно да падне.

Мерки del SanDisk Поврзете се Безжичен Стап нејзините Ширина од 191 мм, должина од 762 мм y Дебел 95мм. Нешто поголемо од конвенционалните приврзоци што во моментов можеме да го најдеме на пазарот, но имајќи предвид дека вклучува батерија, антена и Wifi контролер под својата шасија, заслуга е што тој продолжува да биде толку податлив. На допир и тежина можете да кажете дека чувството е добро, и дека се чувствува тешко.

Користењето на безжичен стап SanDisk Connect е многу лесно

Главната придобивка на SanDisk Connect Wireless Stick е несомнено неговата безжична конекција компатибилна со iOS и Android преку специфична АПП и тоа е како што споменавме погоре користењето на уредот е многу едноставноТреба само да го притиснеме копчето за напојување настрана и од нашиот терминал или таблет да најдеме и да се поврземе со мрежата Wifi што ја обезбедува Безжичниот стап. Очигледно е постериор можеме да го смениме SSID (име на мрежата) и додели лозинка така што само тој што сакаме да го поврземе.

екрани со апликација за песок и поврзување

Апликацијата SanDisk е многу едноставна и интуитивна за употреба и има многу корисни функционалности.

Откако ќе се поврземе, можеме да пристапиме до содржината преку SanDisk APP, ова е специфично за опсегот Безжична врска. Pза среќа е многу едноставен и интуитивен за употреба. Во менито за апликации ќе најдеме многу удобни функционалности, како што е поврзување на безжичен стап SanDisk Connect со локална мрежа Wifi, што ќе ни овозможи да останеме поврзани со уредот истовремено со не губиме la врска а јасntернет de нашиот В.ако јас. Друга карактеристика која многу ја ценат корисниците кои на својот паметен телефон камера му даваат многу кас е да направат a резервна копија на vuестра галерија на слики, совршен за пренос на слики на компјутер и работа со нив или правење бекап лесно.

Прелистувач за датотеки на апликацијата Sandisk Connect

Безжичниот стик SanDisk Connect е уште USB-стик

Една точка во прилог е дека погонот на овој погон SanDisk Connect сè уште е USB 3.0 pendrive, со кој можеме да го поврземе со компјутерот и удобно да испраќаме датотеки да ги носиме од тука до таму или да уживаме во нив од нашиот паметен телефон.

Sandisk Wireless Connect Stick USB 3.0

До три уреди поврзани истовремено

Ова е лесен начин да се има мал сервер да ги споделувате сите видови датотеки локално. Досега, голем збир на функционалности и можности за поврзување што ни дава огромно зголемување на продуктивноста и за професионалниот и за личниот свет.

Автономијата на овој уред е 4.5 часа

Во најдобри услови, со единствен поврзан уред ќе имаме 4.5 часа континуирана употреба, навистина ова не неговата силна страна, но на ниво на мали еднократни трансакции, пристапот до датотеки четири и пол часа е долг и ни нуди можност да гледаме цел филм без грижи.

Полнењето е релативно брзо за 2 часа ја имаме единицата на 100%  и секако можеме да го поврземе со приклучок или powerbank за да ги продолжиме часовите на употреба онолку колку што ни требаат.

Достапно во различни големини, 16 GB, 32GB, 64GB и 128 GB

SanDisk Connect Wirless Stick е достапен во различни капацитети по разумни цени со оглед на неговите спецификации и можности. 16GB за 30 €, 32 GB за 40 €, 64GB од 50 € и 128 GB за 80 €.

 

Добрите

 • Добар дизајн и отпорност
 • Одлична поврзаност
 • Практично и разноврсно

Contras

 • Мала автономија
SanDisk Поврзете безжична стапче
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
 • 80%

 • SanDisk Поврзете безжична стапче
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 100%
 • Автономија
  Уредник: 70%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.