Nintendo Switch ќе додаде 14 нови игри оваа година

Nintendo ја има можноста да порасне многу повеќе и да продаде многу повеќе конзоли доколку додаде повеќе наслови во каталогот на игри на успешната конзола Nintendo Switch. Во оваа смисла, јапонската фирма работи подолго време на инкорпорирање на видео игри и искористување на прославата на конференцијата за програмери GDC 2018, претстави 14 нови наслови кои ќе пристигнат оваа година.

Ова се нови наслови од независни развивачи за Switch, како Како фирмата го нарекува овој тип на игра Нинди. Во оваа смисла, гледаме дека има неколку типови игри на оваа листа, некои игри пренесени од стари конзоли и други кои се создадени од овие независни развивачи.

Nintendo Префрли

Без сомнение, успехот на конзолата Nintendo Switch се забележува кога ќе ги видиме бројките за продажба за нејзината прва година, достигнувајќи повеќе од 14 милиони продажби. Но, ова продолжува и тие треба да додадат нови игри, така што конзолата ќе има свој простор и повеќе корисници заинтересирани да ја набават.

Ова се насловите претставени за оваа година

Логично, не се очекува сите да пристигнат одеднаш и сигурно на сите да им се придружи некоја друга игра како што е веќе најавената Super Smash Bros за Switch, кој исто така ќе биде објавен оваа година. Во моментов, списокот со овие 14 нови игри е како што следува:

 • Марк на нинџа ремастериран (Klei Entertainment): Лансира есента 2018 година
 • Банер Сага 3 (Наспроти злото): Лето 2018 година
 • Ламини ремастерирани (Подобрете ги игрите): Пролет 2018 година
 • Само форми и ритмови (Студио Берцерк): Лето 2018 година
 • Владее: Кралеви и кралици (Nerial и Devolver Digital): пролет 2018 година
 • Гласник (Саботажа и Деволвер дигитал): Пролет 2018 година
 • Фантазиски штрајк (Игри на Сирлин): Лето 2018 година
 • Паника во базенот (Игри за пливање Реким и возрасни): 2018 година
 • Гаража (tinyBuild Games): Пролет 2018 година
 • Светлосен пад (Игри со епископи): Пролет 2018 година
 • Бомба пилешко (Нитром): Лето 2018 година
 • Режеш (Хенчман и Гун): Пролет 2018 година
 • Западно од Лоатинг (Асиметрична): Пролет 2018 година
 • Лош Север (Перверен концепт и сурова бес): Лето 2018 година

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.