Nintendo Switch ќе добие колекција на игри SNK

Нинтендо

СНК е една од ретките компании што може да каже дека се во оваа индустрија веќе четириесет години. Од истата година тие го слават овој момент. Од оваа причина, компанијата одлучи дека еден ваков момент мора да се прослави на голем начин. И тие го прават тоа на многу посебен начин. Тие фрлаат наизменична струјаСпецијален избор на игри за Nintendo Switch по повод оваа годишнина.

Оваа колекција ќе се појави во продавниците под името Колекција на 40-годишнината на СНК. Containе содржи повеќе од 14 класични игри од фирмата. Па сигурно има доста наслови кои звучат како многу од нив. Тоа е ексклузивна колекција за Nintendo Switch.

Значи, нема да има други конзоли што ќе ја добиваат оваа колекција на игри на СНК. Само популарната конзола Nintendo ќе ужива во овој избор на игри од јапонската фирма. Исто така, потврдено е дека игрите ќе бидат прилагодени графички. Тие ќе го задржат својот класичен стил, но ќе бидат прикажани во резолуција од 1080p.

Колекцијата на SNK Nintendo Switch

Во моментов не се познати сите наслови што ќе бидат дел од оваа колекција. Иако имаме голем дел од нив на располагање. Ова се игрите на СНК кои ќе бидат дел од колекцијата за Nintendo Switch:

 • lpha мисија (верзија на аркада и конзола)
 • Атина (верзија на аркада и конзола)
 • Crystalis
 • Ikari Warriors (верзија на аркада и конзола)
 • Ikari III: The Rescue (верзија на аркада и конзола)
 • Герила војна (верзија на аркада и конзола)
 • POW (верзија на аркада и конзола)
 • Праисторискиот остров во 1930 година
 • Психо војник
 • Уличен паметен
 • TNK III (аркадна верзија и верзија на конзола)
 • Авангард
 • Победа пат (верзија на аркада и конзола)

Оваа специјална колекција на СНК ќе излезе во две изданија. Нормалната во која игрите доаѓаат во кутија, додека другата ќе има диск на кој излегуваат мелодиите на овие игри и мала книга. Цената на оваа верзија тоа ќе биде 65 долари. Goе се најде во продажба наесен. Па сигурен сум дека корисниците на Nintendo Switch со нетрпение го очекуваат тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роке Муро dijo

  Добро момче?