Април, резиме на Nintendo Direct

 

Последното ажурирање на вестите од нинтендерите практично беше насочено кон лавина наслови на Големиот Н. што дополнително го прошири каталогот на неговиот најнов лаптоп, Nintendo 3DS, Иако Wii У тој имаше и неколку минути посветени.

од Видео игри Мунди Ве известуваме со ова резиме каде ќе ги најдете приколките на претставените игри и новостите објавени од компанијата Токио за нејзините две актуелни конзоли.

Марио партија 3DS

Класичен уште од времето на Нинтендо 64, не можеше да го пропушти состанокот со дежурната конзола nintendera. Willе вклучува 7 табли, до 81 мини игра, ќе ја нуди класичната игра на сагата и ќе пристигнува во продавниците во зима.

 

Островот Јоши 3

Трета рата од оваа франшиза во која глуми зелениот скокачки диносаурус Нинтендо, Yoshi, и бебето Марио. Не се дадени многу детали или датум на објавување, но од видеото веќе можеме да сфатиме дека тој ќе го задржи идентитетот на сагата непроменет и ќе понуди многу необичен графички дел.

 

Легендата за Зелда: Врска до минатото 2

Играта се развива врз основа на светот на тој митски кертриџ SNES кој беше објавен уште во 1992 година. Играта ќе го искористи 3Д-то на Nintendo 3DS и тоа ќе овозможи Link да се трансформира во цртеж и да се движи помеѓу betweenидовите и wallsидовите. Без сомнение, незапирливо назначување за сопствениците на конзолата подоцна оваа година.

 

Земјата од магаре Конг се враќа 3Д

Преносливата верзија на овој хит од Wii ќе пристигне со нови нивоа и ексклузивни режими кои ќе ги искористат функциите на Nintendo 3DS. Се очекува да биде објавен на 24 мај.

 

Марио и Луиџи Дрим тим Брос.

На мистериозен остров Марио ќе мора да оди меѓу реалниот свет и светот на соништата, поминувајќи низ умот на неговиот брат, за да најде триесет и четврти пат Принцеза праска. Очекувајте го на 12 јули.

 

Марио и Магаре Конг: Мини во движење

Arriveе пристигне исклучиво на eShop и ќе ги предизвика играчите да ги водат мини-ликовите користејќи плочки што мора да ги постават на екранот на допир за да можат да ја постигнат целта на горниот екран, со неверојатни повеќе од 180 нивоа и четири режими. Е биде достапен на 9 мај.

 

Марио голф: Светска турнеја

Марио голф

Arriveе пристигне во лето и ќе понуди класичен пристап на овој спортски спин-оф, зголемувајќи ги своите можности за мултиплеер со интернет конекција и натпревари против ривали од кој било агол на светот.

 

Легендата за Зелда: Oracle of Ages и Oracle of Seasons

На 30 мај, овие две игри ќе пристигнат на eShop, првично програмиран од Capcom за аџеја Игра Боја Боја Пред 12 години. Интеракциите што ги правиме во една игра може да влијаат на друга, отклучување, на пример, скриени простории.

Храбро стандардно: Летачка самовила

Нема специфичен датум на објавување, но полошо е да се знае дека оваа долгоочекувана RPG ќе го погоди стариот континент во текот на 2013. Помалку дава камен.

Професорот Лејтон и наследството на Азран

Layton тој не пропушта ниту еден и се враќа, уште еднаш, со своите загатки и енигми за да ги предизвика корисниците Nintendo 3DS, иако засега нема специфичен датум на објавување.

 

Шин Мегами Тенсеи IV

шин мигами тенсеи iv

Овој ексклузивен RPG ќе дојде до 3DS со целосни функционалности што ја користат конзолата Нинтендо и тоа е уште една силна посветеност на жанрот и важен додаток на каталогот на машината.

 

Како и што те очекував, Wii У Имаше и свои минути слава, иако тие не беа невообичаени најави, како што можете да видите.

 

Земјата врзана

Играта конечно ќе стигне до виртуелна конзола европски од Wii У но за жал, не беше даден конкретен датум или повеќе детали за тоа.

Нов Супер Луиџи У

Ниту повеќе ниту помалку од ддл за Нов супер Марио Брос што додава 82 нивоа и можност за играње со братот на Нинтендо, Луиџи, со поголема способност да скокаат иако со нешто посложена контрола во споредба со Марио. Ова преземање ќе пристигне во лето.

 

Пикмин 3

Најзабележително е вклучувањето на Pikmin летачка роза, способна да пренесува предмети низ воздухот. Неговиот датум на објавување сè уште не е наведен за Европа, но тој ќе пристигне во Јапонија на 13 јули и во САД на 4 август, така што не треба да трае долго за да пристигнеме до нас за приближен датум.

 

И ова беше тоа. Nintendo 3DS го проширува својот каталог со тешки игри, што го прави најсочен лаптоп на пазарот, иако од друга страна, гледаме дека Нинтендо одржува многу традиционална и континуирана линија на софтвер, кој може да биде меч со две острици. Што се однесува до Wii У, мали најави за конзола на која итно му е потребен кислород во форма на игри: дали E3 моментот што го чекаме? Во случај да сте ја пропуштиле презентацијата, оставаме на вас во целост за да можете да уживате во неа во целост:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.