Ние ја анализираме Energy Party 6, алтернативата Energy Sistem за да ги организираме вашите забави

Кој не знае звучни кули на Енерџи Систем? Тие се најпопуларни во главните трговски центри и тезги поради нивната поврзаност и затегнатоста на нивните цени. Можеби не знаевте толку многу за огромната кула дизајнирана да ги забавува најдобрите забави што Енергија Систем започна на пазарот, зборуваме за Енергетска партија 6, целосна алтернатива во боја.

Со робустен и агресивен дизајн, придружен со добар број ЛЕД светла, ние ќе ја анализираме Енергетската партија во многу детали 6, останете со нас и откријте што ја прави оваа звучна кула толку посебна, дизајнирана да биде разноврсна и пред се анимирана, вакво нешто одамна не сме виделе.

Со него ќе сакате да организирате забава во вашата дневна соба или во гаражата, нема да се плашите од губење моќ, и тоа е луда кула која е придружена со не помалку од 240 W чист звук. Значи, бидејќи секогаш ќе ги анализираме најодлучните точки што ни ги нуди овој производ, за да можете сами да одлучите дали навистина вреди да се купува, ајде да не губиме повеќе време, одиме таму со Energy Party 6 од Енерџи Систем.

Технички карактеристики: Бруто моќност, разноврсност пред сè

Без сомнение, првото нешто што го привлекува вниманието на овој уред е тоа што го има 240W моќност, нешто што ќе го повториме неколку пати во оваа анализа и е дека е дизајнирано и за внатрешни и за надворешни, т.е. г.благодарение на неговите компоненти нема да страдаме кога станува збор за составување на добро Забава во екстремно широка област. Енергетската партија 6 е дизајнирана токму за најдобрите забави на кои можеме да помислиме. Затоа, придружено со интересна темнина и благодарение на неговиот RGB LED систем за осветлување што ќе се промени во звукот на музиката, ќе поминете убаво.

Резиме на најрелевантните карактеристики:

 • 16-битен дигитален аудио процесор од 48kHz
 • Моќност од 240W
 • Одговор на фреквенцијата: 20 Hz - 20 kHz
 • Дрвена акустична кутија
 • Опсег Bluetooth 4.0 до 10m
 • 3,5 mm влез за аудио приклучок
 • Стерео влез за RCA
 • Micек за микрофон
 • Гитара Jackек со потенциометар
 • Стерео аналоген излез (RCA)
 • Радио FM
 • Далечински управувач
 • USB порта за полнење
 • 2,4 инчен екран
 • 200-240 V напојување од 50 Hz

Haveе имаме поголема бучава во вашиот систем, но не можеме да ја заборавиме одликата starвезда, копчето Energy Music 600, со ова ќе го зголемиме басот со активирање на автоматскиот еквилајзер за забави и ќе произведе инстант музичко високо ниво. Тоа е црвено копче што изгледа како копче за азотен оксид во филмовите за возење. Ние ги потврдивме нејзините перформанси и точно е дека таа ја турка музиката на друго ниво со притискање на само тоа копче, така што ќе ја користите многу кога вашето тело ќе ве замоли вас или оние што учествуваат во вашата забава за нешто повеќе.

Поврзување: Нема да имате изговори дека музиката не застанува

Општо, ние ќе го користиме преку вашата врска Bluetooth 4.0 во тоа не се сомневаме. Сепак, нема да имате изговор да не го погодите Play. За почеток го имаме класичниот влез 3,5 мм приклучок за оние од нас кои претпочитаат офлајн или аналоген звук. Слично на тоа, ако имаме друг аудио снабдувач, имаме Стерео влез за RCA, типичен со белиот и црвениот кабел, односно ќе можеме лесно и брзо да ги поврземе со нашата маса за мешање или која било малку посложена звучна опрема. Тој е дизајниран за секого, ние емитуваме директно од нашиот мобилен телефон со Spotify или одиме кај диџејот.

Ако работите се комплицираат ќе можеме да ја поврземе Energy Party 6 од микрофонот вклучен во пакетот па дури и влез за електрична гитара. Слично на тоа, ако сакаме да се задоволиме со традиционално радиоимаме антена вклучена во пакетот и прилагодувачот подготвен, во случај да ги претпочитате 40-те принципи на животот.

Далечински и микрофон, за тоа што може да се случи

Додатоците може да направат разлика. Во овој случај, започнуваме со далечинскиот управувач, сите аудио контроли и мултимедијални излези може да се управуваат директно од вашиот далечински управувач, што ќе ви овозможи да ја искористите поддршката за телефони или уреди што ги има во својата база, т.е. можете да ја унапредувате музиката или да ја паузирате - меѓу другите работи - кога и да посакате, најдобриот метод кога имате одлично време и сакате да ги правите работите лесно и брзо.

Од друга страна Вклучен е микрофон што ќе ви овозможи да активирате караоке кога сакате, ќе ги оживеете вашите забави, ќе одржите конференција или каква било употреба што сакате да ја дадете во најспецифичниот момент. Реалноста е дека тие се две доста интересни додатоци кои можат да го дефинираат купувањето на овој производ. Ги тестиравме обете и реалноста е дека тие покажуваат доволно перформанси за да се сметаат за интересен додаток на производот.

Мислење на уредникот: Моќ за сите со Партијата за енергија 6

Ние не се соочуваме со производ толку ефтин како другите звучни кули на Energy Sistem, но реалноста е дека е дизајнирана за оние кои ќе му дадат поспецифична употреба, не се сомневаме во тоа. Под ова мислиме дека имаме моќ, додатоци и перформанси во изобилство, секој што ќе ја добие „Енергетската партија 6“ мора да биде јасен за употребата што ќе ја даде, затоа што ако уживате како аудио опрема во вашата соба , секако можете да завршите со заплашување на соседите бидејќи не ја контролирате јачината на звукот правилно.

Ние ја анализираме Energy Party 6, алтернативата Energy Sistem за да ги организираме вашите забави
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
190 a 210
 • 80%

 • Ние ја анализираме Energy Party 6, алтернативата Energy Sistem за да ги организираме вашите забави
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 65%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 75%
 • Potencia
  Уредник: 90%
 • Додатоци
  Уредник: 85%
 • Conectividad
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Додатоци
 • Potencia
 • Conectividad

Contras

 • Големина
 • Бас може да се надополни
 

Несомнено, за оние кои имаат голема куќа со градина или базен, тие нашле во Energy Party 6 совршен додаток за да ги заживеете вашите скари или да ги организирате најдобрите забави. Меѓу активна група пријатели не можете да пропуштите ваков производ, јас активно би ја препорачал оваа звучна кула за оние кои имаат место или организираат забави на редовна основа, без сомнение вашите 209 евра ќе бидат добро инвестирани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)