Ние играме лиценца за Неро 2015 Платинум

неро-2015-платина

За најстариот на местото, сигурно Користевте софтвер Нерон за да запалите бесконечни ЦД-а и ДВД-а Кога употребата на овој вид дигитално складирање беше единственото решение за да може да се испразни просторот на нашиот хард диск, без разлика дали станува збор за филмови, музика, апликации, документи ... Но, веќе некое време, и со падот на цените на хард дискови многу корисници престанаа да користат редовно ЦД-а и ДВД-а за споделување и зачувување на датотеки, главно поради ограничениот простор.

Од своја страна Нерон успеа да се прилагоди на промените во трендовите на корисниците и го ажурираше својот софтвер така што не само што се користеше за снимање ЦД-а и ДВД-а, туку во моментов можеме да извршиме скоро секоја задача за прегледување, конверзија, репродукција, организација, како и да бидеме целосно компатибилни со паметните телефони што го исполнија пазарот во последните години

Nero 2015 Platinum е софтвер со кој веќе нема да мора да користиме и да бараме повеќе апликации од трети страни за да извршуваме задачи на редовна основа, како што се класифицирање на нашите слики, конвертирање видеа, креирање плејлисти. дали сè е и многу повеќе.

Giveaway: освој бесплатна лиценца за Nero 2015 Platinum

Да може да учествуваме на натпреварот и да ја освоиме лиценцата Неро 2015 Платинум што ја играме меѓу сите наши следбеници и се проценува на 99 евра, само треба да ги извршите следниве чекори:

1 - Следете го Винагре Азесино на Твитер


2 - Испратете го следниот твит користејќи ја вашата корисничка сметка:


Theдрепката ќе заврши на 15 јули 2015 година во 14:00 часот по полноќ (шпанско полуостровско време). Истиот ден ќе го соопштиме името на победникот. Со среќа на сите!

Ажурирано- Томболата сега заврши и добитникот на копијата на Неро 2015 Платинум е @ 12plc. Ви благодарам многу на сите што учествувавте и останете во тек со Винагре Асесино за идните играња.

Карактеристики на Nero 2015 Platinum

 • Репродуцирајте видеа на кој било уред со iOS и Android благодарение на опцијата Играј каде ќе избереме во кој уред сакаме да ја репродуцираме содржината што е зачувана на нашиот компјутер.

неро-2015-изгореници од воздух

 • Рекорд датотеки директно од iOS и Android уред со Nero AirBurn. Треба само да ги избереме фотографиите и видеата што сакаме да ги зачуваме од нашиот паметен телефон или таблет и да ги испратиме директно до апликацијата што треба да се снима.

додаде-гео-ознаки-неро-2015 година

 • Означете и пребарувајте фотографии и видеа со додавање гео-ознаки. Мора да се признае дека најлесниот начин да ги лоцирате фотографиите е преку геолокација која повеќето уреди ја вклучуваат стандардно, но не и дигиталните фотоапарати. Со Nero 2015 Platinum, можеме да додадеме ознаки за геолокација на нашите слики за полесно наоѓање или создавање презентации или емотивни спомени кога ја посетуваме таа локација.

Неро-2015-платина-фрлач

 • Отфрлете го нов фрлач на апликации што ни овозможува пристап до сите апликации во пакетот од еден прозорец. Со овој едноставен фрлач ќе добиеме пристап до сите функции на оваа најнова верзија на прв поглед, без да мораме да се движиме помеѓу менијата на нашиот компјутер.
 • Променете го форматот на видео дискови додека креирате. Не треба да креираме нов проект за да можеме да го смениме излезниот формат што би го избрале во апликацијата кога започнавме да го креираме видеото, аспект што не можеме да го модифицираме во повеќето видео апликации.

неро-2015-платина-уредник-текстови

 • Можеме да додадеме кино-квалитетни стилови на приказна и креирајте ефекти на текст за нашите видеа. Имаме 20 претходно конфигурирани стилови за додавање и прилагодување на нашите креации.
 • Директен пристап до облакот Неро со кои можеме да пристапиме до нашата музика, фотографии и видеа што ги имаме во меморијата за складирање на облаци Nero BackitUp. Со Nero MediaHome можеме да управуваме со сè што сакаме да зачуваме во облакот, без оглед на содржината.
 • Cinco нови мобилни апликации да се користи и да се извлече максимум од Неро 2015.

Неро-2015-репродукција-на-ТВ-стриминг

 • можноста за репродуцирајте ја содржината на кој било ТВ или медиа плеер со автоматски транскодери. Nero MediaHome, покрај тоа што ни овозможува да управуваме со податоците што ги чуваме во облак, исто така ни овозможува да ги користиме како мултимедијален центар за репродукција на содржини од нашиот телевизиски или медиа плеер.
 • Снимањето и конвертирањето на видеото сега е многу побрзо отколку во претходните верзии. Благодарение на подобрената функција SmartEncoding која нуди побрза обработка што ни овозможува да снимаме за помалку време. Исто така, можеме да уживаме во подобрено забрзување на хардверот за извоз на AVC за да претвораме видеа уште побрзо.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Висенте Таленс Зунига dijo

  Ние сме на 20 јули и сè уште не сум видел дека победникот е објавен

  1.    Начо dijo

   Здраво Висенте, името на победникот е објавено во објавата. Забележете дека ја ажуриравме статијата со корисничкото име на победникот на Твитер. Се најдобро!